Dostává při oslavě narozenin/svátku dárek i druhé dítě?

saronka
3. kvě 2012

Měla bych na vás maminky otázku, co máte 2 děti a více, jak to děláte při oslavách narozenin- svátků. Mám staršího bráchu o 1,5 roku a moje mamka nám dávala dárky oběma. To znamená, že ten kdo měl narozeniny dostal větší počet dárků a ten druhý dostal nějakou drobnost. Jelikož se blíží svátek naší Sofinky, tak nevím zda najet na podobný systém s tím, že syn dostane drobnost - i když vím, že mu je to teď jedno, ale až bude mít i on svátek, tak by samozřejmě dostala i dcera malý dáreček. Nějak se nedokážu rozhodnout a zajímá mě jak to máte ve vaší rodině. Díky moc.

malcovka
5. kvě 2012

No,já to též řeším malým dárkem ale jen ve formě maličkosti,omalovánka,lentilky,pexeso,bublifuk atd.

pet.s
5. kvě 2012

Já mám 2 velké děti(18 a 16 let) a malou 1,5 roku. Dostávají všichni...oslavenec dary, ostatní nějakou maličkost, Ale taky zabalenou. Dárečky máme rádi všichni ne?

ladybugie
5. kvě 2012

mám dvouletou a tříměsíční dvojčata. K narozkám dostává jen oslavenec, ke svátku všichni najednou, mají svátky po sobě.

anatanka
7. kvě 2012

V podstate je to hezky a dobre mysleny princip, ale ja bych to asi nezavadela. Jen at se dite nauci, ze ne kazdy den je posviceni. Je to system spravedlnosti. Bracha dnes, on treba za mesic atd.
Pak by se to mohlo prave zhoupnout v to, ze sourozenci celkove moc resi, jestli maji oba stejne jako ten druhy a zacnou vyrustat v pocitu, ze kdyz on, tak ja musim taky.¨
U nas napriklad mamka byla tak zemerena na to, aby byla spravedliva a aby jednomu diteti nebylo neco lito, ze napr. kdyz jednoho bolelo v krku, ze nemohl zmrzlinu, tak ji nekoupila ani tomu druhemu, ale podle me to dobre neni a v zivote to tak nefunguje a dite by si to melo uvedomovat.

brisalek
7. kvě 2012

Nechce s emi číst celou diskuzi, ale musím reagovat. Přijdem mi to vrchol toho jak děti rozmazlovat, učit je být netolerantní, sobecký, nevnímavý, zahleděný do sebe, že vše a vždy se musí točit kolem mě. Každý má narozeniny jeden den za rok a svátek stejně tak. Je to jedinečný den a proto dostáveme a dáváme si dárek. Není to žádné odstrkování, ubližování, prostě je to život a tak to funguje. Nemá to nic společného s nespravedlností. Naopak já bych děti učila už odmala, že musí myslet na toho druhého a něco mu připravit namalovat, popřát...stejně jako babičkám, maminkům a tatínkům a ne z nich dělat rozmazlence a egoisty, kteří v každé situaci vidí jen sebe.

beruthiel
7. kvě 2012

U nás dostává nějakou maličkost nejen sourozenec oslavence (kluci vlastně slaví narozeniny dohromady) , ale i všechny děti, co na oslavu přijdou, čistě v hobitím duchu ;).

zelvy
10. kvě 2012

Ahoj, mám dvě děti 2,5 a 5,5 roku. Oslavenec dostane dárek a oba nějakou dobrotu. Mladší zatím nežárlí na dárky druhého a starší dobře chápe, kdo má narozeniny, dostane dárek.

eficenka
10. kvě 2012

nechápu proč by měl dotávat něco i druhý.... přeci je jasné že když má narozeniny jeden, tak dostane jen on a až druhý, tak zase ten... Oslavenec se pak rozdělí s ostatními třeba o dort atd...
Přijde mi to jako rozmazlování....

terkaz
10. kvě 2012

U nas dostava darek jen oslavenec. Pak se da spolecne dortik a nikomu nevadi, ze jeden dostal a druhy ne. Mozna je to i tim, ze s detmi hodne mluvime, vysvetlujeme a mozna i tim, ze je od mala neucime na hromady darku. Ucime je jinym hodnotam. I nase dvouleta Marketka vi, ze kdyz Filipek dostane darek a ona ne, neznamena to, ze bysme ho meli radeji nez ji, vi, ze priste zase dostane k naroz. apod. ona. Oba jsou zvykli se delit a tak.
Jinak co se tyce napr. Vanoc , dostavaji darku vzdycky stejne. 😉

lucie777
10. kvě 2012

Mám o 3 roky mladší ségru a dost dlouho ta druhá, co neslavila, dostala nějakou drobnost, "aby jí to nebylo líto", takže já sem pro dárek, jednou to tak taky zavedeme.. 😀

kammka
10. kvě 2012

nemyslím, že je potřeba dávat nějakou drobnost neoslavenci... přeci dostane stejně jako všichni kus dortu, oslavenec se s ním rozdělí o další sladkosti, tak proč...musí pochopit, že teď slaví sourozenec a je to hlavně jeho den a příště to zas bude naopak...
byla jsem v Anglii jako au-pair a tam měli 4 děti a když jedna slavila narozeniny, tak ostatní byly natěšené, jaké dárky dostane a nakonec si řekly, že až budou mít narozky ony, budou mít toho taky kupu.. rozdělli se o dort a bylo.. ani moji rodiče nepovažovali za nutnost obdarovávat neoslavence.. nikdy mi to nepřišlo nějak líto, narozky má člověk každý rok jedny, tak co...spíš bych dbala na to, aby se nestalo, že jedno dítko dostane nějaký vysněný dárek a druhé pak k narozeninám ten jeho sen nesplníme, protože nám třeba přijdou jeho představy přehnané,nereálné atd.. vždy je třeba vysvětlovat, najet na nějaký systém.. aby ty dárky , ketré děti dostanou byly aspoň trochu srovnatelné...

andrisek07
3. čer 2012

Já mám děti 16 měsíců od sebe a děláme to tak jako vy když ste byli malý 🙂 Oni by to nepřežili kdyby dostal jen jeden 😎 Takže jeden dostane velké a víc a druhej nějaké blbůstky a něco i stejného(o čem vím že se o to budou mlatit)

fosinka
18. lis 2012

Ahojky, zatím to řešit nemusím, ale nedá mi to.... Když jsme byli děti, tak vždycky oslavenec dostal dárek a ten druhý nějakou drobnost-třeba bublifuk, lentilky, atd.... Bylo to hezké, nežárlili jsme na sebe a věděli jsme, že i na toho druheho si rodiče/prarodiče vzpomněli 🙂 Určitě jsem pro nějakou malinkou drobnost!

jahodnice
18. lis 2012

Vlastní děti bohužel nemám, ale když jsem byla dítě a měla jsem svátek nebo narozeniny, vždy dostal malý dárek i brácha a naopak

elvira
18. lis 2012

Doma jsme byli čtyři sourozenci a dostával dárek ten, který měl svátek nebo narozeniny.
Když jedeme někam přát, kde je víc dětí, tak oslavenci vezeme dárek, neoslavencům vezeme nějaké pamlsky.

grugrugru
17. únor 2017

A co má toho sourozence mrzet? Jak pak se má naučit mít radost z obdarování? Podle mě je docela zdravé učit děti, že oslavenec má dárky, že mu něco vyrobíme/koupíme a těšíme se, co na to bude říkat a ostatní nedostanou nic. Rodičům taky nikdo nic nedává, aby jim to nebylo líto 😀DD. Přijde mi divné, aby se dítě těšilo na narozky sourozence, protože taky něco dostane.....ale samozřejmě každý má právo si to zařídit, jak to jemu vyhovuje, je to jen můj názor.

lotosek
17. únor 2017

U nás dostává dárky jen oslavenec, ostatní sourozenci dostanou jen takovou drobnost, jakou by stejně návštěva dětem přinesla, i kdyby se nejednalo o oslavu.