Čtení pohádek před spaním, kdy začít?

pokmon
14. dub 2016

Ahoj,pokud se najde někdo kdo čte dítěty pohádku před spaním,kdy jste začaly?

terka_85
14. dub 2016

Já se na to hrozně těšila, až mu budu číst pohádky. Začali jsme asi od 2 měsíců, dnes je synkovi 5 let a bez pohádky neusne 🙂

hanickatoma
14. dub 2016

Ahojky, my zacli male cist, kdyz ji byly cca ctyri mesice, kratke pohadky, pak ji to spise rusilo, tak jsme dali na par mesicu pauzu,a pak tak nejak ob dva tri dny. Kdyz jsme necetli, tak jsme zpivali Mravenci ukolebavku 🙂 tedka si rekne, kdy chce cist a co, a Mravenci si zpiva sama 😉

alboo
14. dub 2016

Cteme denne. Zacali jsme velmu brzo a to asi kolem 9m, v tu dobu byl problem s usinanim. Tak sem si sedla vedle postylky a cetla az usla, postupne se stehovala dal a dal a cetla ne uplne do usnuti. Ze zacatku sme cetli cokoliv, jednou ji i manzel cetl nejakej návod na neco co potřeboval nastudovaz. Ted uz cteme jen pohadky. Přečtu par stranek a zhasnu, nekdy usne behem cteni, nekdy chvili po. A jeste dodam, ze nas to s manzelem bavi, stridame se u toho.

anulis
14. dub 2016

Mohla bych se zeptat na jednu praktickou vec? Kdyz ctete, tak pri lampicce nebo mate normalne rozsvicene? U nas cteme porad pres den a kdyz jde spat, tak usina v tichu a tme

lu88cie
14. dub 2016

My jsme zacali s rikankami,asi v 10mesicich.a po prvnim roce uz jsme cetli klasicke pohadky.nejoblibenejsi jsou Uspavanky na polstar😊

lenbela
14. dub 2016

Taky čteme témeř denně od malinka. A při lampičce, aby měla přítmí.

petrasipkova1
14. dub 2016

teda, to koukám na ostatní, jak je každé dítě opravdu jiné, mám 9 měsíční a neumim si představit jí číst večer před usnutím, usíná u kojení a zatím na to nemá trpělivost vydržet poslouchat, i přes den vydrží u knížky jen chvilku, ukážu pár obrázků a konec. Ale už se na to moc těším, až k tomu dozraje, ráda čtu a pohádky miluju. S tím světlem je to dobrá otázka, ted zatím usíná při tmě a tichu, tak uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet, jednou číst určitě budeme a rádi 😉

tiburcia
14. dub 2016

Syn začal akceptovat pohádku před spaním asi ve 3 letech 😀 do té doby ho to spíš u usínání rušilo 😉 dcera by tu knížku spíš okousala, než aby poslouchala, co čtu 😉

lenda77
14. dub 2016

My čteme asi od roka, při lampičce.Já čtu,prcek dělá blbosti nebo se přitulí.Dočtu,zhasnu a spinkáme.I po obědě a knížku berem i když spíme někde jinde.

ppejskova
14. dub 2016

Mám holčičku 1,5 měsíce, od narození si ke každé části dne vytváříme nějaký rituál, a čteme už asi 3 týdny,večer se vykoupe,namažeme u toho namasirujeme,pyžamko pak zhasnem necháme jen malou noční lampičku, následně "vytáhnu prso" nechám jí ať se sama rozhodne jestli ho chce nebo ne,položím si jí na klín, a čteme, neusne ale poslouchá zklidní se a pak už jen pusinka pohlazení na dobrou noc a za a) usne sama v postýlce za b) spinká krásně celou noc...🙂 nejsem žádná alternativní matka,ale myslím že nejvíc dělá ten kontakt s dítětem, malá je klidné usměvavé miminko, a i když občas poslouchám že ji rozmazlujeme jinak bych to nedělala.
Zkrátka ČÍM DŘÍV, TÍM LÍP 🙂

korin
14. dub 2016

Synovi cca od 3 let, ale nečteme, nýbrž si vymýšlíme vlastní. Dcera je tím pádem slýchá zhruba od roku.

jaja01k
14. dub 2016

Starsimu jsem cetla od narozeni, nejdriv ani ne pohadky, ale cokoli co zajimalo me, uklidnovalo ho to. Pak prislo obdobi, ze mi knizku bral, trhal, okusoval, tak jsme se ctenim prestali. Kolem roku mi porad nosil knizky s basnickami nebo obrazky a ty jsme cetli nekolikrat denne porad dokola. Kratkou pohadku pred spanim cteme od dvou let. Moc ho to jeste nezajima, dela u toho blbosti, ale zvykl si na to a vyzaduje to.
Mladsimu je rok, knizky ho moc nezajimaji, zatim vetsinou jen okusuje. Nekdy si nejakou sam prohlizi, zkousim mu aspon ukazovat a rikat co je na obrazku, ale nestoji o to 🙂

andelka
14. dub 2016

Asi od 2 a 4 let dětí, vyloženě že rituál každý večer. Do té doby občas,nevydrželi, rušilo to. Jednu dobu to byly pohádky vyprávěné, klidně se točily tri dokola. Poslední rok si každý vybere jednu pohádku. Místo čtení jsem jim ale od miminka zpívala a ukolébavku zpívám dodnes.

medakote
14. dub 2016

Asi od dvou let. knížky jsme prohlíželi a četli už dřív, ale přes den, pohádky před spaním jako rituál od těch dvou let, co jsme se přestěhovali a dostal svůj pokojíček.

pety91
15. dub 2016

U nás jsme začali s manželem asi od 2 let.

darkwitch
15. dub 2016

U nás se četlo když byla úplně malá pak ji knížka začala zajímat, začala mi ji brát a bylo po čtení pohádek před spaním. Pak jsem to občas zkusila a nefungovalo to, chtěla otáčet listy, koukat do obrázků, poslouchat nechtěla a teď ve dvou letech najednou přišla, že chce pohádku a lehne si a poslouchá. Čtu ve čtečce s podsvícením, ale i tak máme rozsvícenou lampičku, po tmě usínat nechce

bachovy_esence_poradna
15. dub 2016

já jsem synovi četla ještě než se narodil 😅
dneska se tomu sice trochu smějeme, ale on je velký čtenář, takže když mi to říká, tak se u toho vždycky rozněžní...

jinak číst se dá začít kdykoli kdy dítě vydrží aspoň pár minut v klidu... syna knížky fascinovaly už když byl miminko... dcerku začaly víc zajít až tak ve třech letech 🙂

bioneeds
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bustedka
17. dub 2016

tak já čtu pravidelně od těhotenství 🙂 a hodlám v tom pokračovat.. v tomhle věku je ještě naštěstí jedno co čtete,důležitý je tón, jakým to podáváte 🙂 já jsem pro začít hned

nuggett
12. lis 2016

A nějaký tip na knížky s pohadkama které vaše dětičky bavily? 😊