Do kdy jste uspávaly miminka u prsu?

berenika80
27. čer 2008

Ahoj, jsem tu dnes nova. Mam dotaz do kdy jste uspavaly sva miminka u prsa???Povedlo se vam to nekdy zmenit. myslite ze je to spatne? Nekdo rika ze to nevadi a nekdo to kritizuje.
Moc dekuji za rady!!!!! 😉

k.ate
22. čer 2010

@aannggiie já fakt netuším v tomhle postupuju tak, jak to cítím a říkám si, že až tomu bude rozumět, snad si to nechá vysvětlit 😀 Možná naivní představa, no uvidíme 🙂
Jinak u nás dneska zase malej usnul sám, u prsa nechtěl usnout, ale v postýlce pak ležel a v klidu usnul sám, bez nás... Já nestačím zírat 😨

alterna
23. čer 2010

Ja uspavala dceru u prsa do dvou let. Zadnej problem jsem v tom nevidela. Zaden metody vybrecet apod. Rekli jsme ze uz nemam mlicko ze mam bebí. Pochopila to hned a od te doby usne krasne ve sve posteli u cteni pohadky a spi celou noc.
Kazdej ma jinej nazor,ale ja bych vyberect prcka nenechala, kor když mu je třeba rok.Do let u prsa usinat nebude 🙂. V okolí plno kamaradek dlouho kojili nebo uspavali a kolem toho druheho roku to už deti pochopili a šlo to snáž odnaučit než kolem toho roku.

alterna
23. čer 2010

koukam že jsem tuto diskuzy i začínala, to bylo malé 21 měsícu a bez prsa to nešlo a o dva mesíce pozdeji to šlo v pohodě

brisalek
23. čer 2010

@alterna me take uspavani u prsa nevadi aklidne budu uspavat do 2 let, ale vadi mi, ze chce prso kazdou chvili pres den(i 5x-6x, kdyz nepocitam rano a vecer) a pije nejmene 5x v noci. Jsem s ni od 7hod rano do 6 vecer sama, spi tak 1-1,5hod pres den, neni to jednoduche zabavit ji 10 hod tak aby nechtela prso, navic nechce moc jinak jist ani pit(vodu si da tak az kolem 5 odpo, do te doby nechce, ji jak 7 mesicni)

denisa31
23. čer 2010

mě zase vadí, vstávám pětkrát za noc, jsem právě slyšela, že je to tím usínáním u kojení, že se pak vzbudí a brečí že nemá to prso, jinak by se třeba otočila na druhý bok a spala dál.

@alterna kolem těch dvou let už to snad bude lepší, když jí to vysvětlim, jestli mě do tý doby nesežere zaživa 😒 Já jsem si řekla, že nejdýl do konce roku se s tím poperu, to bude malé 23 měs, no a taky bysme možná ještě rádi sourozence....tak bude prostě muset

brisalek
23. čer 2010

@denisa31 jo, jo denisa to asi je tim, ze chce to co mela kdyz usinala🙂

brisalek
23. čer 2010

ale zase jsou i mimi, ktere usinaji u prsu a v noci se nebudi

aannggiie
23. čer 2010

@k.ate jo jo dělám to taky tak.U staršího jsem to dělala taky tak a žádný následky nemá.

aannggiie
23. čer 2010

@studanka789 Víš,že já jsem to měla s tím starším asi taky tak 😅

aannggiie
23. čer 2010

@denisa31 kdyby měla Johanka dudlík a vypadával jí z pusinky tak se v noci taky budí

aannggiie
23. čer 2010

@brisalek -trpím s tebou u nás je to úúúplně stejný

aannggiie
23. čer 2010

ted si čtu po sobě ty příspěvky a to je jak když odpovídá dement......pořád ,,taky tak" -se omlouvám

listicka20
23. čer 2010

do roka a půl 😒 pak jsme odstavily...

k.ate
23. čer 2010

@denisa31 malej i když ted dvě noci usínal sám, budí se v noci stejně, jako když usínal u prsu, usne cca v 10 večer, vzbudí se kolem 1 v noci pak cca v 5 a pak v 8... myslim, mám podezření, že dneska vstával ještě jednou mezi tím, ale nepamatuju si to 😀 jen si jinak neumím vysvětlit, jak by se dostal k nám do postele 😀

denisa31
27. říj 2010

holky, tak hlásím, že u nás se to vyřešilo tím odstavením, takže konečně spíme 😀

renda321
28. srp 2015

Holky, a já k Vám šla pro radu jak odnaučit. uspávání u prsa a nyní u lahve. 😀 Ondrášek má 7 měsíců, jenže se narodil dřív a měl problémy s dýcháním, proto nemám žaludek na vyřvávací metodu. Dudlík nechtěl nikdy a to jsem se snažila poctivě ho to naučit, ale nyní neusne bez prsu nebo lahve, ten malej pidičlovíček.

kikina32
30. lis 2015

Ja teda nevim, ale kdyz vecer kojim a mimousek u kojeni usne, tak urcite nemam tendence ho vzbudit a pak az dat do postylky..to mi prijde naprosto nelogicke...odrihnu ho a pokladam do postylky..pri pokladani se malinko probere,ale pak hned spi....az ho odstavim dostane lahev a az dopije tak bude spinkat..podle me je to stejne...nevim proc porad drbat do neceho co funguje uz xset let a tim je vas osobni matersky instinkt🙂

kikina32
30. lis 2015

@renda321 neverim,ze u prsu nebo u lahve bude usinat do 1.tridy...nechala bych mu prostor a urcite nenutila dudlik...7mesicu je jeste miminko...kam spechat?..vyrvavaci metoda je pro me horor...miminko vas potrebuje a vy proste ignorujete jeho volani:(((...

margot_ka
1. pro 2015

Prestala jsem u prsa uspavat tyden pred 2. narozeninama - kdy jsme rovnou komplet odstavily 😉 bez revu a nenasilne 🙂

maternity
29. pro 2017

Ja mam dve deti-dnes 10let dcera byla velmi samostatne miminko-odstavila se sama v 6mesich,prsa mela vylozene jenom na "krmeni"🙂,od 3mesicu spala sama v postylce a nikdy nemela problem byt bez maminky.
Syn 10mes prsa naprosto miluje,lahev nechce,i kdyz mu chutna i UM.Spi se mnou a vecer usina u prsu,pres den se mnou usina vetsinou u kojeni nebo usne sam pri hrani a chovani(kdyz hlida nekdo jiny,coz je pravidelne),a potom jde spat do postele nebo kocarku na balkon.A je pravidelne hlidany bez me pritomnosti.
Kazde moje dite je tedy uplne jine a ja kazdemu davam,co potrebuje.Kojeni a prsa k usinani,mazleni,uklidnovani jsou prirodou mamince poskytnuta vec🙂 a myslim,ze pokud je dite zdrave vedeno k nezavislosti,pobytu ve spolecnosti vetsiho okruhu lidi,deti,respektu...tak se odstavi samo,zacne usinat samo,samo da prednost postylce-az si do ni bude moci vlezt a vylezt samo.Vubec bych se toho nebala(to neznamena,ze ma maminka do 3let mavat prsem kdykoliv a kdekoliv🙂)),ale specialne na usinani vecer je to i pro me klidna spolecna chvilka,kterou si uzivam).

sarkoc
29. pro 2017

Dcerce je 26 měsíců a večer má mlicko doteď.. většinou uz ale u kojení neusne, jen když je hodně unavená, ale potulime se a pak jde spinkat do svého pokojíčku...v noci přichází za námi do ložnice, prituli se, párkrát cucne a spinka do rána i nás...večer ji klidně uspí někdo jiný, babička, taťka...ale jak se vzbudí v tu noc a není mlicko, tak je chvilka kriku, ale po pár minutách zase spinkala dle babičky...čekám na samoodstav, ale momentálně čekáme druhé a nevím, zda zvládnu kojit double 😕

normalnimatka
29. pro 2017

víc než do roka a půl.