Dáváte dítěti v létě v noci krátký rukáv?

smallinka
22. čer 2015

Vím, že je to asi hloupá otázka, ale lidi se tu ptají na ledascos 🙂 Máme docela chladný dům, ale když jsou vedra tak tu máme navečer když holky usínají až 26 stupňů, v noci tak 24-25..... nevím jestli můžu dávat na noc body s krátkým rukávem, máme 8 měsíční holky? říkám si proč ne, ale zase ony se nedokáží v noci tak přikrýt když by jim bylo chladno, neustále se odkopávají tak nevim 😒 jak to děláte vy? děkuji za odpovědi

terkaz
22. čer 2015

Pri teplote jake pisete davame kratky rukav. U nas kdyz je detem teplo, spatne spi a take se odkopavaji. 😉

apacheee
AMBASADORKA
22. čer 2015

Když je velké teplo, dávám dokonce letní overálky (ve velkém vedru i bez ponožek) a Eli spí odkrytý. Spí se mu lépe, když mu není hic. Jinak teď stejně většinou tráví noci s námi v posteli, takže kdyby se mi nezdála teplota, prostě ho přikrejeme🙂

tkanicka
22. čer 2015

dcera v krátkém moc nespala, když byla mimi, byla pořád studená, syn naopak pořád propocený, ten kolikrát spinkal jen v tílku a plínce a to byl taky pořád odkopaný. Chce to vychytat, na konkrétním dítěti. Nezbyde než jednou zkusit a podle toho buď dávat, nebo nedávat.

pehaka
22. čer 2015

Máme studený odchov.... 🙂 já dávám krátký rukáv i ted...ty jo a spát ve 24 st to je docela dost...normálně by měla být kolem 20st max...i když chápu že jestli máte pokoje pod střechou ovlivnit se to nedá....

mandala
22. čer 2015

Podle mne je 24 stupnů na spaní dost, takže určitě krátký rukáv. Syn spí v krátkém i ted, to máme v ložnici 18 stupnů, ale je fakt, že ho v noci kontroluju a přikrývám. Já osobně preferuji na spaní spíše chladněji, lépe se spí, pokud je dům vyhřátý, tak oblékám na lehko a dám slabší přikrývku. Když se v létě udělá opravdu teplo, spíme pouze pod prostěradlem. 😉

konidana
22. čer 2015

Na dlouhý rukáv musí být v noci určitě pod 20st.

karlajasmine
22. čer 2015

24stupnu je pro dite strasne moc.. obecne se radi deti oblikat zhruba stejne jako se oblikaji dospeli, akorat pridat kdyztak cepici a neco tepleho na nohy. To, ze dite musi byt vic obleceny nez dospely je mytus a byt v prehratem prostredi neni zdrave. Jestli se deti odkopavaji tak nejspis proto, ze jim je vedro. Urcite bych dala kratky rukav.

medrin
22. čer 2015

Mi spinkáme v letním overalku.., teď jak se ochladilo, tak zpětáky k zimnímu overalku. A je mu dobře.. on sám si vždy řekne co chce 🙂 máme teplé děťátko 😀 když je mu zima dá najevo, když horko taky.. podle toho se i budí nebo křičí v noci. Já spím v kr. a v kraťáskách, ale zakrytá, malý to ještě neumí, se zakrýt pořád se vrtí a deka co mívá na sobě je fuč.. tak podle toho je buď v krátkém nebo dlouhém

naomi6
22. čer 2015

Dala bych krátký rukáv, ale nohavice dlouhé, nejlépe polodupačky, protože pokud je v noci po odkopání nepřikrýváte, tak na nožky by jim byla asi zima. 😉

ivet1987
22. čer 2015

Malý - 4 měsíce- teda spí klidně i nahý jen v plence a jen obalený zavinovačkou, ale bez vnitřní výplně, takže jen látka vlastně.

ladyhacek
22. čer 2015

My máme starý dům a měli jsem tu v těch vedrech cca 24 °C malý se v noci budil a byl úplně vařící, dala jsem krátký overal a přikryla jen povlakem. Ruce má při spaní vždy nahoře u hlavy, ale i tak je měl teplé (nebo vlažné) a spinkal krásně zase 2x za noc buzení na kojení (někdy 3x asi jak se nají) jsou nám 3 měsíce. je pravda že dost kope tak ho chodím přikrývat - uvažuji u lehkém spacáku. Teď když je venku takto spí zase v overálku

pernile2003
22. čer 2015

Ja mam stejny problém a koupila jsem bambusove body které teplotu castecne reguluje. Pak ji oblekam nebo neoblekamdle predpovedi počasí.

zanri
22. čer 2015

Řiďte se podle teploty za krkem, ne podle ruk a noh. Tento týden má malý dlouhý rukáv a v noci přikrývám ještě lehkou dečkou (která je stejně pořád mimo), ale před týdnem krátký rukáv, krátké nohavičky, ale ponožky🙂

domorodka
22. čer 2015

nad 20 st krátký rukáv a dlouhé pyžamové kalhoty a bez ponožek, jak bylo vedro v noci, tak jen body s krátkým rukávem.
Pod 20 st dávám dlouhý rukáv jakože overálek co má nohavičky s chodidlama místo ponožek, aby nožky neškrtily a dobře se prokrvovaly.
A jsme taky pořád odkopaný...
Ale vypozorovala jsme i, že když dám krátký rukáv pod 20 st že se tolik neodkopává... 😉

Prostě bych to dělala dle dítka, dokud se odkopává, dávala bych krátký rukáv. Ale já sjem třeba zmrzlá pořád a asi bych umrzla, takže dle toho jak to zrovna ten den cítím, volím krátký nebo dlouhý 😉

NA spaní se doporučuje 19 st - což je pro mě kláda 😅 Já mrznu ještě na 22 st.
Pro mne je ideálních 24 st abych spala v krátkém. Pod 24 si beru dlouhý rukáv. Ale děti raději otužuji.

A téměř šestiletý syn to má od narození, že se odkopává a je horkokrevný. Ten spí nejradši v krátkém rukávu i v kraťasech a ještě pod tenkou peřinou 😅 a v noci odkopaný k tomu 😅

slunicqqo
22. čer 2015

my když máme 24 st a více dávám kr. rukáv a kratasky, když méně ,spí v dlouhém rukávu, protože jsou pořád odkopaní a spí spolu v pokojíku, takže je v noci zakrývat nechodím, já spím v krátké noční košili v zimě, v létě třeba v tílku na ramínka, je mi horko pořád

naturbabyshop
22. čer 2015

Při 24 stupních miminka krátký rukáv snesou, ale jak již mnohé radily, záleží na konkrétním miminku. Spíš bych se v létě soustředila na materiály, ze kterých je oblečení šité a určitě šla do přírodních, čistá bavlna, bambus, mušelín atd. a to i u přikrývek. Směsové tkaniny nejsou prodyšné a i když je bodýčko nebo overal na pohled lehoučký, nemá ty správné termoregulační vlastnosti a děti se potom snadno zpotí, osypou...

hansed
22. čer 2015

Holky měly krásný letní overálek, krátký rukáv, krátké nohavičky.... 24 stupňů je hodně, nebála bych se, že se odkopou...

sisinka74
22. čer 2015

my máme ložnici pod střechou a okna střešní na západní stranu. Teď, jak byly ty pařáky, jsme měli v noci skoro 30 stupňů a nenaděláš nic. Malá spí skoro nahá.

rozzaarka
22. čer 2015

Pokud nejsou vedra, davam dlouhy rukav, i kdyby tenocky (na ruce). Beru to podle sebe - je mi teplo, usnu na gauci a budim se zimou, tak saham pro deku. i v lete. Kubicek je trochu horkokrevnejsi, nez ja, ale treba minuly tyden jsem mu nechala bodycko s dlouhym a ponozky a mel studene ty nahe nozky... vem to asi podle nich, vyzkousej, v noci osahej a uvidis 🙂 az budou prijemne teploucke a ne propocene nebo studene, mas to 🙂

eficenka
22. čer 2015

mě holky spí v krátkém a to míváme 19-20 st, v zimě máme 15-17 a to mají dlouhý rukáv... ale záleží na dítěti, jak je zvyklé..

zo_ja
23. čer 2015

V tomhle věku dlouhý rukáv ničemu nevadí, a stačí bodyčko. Taky podle Tebe - mně je někdy pocitově zima bez přikrytí, i když je mi jinak vedro. I starší dítě bývá i ve vedru studený.
Záleží na Tvém pocitu: buď je nechat s kr. ruk. nic se neděje, nebo jednu vrstvu dlouhého tenšího a taky se nic neděje. Příjemný je bambus, chladí, nebo vlna - termoregulační a fajn i v zimě.

luciksima
23. čer 2015

naše malá spí už dlouho v krátkim rukávu máme tu okolo 21 st.s dlouhim spala jen v zimě když byla fakt velká zima 🙂

dana3262
16. črc 2015

V létě kluci spali jen v plince když byly vedra. Jinak spali jen v tričku. A to spí do teď. Jsou noci, kdy jsou úplně odryti a já se choulim pod perinou. Jsou ale na dotek tepli, tak to neresim.Máme v bytě 18℃ a v ložnici, kde spíme tak 16℃. Když je venku teplo tak samozřejmě dle venkovní teploty.

soleilll
16. črc 2015

24°C v noci je chladný dům? Aha! 😀 Overal s krátkým rukávem i nohávem, každopádně a případně zakrýt tenší přikrývkou. Mně se dítě strašně potilo, takže přehnané oblíkání se u nás nikdy nekonalo. Není problém v průběhu noci sáhnout na paži, jestli ji mají studenou a podle toho přidat oblečení.

kvakuska
16. črc 2015

Vloni jsem desetiměsíční dceři u jednoho overálku ustřihla rukávky nad lokty, chtěla jsem, aby jí nebylo moc vedro, ale zároveň aby měla schované ťapky a zádíčka když se odkope ... padl na to jeden jetý overálek a letos jsem ho ještě, i s ustřihnutejma rukávama, za dvacku prodala sousedce 😀

alcar
16. črc 2015

Ja davam (a v tom veku i davala) ted v lete letni overalek, takze kratky rukav a spi v letnim tenkem spacaku. A k tomu nechavam trosku otevrenou ventilacku u okna.