Dárkový koš pro novorozeně. Co se pro miminko ještě hodí?

widowblack
1. srp 2019

Ahoj, koleginka v práci po mě chce abych ji a kolegům dala tip na darek až budu odcházet z práce - je to ještě daleko , jsem teprv ve 12tt a náký ty dny . Ale přemýšlela jsem co , napadl mě dárkový koš který by se týkal péče( neboť mám ráda praktické dárky). Napadlo mě tam dát : nurofenový sirup, čípky, sudocrem, bepanten, sebamed mýdlo( tuhé) , opthalmoseptonex na oči, líh, mořská voda do nosu, kapky na prdíky, mastička/olejik na prdiky na pupík, od Saloosu levandulovy olej. Ale co ještě ? Napadá vás co se ještě hodí do takového koše ? Teloměr doma mám, odsávacku na sopliky taky , kosmetiky atd moc extra používat nechci, ale třeba z těch léků co se ještě pro miminko hodí? Děkuji za každý tip 🧚‍♀️

kolibricek36
1. srp 2019

@widowblack No, my dostali plenkovy dort - hodi ss vzdy + nejaky sudocrem, kousatka, kartacek a kartacek na prst.....

jitkaem
1. srp 2019

Mozna bych prihodila i Biogaia kapky 😊

widowblack
autor
1. srp 2019

@kolibricek36 právě nechci plenkovy dort - protože plíny budu používat látkovky, v kombinaci s eko jednorázovkama , kousátko atd to vím že je potřeba až dýl a taky si tohle chci vybrat sama( jak tvar tak to z ceho to bude) ;)

widowblack
autor
1. srp 2019

@jitkaem to musim kouknout co to je , holce pred 11 lety pomahal na prdy babycalm ... tak jestli to je neco podobneho

terka555
1. srp 2019

Z leku uz asi nic moc a ani bych toho tolik nekupovala aby ti to pak zbytecne doma nelezelo ale treba nejakou tu sadu s nuzkama, hrebinkem, pak jsou ruzny sady s kosmetikou od weledy, pak treba je dobry od hippu krem proti vetru..

terka555
1. srp 2019

Jeste bych treba pridala bambusovou osusku, zrovna tak pleny treba na ublinknuti, prebalovaci podlozky..

widowblack
autor
1. srp 2019

@terka555 ten krem na zimu je dobry tip 😉👍

bonulinka
1. srp 2019

Když tak na ten výpis věcí koukám, tak osobně by se mi nehodilo nic - nic jsme z toho ( ťukám ) nepotřebovali. Mě tedy potěšil plenkový dort, byl z látkových bambusových plenek a osušky a k tomu bych brala kosmetiku od Nobilis pro miminko. Pokud budeš používat eko plenky, tak si je přej, jsou poměrně dost drahé, kupovala jsem si je do porodnice.

bayt
1. srp 2019

@widowblack Já jsem syna chemií nemazala, jednak to není vůbec dobrý pro zdraví, jednak sem to zkusila u mámy a pěkně se osypal. Takže kosmetiku na zadeček a tělo jsme měli Stadelmann, levnější a dobrá je Weleda. Jinak jsme podávali sy novi od začátku probiotika Bio Gaia. Léky bych asi víc nekupovala. Využiješ asi hodně látkových plen, jednorázové pleny (ty eko, jak píšeš)....

jane46
1. srp 2019

Ja si od kolegu prala neco jen pro me 😀 (pro mimco uz jsem vsechno mela, taky latkovala a nechtela zbytecnosti). Prala jsem si houpaci sit nebo knizky, co bych si jeste dloouho neporidila. Prekvapili a dali mi oboji. Tech par tydnu pred porodem to byl luxus... A vlastne to pro deti bylo, jak dam ven sit, uz tam lezou 😀

priefi
1. srp 2019

@widowblack za me je fajn, kdyz se prinese obleceni na vyrost a bryndacky, pokud budes kojit, tak kojici caje, pak jsou fajn takove ty "gumove" knizecky, maji hodne vyuziti od maleho miminka po mluvici ditko, ktere se uci zviratka, barvicky, tvary atd., navic jsou vhodne i do vody. U starsiho ditka ocenis knihu pohadek, pak jsme treba dostali fajn podlozku na kresleni, kdy se kresli tuzkou na vodu, pak to uschne a muze se kreslit znova, nekdy je k tomu i bohate prislusenstvi, u starsiho ditka magneticke kreslici tabulky. Ono se to zda, ale ty veci pro starsi ditko, clovek pak opravdu oceni a je to urcite lepsi nez miolion kousatek a mimi veci, ktere jsou jen na chvilku. Nebo fajn darek je i tatra, ale bacha na to, hodne lidi ma stejne napady a pak se tech tater muze sejit i vice 🙈😅

widowblack
autor
1. srp 2019

@terka555 to už doma budu mít 😉

widowblack
autor
1. srp 2019

@priefi to zas ne , už mám jedno dítě za sebou a vím že spousta věcí je k ničemu , a nebo dost věcí mám 😉 a taky sem řekla že tohle dítko bude spíš vyrůstat v minimalismu než v hordě věcí co jsou k ničemu . Proto jsem zvolila dárkový koš co opravdu využiji 😉

mirecka.jaroscakova
1. srp 2019

No, syn má 19 měsíců a Nurofen sirup jsem mu ještě nedala.
Já bych nechtěla koš, ale poukaz do nějakého obchodu, lékárny. Ať to neexpiruje, než to použijete.

vanea
1. srp 2019

Já bych třeba namísto dárkových košů s věcma, které si stejně člověk nakoupí spíš až podle potřeby (ale každý to má jinak), přála nosítko, nebo šátek, chůvičku a tak..(záleží na financích, dají se sehnat za hezké peníze), ale ne každý chce nosit🙂

Jinak pokud něco do dárkového koše, tak mě napadá ještě nahřívací polštářek na bříško, takový ten náprstek na čištění dásniček a zoubků..případně pak třeba imazol, fenistil, purelan pro maminku🙂

widowblack
autor
1. srp 2019

@vanea nosit budu - šátek už mám dlíbeny od moji rodiny 😉

widowblack
autor
1. srp 2019

@mirecka.jaroscakova pravě proto si dělá seznam co tam chci , aby tam nebyli kraviny , mozná než sirup zvolim čípky - ty vydrží a i kdybych je nepoužila tak o půlnoci za ně v nouzi budu vděčná

hezz17
1. srp 2019

@widowblack ophtalmoseptonex už se nevyrábí. Těch léků bych určitě ubrala. Dají ti to určitě před porodem, třeba nurofen atd je od 3m, aby to mezitím neprošlo. Pokud budeš používat latkovky, tak asi i ubrousky. Tak třeba olej medvídek na zadek. Perlan na otirani. Me prijde Ze to úplný mimino toho zas až tak moc nepotrebuje😀

widowblack
autor
1. srp 2019

@hezz17 tak tyhle veci uz budu mit doma 😉, medvidka neznam - kouknu co to je a uz sem psala výše , že místo sirupu čípky 😉

hezz17
1. srp 2019

@widowblack Já myslím že i cipky jsou od 3m, ale jistá si nejsem. Já.mam třeba ještě pratelnou podlozku s pul zaterem na prebalovani. Místo jednorázových. Význam jednorázových prebalovacich podložek mi nikdy nedošel😀

widowblack
autor
1. srp 2019

@hezz17 jj tento tip látky si budu kupovat na kalhotkove pliny takze mám v planu i ušít přebalovačku ;) tak na ty léky na teplotu se poptame s koleginkou pak v lékárně - je fakt ze na holku sem mela doma nurofen sirup a použivala sem ho i jí když mě bolela hlava 😂 že pro ní sem ho moc nevyužila ale tak jak ríkám doma se to neztrati a ditě roste tak rychle že se ani neotočim a budu mít doma druhého puberťáka 😂😂😂

jane46
1. srp 2019

Za me prakticka vec - role Perlanu 😀 PUL podlozky (dostala jsem treba jednu od segry jako sadu i s plenkovnikem do tasky na cesty). PUL pytliky na pouzite plenky na cesty....
Leky a masticky bych nebrala, my prvni rok nic nepotrebovali a co jo (treba mast proti mrazu, jsem koupila v tu chvili... Jo a to je stejne nej vazelina)

kolibricek36
1. srp 2019

@widowblack ale jsou i z latkovych plin a v dm ti udelaji u z eko plin - to zas moje svagrova je na eko....

widowblack
autor
1. srp 2019

Chápu , že některé z Vás bys te lékárničku + kosmetiko nechtěli , ale právě proto že vím že bych to stejně domu koupila , tudíž mi to ušetří peníze , kolegové budou mít radost že mi dali to co chci . A perlam a latkovky a plinky a hracky atd si chci porizovat sama a nehlede na to že ještě mám spoustu kamaradů a rodinu ktera nam taly bude neco chtít dát . Proto dotaz byl směřován co základního do lekarny a základní kosmetiku 😉

beatty
1. srp 2019

@widowblack dekuju za kazdou takovou maminku! 🙏🏻 Mam uplne stejny plan.
A jenom moje zamysleni nahlas - nechapu, jak nekdo muze na svet privest milovaneho tvorecka a hned za nim vytvorit takovou ekologickou stopu. To jsou tuny umelych plech a vlhcenych ubrousku, ktere tu zustanou jeste dlouho po zivote ditete.
Pritom cim vic se blizi prichod na svet meho chlapecka, tim vic se zamyslim na tim, do jakeho sveta ho privadim a co muzu udelat pro to, aby tu zil co nejlepe.
Tak to jen tak.

widowblack
autor
1. srp 2019

@beatty asi tak , eko jednorazovky chcu spis kdyz nekam pojedem a nebo kdyz nekde budu - ne vzdy budu chtit sebou tahat latkace a pak v pytli jeste pochcany pliny 😂😂😉 kor kdyz budu nechávat mimouse nekde hlidat na hodku dve tak kdyz by bylo potreba tak vim ze jednorazovku prebali kazdej .

hezz17
1. srp 2019

@widowblack Taky jsem si myslela že jednorazku eko jen na cesty atd. Ve 2 měsících jsem dceru dala na hodinovou cestu jednoraz. Tak brutálně se osypala, přísahám že 2 měsíce jsme se toho nemohli zbavit. Doktorka už taky bezradná. Sestřička tenkrát říkala že tenhle týden jsme už 3. Kdo prisel s tim ze ma latkovy a po jednorazu taková spoušť. V 10m jsem měla hrůzu dát ji je na dovolenou 😀 ale dobrý naštěstí. Mezitím měla jen karlovy a prebaloval manžel, mamka, sestra.... všichni se to naucili

2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz
astyna88
1. srp 2019

Vse,co pises,jsem nikdy behem pece o sve dva syny nepotrebovala 😀 ale pokud je to pro tebe prakticke a vhodne,budiz. Ja nemam tada plenkove dorty,plastove nepouzivame, latkove by se hodily vic. Ja jsem od kamaradky dostala vouchery na ruzne eshopy, to se hodilo pak hodne. Mely 3letou platnost, takze jsem si obj to,co se mi momentalne hodilo.

widowblack
autor
1. srp 2019

@astyna88 nikdy si nepouzila mydlo , nebo olejicek na promáznutí ( kor levandule na spanky pro klidny spaní se mi osvědcilo i u dcery) kdyz ji zarudla prdelka tak sudocrem byl prvi pomocnik - nehlede na bedary super vec 😂 bepanten na bradavky ... tak teda nevim no možná že u holky sem nevyužila hned tu morskou vodu ale dyl urcite jo a pouzivam ji i ja a nebo holka pri ryme ....tak to si šťastná to žena 😉