Co dělají vaše starší děti, když kojíte mimčo?

kamste
12. bře 2017

Zdravíčko,
jak u Vás probíhá kojení mimča, aby ho starší nechali v klidu nakrmit?
Ti moji (5 let a necelý 2 roky) se dost často přiřítí s něčím "neodkladným", zrovna když kojím...
Díky za inspiraci.

prcekverunka
12. bře 2017

Mám od sebe holky 20 měsíců. Starší jsem vždycky vysvětlovala, že nejdřív se miminko musí napapat a pak se budu věnovat jí. Celkem to chápala bez problémů.

verape
12. bře 2017

Řeknu staršímu, ať počká. Ono si zvykne. A mimino taky, že nemá úplný klid. Jen je lepší dát batole vyčůrat, než začneš kojit🙂

puresin
13. bře 2017

@kamste Ja starsim (5,5 a 2,5) vzdycky pred kojenim nachystam neco na zub, jen treba mrkvicku nebo par piskotu a piti. Pripada mi to tak nejak fer. 🙂

kamste
autor
13. bře 2017

@puresin souhlas - taky ty svoje nejdřív obsloužím a nachystám, co by mohly potřebovat. Ale oni se pak třeba začnou dohadovat o hračku... a nebo se mladší přiřítí se pomazlit...
A když mají rozdělaný nějaký tvoření, tak jim to jako naschvál v tu chvíli zrovna nejde...

kamste
autor
13. bře 2017

@prcekverunka @verape dokud byly jen 2, tak to šlo vysvětlit - obsloužila jsem starší a pak kojila mladšího. Teď jak jsou 3, tak zase obsloužím oba starší a pak kojím, ale oni se stihnou "poškorpit" a nebo mladší chce pomazlit... samozřejmě, že říkám "ať počká". Jenže když se přižene tak, že do nás vrazí, tak samozřejmně mimčo vyruší. A mimčo se mi pak začlo u prsa vztekat a nechce pak pít ode mně (už jsem musela začít dokrmovat ☹ )
Ale samozřejmně jsou i chcíle, kdy nás nechají v klidu a jsou úplně zlatý a hrajou si s polu.

bamishop
13. bře 2017

zlobí, dceri byl necely rok a pul a uplne sem zirala, ja kdokaze zlobit, kdyz kojim, ale stacilo nachystat nejakou dobrotu nebo cist knizku - odklapecku a byl klid

bamishop
13. bře 2017

no a kdyz se narodil treti, starsi bylo pet, mladsi necele ctyri, to uz sem je nechavala byt, maximalne u kojeni pochodovala, kdyz me zlobily, nerikam ze obcas nedoslo na zvyseny hlas ci vyhrozovani, ale uz to nebylo jako kdyz sem mela prostredni a navic holky jsou od zacatku nadsene, ze maj doma miminko, takze naschvaly se uz nekonaly, jen to klasicke detske hrani, rvani, rvani a to se tak nejak dalo korigovat...

netopejr
13. bře 2017

Ja mam asi štěstí,rozdíly ca 2 r,, proste si hrajou, mají zajímavější věci na práci. Zas mám mimina, co se kojí tak často,ze to těm starším ani nepřijde, miminu zas nevadí, když nemá úplný klid nebo se musí kojení přerušit.
Jinak, co píšeš, je klasické volání o pozornost. Může pomoct si jich vic všímat vizuálně, vzít k sobě i když zrovna kojíš, a pokud se dá kojení a svačina plánovat, je to taky dobrý nápad.
Ja zas když musím někoho dat na nočník nebo jít utřít někomu zadek na wc, miminu se omlouvám- jednak kvůli němu, tak mu i říkám že musí počkat. A to ty děti okolo pres 2 a vic už chápou, a moc dobře vnímají, že někdy čekají ony, a někdy čeká i to mimino, což jim dost pomáhá chápat a přijmout, že každý někdy čeká, a když čeká mimino, je to pro ně taková terapie, zadostiučinění, že nemá absolutní přednost absolutně vždy absolutně ve všem.

kamste
autor
13. bře 2017

@netopejr dřív takové problémy nebyly - možná to je tím, že si teď vzájemně předáváme virózu a jsme všichni míň trpělivý...

meta123456789
14. bře 2017

U nás to bylo stejné, jakmile jsem začala kojit, byla spousta "neodkladných" záležitostí 🙂 Většinou jsem starší dceři pustila pohádku nebo jsme prohlížely knížku, taky jsem jí zapojovala - podávala plenku, ubrousek atd.. Ale ze začátku vyžadovala velkou pozornost zejm.u kojení- hodně žárlila na miminko.