Co s dudlíkem v noci?

jaja_xx66
23. říj 2019

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,zda jste někdo řešil,jak odnaucit miminko na spaní s dudlikem popřípadě, jak ho naučit,aby si ho vzalo v noci samo? Synovi bude devět měsíců. Dost často se v noci budí a chce ho podat a teď jsem četla v knize Každé dítě může dobře spát,že by ho mít na spaní neměl a nebo by si ho měl umět sám dát zpátky. Ráda bych se už konečně trochu vyspala,ale vím,že když ho to budu odnaučovat,tak to bude s pláčem a nervama a moc se mi do toho nechce.

aviho
23. říj 2019

@zelenaesmolda 5 minut? Vyzkoušej. Já už jsem pak ani nenasvěcovala, jen ho měla na denním světle a svítil. Ne že by přímo zářil, ale na najití to stačilo. Když ho najdu, zkusím ti to vyfotit 😉

zelenaesmolda
23. říj 2019

@alcar
ja dudlik nechtela vubec a i tak jsem mela predkus

merope
23. říj 2019

Já mám (nebo jsem měla?) od MaM a svítil bez problémů celou noc. Teď je už nějakou chvíli nezvěstný, ale u nás se dudlíky tak nějak pořád ztrácí a zjevují, protože mlaďoch si s nimi pořád hraje. Takže v postýlce je to taková klasika, že ne že by mu vypadl, ale chytne ho do ruky a hraje si s ním a pak ho někde odhodí, takže zapadá za postýlku, pod matraci, prostě kamkoli.

Co mi pomáhá je, že večer si do rohu postýlky naskládám dudlíky, co najdu, takže v noci nemusím hledat, ale prostě strčím do pusy. Ale u nás to není taková tragédie - typicky se tak 1-2x vzbudí na kojení a 1-2x stačí, když mu nacpu do pusy dudlík a nemusím kojit. Víc ho chce potom až k ránu (jako že po 7 hodině ranní, co někteří už řádí a já většinou pak sama vstanu).

suromana
23. říj 2019

@alcar
Teď jsem to chtěla napsat, opravdu pozor na otevřený skus kvůli dudlíku, už jsem jich pár viděla a řeší se to fakt obtížně. To se samozřejmě zatím netýká sotva ročního miminka, ale od dvou let už by mělo být dítě bez dudlíku. Můj syn naštěstí v sedmém měsíci s dudlíkem skoncoval sám, takže jak na to neporadím.

suromana
23. říj 2019

@zelenaesmolda
Předkus je ještě řešitelný celkem rozumně, horší je otevřený skus.

zelenaesmolda
23. říj 2019

@suromana
co to je?

alcar
23. říj 2019

@zelenaesmolda myslim, ze dudlik nezpusobuje predkus, ale jak uz tady bylo uvedeno, zpusobuje otevreny skus a to muze byt velky a spatne lecitelny problem. Deti pak musi, v lepsich pripadech, nosit tzv. vestibularni clony (takova dlaha, ktera se skousne celistma), ale muze to skoncit i operaci. Po druhem roce uz by dite nemelo mit dudlik vubec.

zelenaesmolda
24. říj 2019

@alcar
diky za vysvetleni,o tomhle jsem neslysela,dobre vedet 🙂