Dudlík. Jak na něj dítě naučit?

lienka159
6. říj 2023

Ahoj holky ,

Viete poradit ako naucit dieta na dudlik?
Viem , ze niektore deti ho proste nechcu… ale ta moja ho vezme len v aute🤷🏻‍♀️. Skusala som viac druhov dudlov , v aute je to je jedno ktory, inak ich vypluva. Skusala som vymenu pri kojeni a nic.
Nejaky typ/trik co mozno zafunguje?

Dakujem

veru181
6. říj 2023

Je nezbytné ji na něj učit? 🙂 Já měla obě děti dudlíkové, jen teda na spaní a když nic jiného nepomáhá, ale mladší taky dobu nechtěla. “Potřebovala” jsem jí ho dát aspoň do kočárku, tak jsem jen zkoušela a nakonec si ho oblíbila, ale taky ho chce málo. Kdyby nechtěla vůbec, hledala bych jiná řešení útěchy/uspávání.

gbp
6. říj 2023

@lienka159 radu nemam, jen ti chci rict, ze ti zavidim 😅 moje ani jedna nechtely dudlika a to ani v aute. a navic auto obe velmi intenzivne nesnaseji 😄 takze kdyby sel aspon tam ten dudlik pouzit, byla bych fakt vdecna🙏. co cestou delame, abysme nemeli vsichni v aute chut proskocit za jizdy okynkem kvuli revu, ti snad ani nebudu rikat 😅

me_druhe_ja
6. říj 2023

Dcera taky nechtěla dudlík. Zkusila jsem úplně všechny druhy a nic. Až sama si vzala někdy kolem půl roku. 🙂 takže někdy nezabere nic....

pilzzee
7. říj 2023

@lienka159 A na co potrebuje dudlik? Bud rada, ze ho nechce. Synovi jsme davali automaticky, ale bud nepomahal nebo mu v ty puse dlouho nevydrzel, takze od par mesicu byl uplne bez dudliku a je to stokrat lepsi nez mit doma zavislaka co s tim saskuje i ve 3 letech 😀

atraps
7. říj 2023

@lienka159 som překvapená, že chcete dítě učit na dudlík. Já neporadím, mně nenapadlo ani vzít dudlík do porodnice🙂.

lienka159
autor
7. říj 2023

@atraps ani ja nie som zastance dudliku,ale ked dieta place a place ,je to casta forma ukludnenia+ zaspava s prsom a je schopna ma dudlat aj hodinu a mne s toho odchadza chrbtica…

atraps
7. říj 2023

@lienka159 beru v potaz. Rozumiem

luhana
7. říj 2023

@lienka159
Jsou děti, které ho nikdy nepřijmou. I ze mě si syn udělal dudlík a kromě prsa ho nic neuklidnilo. Dva roky to bylo velmi náročné, pak jsem ho už odstavila. Zkoušela jsem všemožné druhy dudlíků a bylo to jedno, všechny je hned vyplivnul 🤦‍♀️ takže chápu..