Uspávání u kojení. Do kdy jste tak uspávaly?

marketka_m
19. črc 2020

zeny do kdy jste uspavaly u kojeni? pres den mi usina vklidu v kocaru,v nositku..ale vecer a v noci.pokud nedam prso rve rve a rve..nekdy chce i po dvou hodinach dudlat..tezko.rict zda ma hlad..nebo fakt chce jenom dudlat.malemu je 9 mesicu..premyslim jak dal..at to neni horsi a horsi..dudlik odmita..flasku take..pije jenom s hrnicku vodu

blondynka400
19. črc 2020

@marketka_m u první do cca 11 měsíců, pak jsem musela zakročit (její spánek/nespánek byl totální tragédie), mladší snad někdy do 2 a čtvrt (potom už úplně neusla u kojení, ale tak napůl, bez kojení to ale nešlo, když jí dával spát tatínek, tak si v pohodě lehla do postýlky a spala). V 9 měsících nevěřím, že se budí v noci hladem po dvou hodinách, chce být u tebe, neumí přecházet mezi spánkovými fázemi a pod.....

marketka_m
autor
19. črc 2020

@blondynka400
takze bys neresila a dal nabidla prso kdyz place?

marketka_m
autor
19. črc 2020

@blondynka400 a tys teda v noci take kojila..nebo ti deti uz prospaly noc???

blondynka400
19. črc 2020

@marketka_m za mne záleží, zda ti to takto vadí a nebo ne. Ale v 9 měsících bych u prsa určitě uspávala dál a v noci se pomalu pokoušela to zkusit jinak, než dát prso. U starší se mi to tedy povedlo, ale budila se pořád stejně, pořád nějaký kontakt potřebovala, takže to vlastně nic nevyřešilo.
Neprospaly ani náhodou, starší se budila co 15 minut (někdy i dříve), mladší v tomto věku vydržela spát 2-3 hodiny, ale to mi oproti první přišlo super a vůbec jsem neřešila 😀

lpch
19. črc 2020

U nas se u kojeni a prsa uspavalo do te doby, co se kojilo. Takze do 19. mesice. Zacalo se totiz rapidne zhorsovat nocni buzeni na kojeni a ja si jednoho dne rekla, ze byt v noci vzhuru co 30 minut, uz dele nezvladnu, tak jsme prestali.

zuzita15
19. črc 2020

@marketka_m dite je v 9m jeste malicke, nemusi se budit hlady, potrebuje se treba jen pritulit, ujistit se, ze tam mama je. Mne se dcerka taky nekdy budila casto, nekdy zase min, ale v tomto veku 3-4x za noc minimalne. U kojeni uspavam stale (23m), postupem casu se budila v noci min a min, celkem zabralo, kdyz jsem ji po roce a pul prestala aktivne nabizet kojeni pres den a cca ve 20m utla denni kojeni uplne. Ted se v noci budi 1x zcela vyjimecne, vetsinou spi 20-6, v 6 se nacucne a spi do 8. Ja bych pokracovala, fakt je jeste malicky

puhelin
19. črc 2020

Uspavala jsem tak do 22 mesicu. Pak jsme se kvuli nevolnostem v prvnim trimestru dohodly, ze to zvladne uz sama. Ale to uz bylo ve veku, kdy to chapala.
9mesicni je opravdu strasne malicky, muj mladsi ma ted 11 mesicu a vubec by to nepochopil.

marketka_m
autor
19. črc 2020

@puhelin
@zuzita15 jo budu dal kojit..spi se mnou..tak kontakt ma..ja spise si rikam zda mu tim.neublizim...ze so zvykne ze toto je norma a pak mu to najednpu vezmu v roce a pul treba

daisymaminka
19. črc 2020

@marketka_m Uspavala jsem kojenim do roku a 10 měsíců... A to jak před večerním spaním, tak před poledním. Kojila jsem v houpacím křesle a do 10 min dcera spala... Pak jsem uložila. Ve 22 měs. jsem zkusila večerní usínání bez prsa, nakojila jsem ji předem, jen mě zajímalo, jestli to půjde. A šlo. Časem jsem tak zkusila i to polední spaní... A spíme spolu od malička, teď už teda v postýlce přiražené u postele, ale dcera si v noci přeleze.
Dcera též nikdy neměla dudlík, ani neuměla pít z flašky. Rovnou hrníček s pítkem.
X krát za noc se mi na kojení budila ještě ve 20 měsících, většinou mi to nevadilo. Kojení jsem si velmi velmi užívala. 🙂 A prso jsem nabízela ještě ve 20 měsících při jakémkoliv pláči, prso zahojilo každou bolístku... Teprve po 20 měs. jsem to pomaličku začala korigovat, neboť do té doby byla třeba i 10x za den na prsu a 5x za noc.
V 9 měs. je ještě mrňousek, doprej mu vše co potřebuje. A prospaná celá noc? To je mýtus. Mimčo (kontaktní) potřebuje ujištění, uklidnění, pohlazení... V noci obzvláště. 🙂

petrasipkova1
19. črc 2020

Uspávám tak pořád syna, v dubnu měl 2 roky, jinak by to zatím nešlo. Dceru jsem takhle kojila a uspávala 18 měsíců, potom už kojit nechtěla, ale do skoro 3,5 roku měla na spaní dudlík 😀 , s prsem je to podobný, syn totiž dudlik nemá a zatím to na ukončení kojení nevypadá 😀

jjasmina
20. črc 2020

@marketka_m to je jak u nas..

pindrusice
20. črc 2020

dokud jsem kojila, 2,25 u syna a 2,5 roku u dcery...

squezy
20. črc 2020

@marketka_m Kojila jsem dvojcata do skoro 11 měsíců, ráno ještě ok, večer mě oba pokopali a pokousali, tak jsme jim dali flasku s kendamilem a od te doby jsou na um. UM jsme postupně ochutnávali dopoledne, jen co na to rikaji, v lekarne se dají koupit vzorky. Po 2 tydnech na flasce začali spat celou noc. Uspavala jsem jedině u prsa, v noci ke každému vstavala 3-4x za noc krát 2,samozřejmě 🙂

hezz17
20. črc 2020

@marketka_m v noci pila a uspavala

me_druhe_ja
20. črc 2020

Je mu osm měsíců a o kojení už nemá zájem. Snažím se mu nabízet ráno a právě před spaním, ale už se pomalu ani neprisaje a už vůbec u prsa neusne, jako kdysi. Takže u nás to fungovalo lehce přes půl rok. Ale on naštěstí usne sám v klidu v postýlce.

hezz17
20. črc 2020

@marketka_m v noci pila a uspavala jsem ji tim do roka a pul. Pak jsem to uz na silu utla, protoze to noční spani byla totalni tragedie. Ale v 9m by me nenapadlo nedat. Je to jeste miminko.

jjasmina
20. črc 2020

@me_druhe_ja Tak to až u nás nastane tahle situace , tak vím, co si počnu😀

me_druhe_ja
20. črc 2020

@jjasmina Heh, od je naštěstí až na první měsíc, měsíc až půl úplně vzorný dítě. 🙂 Jako by tim chtěl aspoň trochu vyvážit ty starosti a trápení, co máme s tou jeho nemocí. 🙂 V noci se přestal budit na kojení někdy kolem 5m, usíná naprosto v pohodě sám a pokud se mu ještě nechce nebo se v noci/brzo ráno probudí, tak si klidně vydrží ležet či hrát s dudlíkem atp v klidu i hoďku. 🙂 I přes den si usne sám, vydrží sám na podložce, skoro nepláče, krásně papá, se zubama taky zatim žádný problémy....A teď se i sám v klidu odstavuje. 😀 Ale zase bych raději tohle vše vyměnila za to, aby byl zdravej. Ale je to holt tak, jak to je. 🙂

areh
20. črc 2020

U nás se střídala období. Chvíli usínal u kojení, pak zase ne, sám v postýlce, pak zase u kojení... Nějak jsem to neřešila. Asi v 15 m jsem zrušila kojení v noci, syn hned sl celou noc,ale mléko před spaním měl pořád a vydrželo to tak až do 2 let, kdy jsem kojení úplně zrušila

andelka
20. črc 2020

Uspávám kojením pořád, malému je 18 měsíců. Kojím přes den i v noci. Počítám po prázdninách zrušit buď denní nebo noční kojení. Začal se míň v noci budit kolem 1 roku. Kojit bych chtěla do +-2 let.

andelka
20. črc 2020

Prostřednímu synovi jsem v 14 měsících zrušila noční kojení a spal pak celou noc.

krupka3
20. črc 2020

Uspavala jsem u prsa do uplneho odstavu ve 2,5 letech. Nejjednodussi a nejrychlejsi zpusob, jen kvuli tomu lituji toho, ze uz je dcera odstavena. Ted ji hodinu ctu pohadky a povidame si nez usne, u prsa to bylo behem 5min.

la_amanita
20. črc 2020

14 měsíců a pořád při spaní v posteli usíná při kojení, resp. s prsem v puse. Pamatuji si, že v těch 9 měsících byl jeho spánek jedna velká tragikomedie, teď je to o hodně lepší.

ninolleta
22. črc 2020

Já mám to stejné, dcera(17 měsíců) usne jedině u prsa a to i přes den a v noci se dá uchlacholit také jedině prsem, musím říct, že už mě to docela otravuje, protože i přes den se chce často kojit.