Dlouhé usínání. Máte zkušenost?

martinatd
5. říj 2021

Ahojte, má někdo zkušenost ? Už je tomu měsíc co jsme změnila způsob uspavani. Dřív to bylo v rukách ale jelikož už to bylo náročné tak jsme naučila syna 6 M spát se mnou v posteli přes den. Že začátku to bylo docela v pohodě ale ted už delší dobu usínání trvá min hodinu...je unavený, jde vidět že se už trápí ale ne a ne usnout. Zpívám mu hladim ale nic nepomáhá..často se pak stane a z toho mám výčitky že udělám nějaký zvuk z nervů on se lekne vykuli oči pak chvíli kouka a usne..nemůžu ho ale přece pokaždé lekat aby se uklidnil a usnul..noci jsou teď katastrofa ,dřív spal sám vedle mě v postýlce a budil se 3x ,ted beze mě a prsa nevydrží ani půl hodiny v noci spí snad porad jen u prsu ale s tím jsem nějak smirena...jen to usinani zdlouhavé me trápí 😔 nemáte nějaký tip jak to zlepšit?děkuji

sirinfirst
5. říj 2021

v 6 měsících? úplně běžné 😉

martinatd
autor
5. říj 2021

@sirinfirst dobře, budu to teda brát jako období které snad brzy skončí 😁🙈

leniczka23
5. říj 2021

Prvního jsem uspávala taky tak, a minimálně do 3 let to bylo na hodinu určitě. Na druhý jsem pořídila baby vak a uspávám v něm, nejlepší věc 👌 spí do pul hodinky maximálně.

pexi
5. říj 2021

V 6 měsících se nám taky změnil trochu i režim, jako mnohokrát 😃 jinak za mě top objev byl šum 😊

martinatd
autor
5. říj 2021

@pexi no já zjišťuji že u nás bude top asi tatínek...se mnou usina hodinu a s manželem to trvá 15 minut, nechápu 😅🤔

jjasmina
5. říj 2021

@martinatd od 7 mes malá usinala u kojení a do roka nespala dyl jak půl hodiny

kiluau
5. říj 2021

@martinatd tahle nespravedlnost je u nás taky 😄 8 měsíců jsem uspávala jen já, u prsu.. někdy usnul hned, jindy to trvalo i hodinu. Tak jsem se naštvala a řekla jsem chlapovi, že uspává on... jemu to zabralo max 10 minut a další dny to samé 🤷🏼‍♀️ Teď teda uspávám zase já u prsu (malý má 11. měsíců), ale usíná prakticky hned. Je ale pravda, že už má jeden spánek za den kolem poledne a je asi večer víc unavený. Navíc po čtyřech lítá jak drak, takže to mu dá asi taky pěkně zabrat 🙂