Do jakého věku jste používali monitor dechu?

baterie
17. únor 2014

Malá bude mít v březnu rok a do včerejška jsme měli zapnutý monitor. Každý na to má nějaký názor, já si ho nemůžu vynachválit, ten pocit klidu, nejen v noci, ale i přes den, když jsem potřebovala jít třeba do sprchy. Asi třikrát se nám zapnul, ale nemůžu říct, že to byl planý poplach, mohlo se jí zpomalit dýchání, to člověk neví.
No ale včera se v noci spustil alarm, možná se trochu z té desky odvalila, ale máme celkem úzkou postýlku a je to tak citlivé, že to snímá i kroky kolem postýlky, takže tím si nejsem úplně jistá. No scéna to byla hnusná, my vyklepaný, manžel se málem složil, protože když jsme tam přiběhli, dcerka oči vyvalené do stropu a nehýbala se. Byla tak vyděšená, klepala se a jak brečela nemohla se ani nadechnout.
A teď u nás začala diskuze. Já ho chci dát pryč, protože si myslím, že to byla nějaká chyba a už nechci holčičku vystavit takovému šoku. Manžel naopak si myslí, že to omyl nebyl a tím spíš ho chce nechat.
Co si o tom myslíte? Já jsem mu říkala, že v tomhle věku SIDS už nehrozí, ale někdo mu říkal, že známého známa .....no znáte to. On je dost úzkostlivý a hodně se o ní bojí, ale přece nebude spát na monitoru dechu do šesti let. Na druhou stranu taky mě to vyděsilo a nerada bych si prosadila svou a pak se něco stalo......

blondynka400
18. únor 2014

@baterie 😀. Já monitory takto do detailu neznám. Já brala angel, protože měl nejlepší tenkrát nejlepší reference a je dohromady s chůvičkou. Tak k tomu se určitě druhá deska přikoupit dá. Je otázka, zda to má cenu.....

sariss
18. únor 2014

Zdravim...my meli malou na monitoru do cca 8 mes...dokud nevytrhla kabel...myslim ze zalezi na kazdem...urcite prvni mesice jsou nzjrizikovejsi a kdyz uz do toho clovek investuje proc nepouzivat dal...Spis ale je treba si polozit otazku zda bychom umeli zareagivat kdyby opravdu nastal problem. Pri nahle smrti lusi okamzite reagovat rodic, do prijezdu sanitky by bylo pozde. Takze nezapomente investivat do kurzu prvni pomoci novorozenci...nebo aspon nacist...

verulik5161
18. únor 2014

Ahoj, moje neteřinka měla monitor dechu až do tří let! 🙂
Jako miminko měla reflux, hrozně zvracela a ségra se o ní hodně bála, protože 2krát se stalo, že se zvratkama dusila, když ležela na zádech. To vyděsilo rodiče natolik, že používali monitor do 3 let. Jak byla větší, tak už se jí nikdy nic takového nestalo, ale člověk nikdy neví. Když už to doma rodiče mají, myslím, že to není problém, alespoň se to za ty prachy pořádně využije a spánek rodičů je klidnější. 🙂

juuulinka
18. únor 2014

@baterie slysela jsem,ze se ty monitory musi cas od casu nachat jakoby seridit.tak zkus tohle.ale jak rikam,slysela jsem.