Čtyřměsíční miminko. Co dělám špatně?

hanydve
2. črc 2021

Tak já už nevím. Poslední dobou ten náš prcek pořád řve. Spíše než řve fňuká a vzteká se. Když je na zádíčkách řve a to mu můžu ukazovat a dávat hračky jak chci. Je na bříšku, řve. Přitom tam byl hrozně rád. Při oblékání ani nemluvím, řve. Poslední dobou začal také víc blinkat. Po kojení si krásně většinou dvakrát odrihne a po hodině, kolikrát blinka natravene mlíčko. Tak nevím, jestli je to tím, že se začal více hýbat, nebo tím, že občas víc kojím. Protože on se uklidní jedině u prsa. Co dělám špatně? Snažím se mu věnovat maximálně, ale přijde mi, že se nudí. Kolem pusinky se mu udělala vyrážka pravděpodobně z toho, jak slinta, neustále ruce v puse a do toho to jeho blindeni. To už taky nevím čím mazat. Už mě z toho klepne

leniczka23
2. črc 2021

Nemyslím si ze děláte něco spatne..snad ti jen povím vydrž 🤣 ono to jednou přejde. Většinou když už jsem prohlásila že to nikdy neskončí a že nevidím světlo na konci tunelu tak to.preslo. Do těch dvou let to je za mě takový nestálý, jednou pohoda za týden peklo. Tak držím palce ať to přejde brzy.

hanydve
autor
2. črc 2021

@leniczka23 Asi jo, asi máš pravdu. Jednou to třeba přejde.. to jako doufám! Tohle je totiž na palici. Je mi to i líto, když vidím, jak se vzteka nebo pláče a já prostě nevím co.

michaelarousova
2. črc 2021

@hanydve to spis vypada na zoubky☺️ Soudim podle toho knourani,slintani,strkani vseho do pusinky☺️A na to je jedina rada ..vydrzet😂

leniczka23
2. črc 2021

@hanydve jo jestli ti nejsou zuby docela nám zabírala Camilia homeo. A to jinak homeo vůbec nepoužívám, nevěřím tomu, ale u něj fakt zabrali, nebo Viburcol čípky ale tam.mi vadí hodně čípku za den.

michaelarousova
2. črc 2021

@leniczka23 u nas treba nepomohlo vubec nic😂

hanydve
autor
2. črc 2021

@michaelarousova myslela jsem si to taky, ale nepřijde mi že by měl na dasnich nějaké bílé boukicky, které by znacily zoubky. Tahle slinta minimálně měsíc 😅 jinak kousátka atd zbytečný, to vyhodí a cpe ruce. Klasika.

leniczka23
2. črc 2021

@michaelarousova jj nám na noční dýchánky kdy byl třeba 3-4 hodiny vzhůru plus desettisickrat za noc vzhůru taky nepomohlo nic. Ale přes den byl naprosto ok a to byl před tím na pěst i přes den😁

michaelarousova
2. črc 2021

@hanydve o o to muze jeste prijit..u nekoho to trva dost dlouho bohuzel☺️Ale u nas u tech prvnich 4 zoubku to bylo uplne stejne😂 drzim pakce at to brzo prejde

drakenn
2. črc 2021

A nosíš ho v šátku? Třeba ho nebaví jen tak ležet

hanydve
autor
2. črc 2021

@leniczka23 úplně rozumím. Zrovna dneska byl od půlnoci do tří vzhůru a ne zabralo vůbec nic 😅 a to jsem si už naivně myslela, že bude líp, když tak týden krásně v noci spinkal a budil se jen na kojení a hned zase usnul. 😅

elizsebik
2. črc 2021

@hanydve ja se myslím, že zuby... Take jsme nic neměli v puse, ale slintal furt od 3m, první zoubek byl v 5,5, teď je nám 8m a máme 5 zubů. Kousátka, dologel, viburcol😉a čekat 🧚

alilali
2. črc 2021

@hanydve Měla jsem úplně stejný, byly to zuby. V 5 měsících vylezl první. 🙂 Vydrž. Já nedávala nic, jen kousatka. Nenechal si do pusy sáhnout. Ale bude líp, brzo, uvidíš.

hanydve
autor
2. črc 2021

@elizsebik tak jsem na to Teda zvědavá. Snad to budou zuby a brzo vylezou ať je na chvilku klid, než žádnou růst další 😅

hanydve
autor
2. črc 2021

@alilali tak to on si do pusinky sáhnout nechá, ale uvidíme, třeba máte holky fakt pravdu. 😊

elizsebik
2. črc 2021

@hanydve haha, to ti neslibuji, nám lezou furt, 2 týdny a zub, den klid, a zase🤣 ale já jsem se zvyklá už nějak: víc chovám, víc objímám, chápu, že mu to fakt bolí ❤️

hanydve
autor
2. črc 2021

@elizsebik Ale jo, vždyť já se snažím ho chovat, ale občas bych ráda na záchod nebo si uvařila alespoň něco rychlého k obědu 😅 ono mít na rukou čtyřmesicni mimi které má přes oms kilo 😅 No dej pokoj. Určitě víš o čem mluvím. Ale jo, je mi ho líto broučka 🙄🥺😇

elizsebik
2. črc 2021

@hanydve promiň, jestli to bylo nějak drze, já to myslím v dobrém slova smyslu ❤️
Já jsem také čekat že vypuknou první, a nechají trochu v klidu, ale ne, další lezli hned😊
Jenom to vydržet,🧚
Ale když už v noci kvůli tomu nespí, dávám viburcol, a pomáhá nám.
Dolní například nám neotykali vůbec, a horní naopak tak, že miminko nemohlo pusinku zavřít ☺️
Všechno chápu ☺️

hanydve
autor
2. črc 2021

@elizsebik Neee v pohodě, napsala si to úplně normálně. 😊 Děkuji za radu na lék, kdyby bylo nejhůř. Myslíš, že se k tomu může pročítat i to blindeni? Asi blbost že? Je fakt, že jsme byli teď na očkování, tak jestli ještě tohle do toho.

zelenaesmolda
2. črc 2021

@hanydve
nema ABKM nebo intoleranci laktozy?

hanydve
autor
2. črc 2021

@zelenaesmolda abkm držím cca 14 dní. 🥺 Ale to z důvodu špatné stolice. Do toho jsem vysadila ještě kureci.

elizsebik
2. črc 2021

@hanydve pod zuby se da napsat všechno: i teploty, i blikání, i stolici... To je obrovský stres pro organizmus, takže reaguje u všech různě, ale hlavně nic nezanedbat 🙃
My jsme včera byli na 8m prohlídce, tak jsme s pediatrem řešili i stolici, protože syn kaka tak 4x denně, a střídá se to buď tekutý, potom hustší, tak také mudr řekla, že je to možné ze zubů, protože jak slintaji hodně a polikaji to, tak ta stolice je jiná). I horečku jsme řešili ve 4,5m. Jeden večer na jednou 40, a nic nepomohlo, ani Paralen ani nurofen, jeli jsme do nemocnice, hospitolizovali nás, udělali vyšetření asi všeho: moc, krev, hlen, stery, covid, a tam nic. 2 dny horečka, a potom zase normální teplota, ani nic nedělali, jenom sledovali. Řekli, že nestává se, že na zuby 40, ale v naším případě asi jo 🙄.
Ale aspoň teď už lezou bez teplot.
Takže hlavně sledovat, i to očkování taky určitě to nejjednodušší😉
Ale bude to dobrý 😜

daasqua
2. črc 2021

Obě moje děti se úderem 4 měsíce začaly "nudit" 😀 Chtěly vzrůšo a zatím se neuměly samy zabavit. U dcery to brzo přešlo, naučila se hrát si sama a vydrželo jí to dodnes. U syna uvidím 😀

jjasmina
3. črc 2021

@hanydve Heeej tak to je celá naše malá, nespala ve dne ani v noci, mohla bejt vzhuru třeba od 17.00 a usínala mezi půlnocí a druhou ranní, radu nemám, prostě vydržet, kojila jsem skoro nonstop a ano zlepší se to. Ikdyž u nás začala fakt spát až po nočním odstavu, po roce už to byl jedlík, tak jsem ji v noci prso nedala prostě a bylo