Dítě 10 týdnů na um a stagnace váhy, méně pije. Poradíte, prosím?

n_ikola
14. zář 2021

Dobrý den/ahoj,

Před časem jsem řešila problém, ze se dítě po um neumí samo vyprázdnit- pilo tak 130 až 150 ml.
Presli jsme tedy na Kendamil anticolic.
Cca 14 tomu je, kdy jsme byli na očkováni hexa a od te doby je celkem boj s jidlem. Už nepije ty dávky, co předtim .. pije méně někdy 90, někdy 115, 120, 130.
Pak když mu davam dále, tak se rozčiluje a nechce.

Za týden přibralo 260g, ale třeba 4 dny váha stagnuje ze nepribira vůbec a pak najednou zase váhovy skok, je to možné ?

Napadlo mě, jestli se,, nepredjedl dopredu” a už nebude tak pribirat.
Muže se stát ze nějakou dobu bude váha stagnovat?

Bude mít 11 týdnu, cca 65 Cm a váží 6,91kg.
(Porodní váha byla 3,66)

Děkuji za Vaše názory.

n_ikola
autor
14. zář 2021

@n_ikola těch 130,140 nyní z řídká vypije

sirinfirst
14. zář 2021

čůrá? jinak se jeví ok? tak ho přestaň vážit 😉

klokanka31
14. zář 2021

@n_ikola Po očkování může mít menší chuť k jídlu, nestresuj se pokud jinak vypadá v pořádku.

n_ikola
autor
14. zář 2021

@sirinfirst čůrá dost a je spokojený, neplace
Jen jsem se nesetkala s tím, ze by najednou pil méně, vzdycky stejně a nebo více, tak teď máme zmenu dolu

pampeliska1313
14. zář 2021

@n_ikola jen mě napadá - syn má taky kendamil, dávala jsem podle krabice 120ml a doktorka mi říkala, abych to snížila třeba na 90-100ml, po třech hodinách - krmila jsem totiž po čtyřech… že je pak problém navyšovat dávky jak rostou a že se tím bude zbytečně roztahovat žaludek do budoucna a spíš si zadělá na nadváhu. Třeba se opravdu předjedl a teď vypije to, co mu stačí.

andelka33
14. zář 2021

My jsme byli na druhé hexe a za 3 dny jsem s ním jela na pohotovost. Vypil mi pouze cca 30ml za půl dne, necural a byl hystericky,takze jsme tam strávili 3 dny s tím,že prý je vše v pořádku. Postupně se dávky navysovaly a už si pije svých klasických 120ml. Pokud je spokojený a cura, tak bych to asi neresila

n_ikola
autor
15. zář 2021

@andelka33 tak to je šílené. Doktorka rekla ze je to OK jo ? Celkem svinstvo to očkováni bych rekla 😖

andelka33
15. zář 2021

@n_ikola v nemocnici nám to řekli. nechali si nás na pozorování,ale nic nenašli v testech,tak že je vše ok