Holčička se chce chovat, mám ji nechat brečet?

tyf
11. dub 2013

Mám měsíční holčičku, která je dost brekavá, ale není to ten neutišitelný pláč, chce se chovat. Nevydrží být chvilku sama, jak si to uvědomí spustí povyk. A to i když jsme s ní třeba v obýváku na sedačce. Ale jakmile ji vezmeme do ruky je hned ticho, je spokojená a kouká a když se s ní ještě pochoduje tak to je úplně na vrcholu blaha 🙂 Já jsem to neřešila, brala jsem, že je prostě ještě malinkatá a potřebuju ten kontakt. Ale už mi začíná čím dál tím víc lidí říkat, ať si na to dám bacha, že když se nenaučí být sama bude to pořád jen horší a já se bez ní nebudu moct hnout. Asi mají pravdu, ale přijde mi to kruté nechat jí být, když nás potřebuje a chce být u nás. Jaký je Vás názor? Mám ji nechat brečet, když vím, že nic nepotřebuje, nebo mám utěšovat? Za pár měsíců začnu pracovat z domova a doufám, že bude schopná se nějakou chvíli zabavit sama.

berynka
11. dub 2013

Buď ráda, že to zabírá 😉 . Kup si šátek, nebo nějaké nosítko, ať máš volné ruce. A neboj, jednou z toho vyroste. Nevim, kolik máš v plánu dětí, ale aspoň si to užij, už se to nevrátí 🙂

llluckaaa
11. dub 2013

@tyf Mně taky přijde kruté nechat měsíční miminko vyplakat 😒 Takže já bych ji dál nosila, opravdu to jednou přejde 😉

bosorkaxy
11. dub 2013

ahojky, já už z několika zdrojů slyšela, že do roka dítě nošením nerozmazlíš. Že to je dokonce pro dítě to nejpřirozenější - doporučuji knížku Koncept kontinua, tam to je vysvětleno. Takže být tebou, tak nosím, co to jde. A pokud tě bolí ruce, tak doporučuji šátek nebo nějaké ergonomické nosítko (třeba manducu).
Myslím si, že měsíční miminko opravdu nerozmazlíš

bosorkaxy
11. dub 2013

A píšeš: "Mám ji nechat brečet, když vím, že nic nepotřebuje" - jenže ona potřebuje právě to nošení :-/ Taky jsem četla, že dítěti by prospělo, kdyby ještě 3 měsíce mohlo být v děloze, jenže to nejde, že, pak by se němělo jak dostat ven 😀 Takže se rodiče (hlavně maminka tedy) mají snažit mu po ty tři měsíce vytvářet prostředí co nejvíce podobné tomu v děloze - a to je právě to nošení, ideálně tedy v šátku, ale určitě je pro dítě lepší, když ho nosíš alespoň na rukou, než když bude ležet samo v postýlce. Navíc: dítě v sobě nemá vnímání času - z toho vyplývá, když ho dáš do postýlky a necháš plakat (a třeba odejdeš do jiné místnosti) - ono neví, že to někdy skončí, tím, že nevnímá čas, vlastně nemá naději, že jeho utrpení někdy skončí. Z tohohle pohledu bych miminko brečet v postýlce nenechala. ☹

macekv
11. dub 2013

chovat!!! 🙂 Je malinkatá 🙂 Domču jsme chovali dlouho a v roce se vůbec chovat nechce 😀 Rozhodně ji tím nerozmazlíš 😉 Bůhví co se jí v té hlavince odehrává a potřebuje jedinou oporu a bezpečí a tím jsi TY!!! 😵

p_ch
11. dub 2013

nechovat!! u nás se nikdy nechovalo a myslím že mu to neublížilo....my kluka nechovali a teď je schopný být sám i dvě hodiny a hrát si a vůbec me k tomu nepotrebuje.... a pokud chceš pracovat s domova tak POZOR aby si na to chování či nošení v šátku nezvykla... to pak nic neuděláš 🙂 neříkám nechat ji vyřvat ale počkat třeba 10 minut a pak reagovat... ona když pochopí že hned po zabrečení nejdeě tak ji to přejde 🙂

lamarika
11. dub 2013

Chovej!!! Je ještě malinká a všechno bude jinak až bude "vnímat" svět, hrát si s hračkama a až si za tebou doleze. Máš jedno dítě a máš tu možnost se jí věnovat jak jen to jde. Věř mi, že by sis jednou vyčítala, žes ji nechala "řvát" vedle tebe místo toho abys ji pochovala 😉 Ona chce jen pocit bezbečí, ketrý u tebe prostě má. Tak ji tu jedinou věc co po tobě chce splň a byť ráda, že máš spokojené miminko.

macekv
11. dub 2013

abych reagovala na p_ch...tak já Domču chovala, ne hned a ani né za 10minut a je schopný si hrát sám vesměs celý den, až mi přijde, že se mu málo věnuju 😀...a to měl x týdnů problémy s bolením a chovali jsme v noci třeba 2-3hodiny a přes den i hodinu a vůbec jsme ho tím nerozmazlili!! 🙂

lamarika
11. dub 2013

@p_ch Nezlob se, ale trošku drsný u měsíčního miminka. . . Možná u ročního, ale u takhle malýho?

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Však on ti to jednou vrátí. Stejně tak, jako tys mu nedopřála sociální kontakt jako miminku, nedopřeje ti ho on jako seniorce.

p_ch
11. dub 2013

@lamarika drsný?? proč? já nejsem otrok a ani šimpanz někde v divočině abych tahala děcko na každém kroku... to bych se nemohla ani v klidu vyčurat.... my nikdy kluka nechovali- jo asi první tři dny když v noci trpěl kolikou. Pak už nikdy.... Asi to je krutý ale nemyslím,že by o něco malej přišel.... a miluji ho stejně jako matky které svoje děti chovají... Jen nemám asi takovou potřebu 🙂

p_ch
11. dub 2013

@kajalka on si určitě vzpomene až mi bude 80 že jsem ho jako miminko nechovala :D 😖 nevím proč se do mě pouštíte- tazatelka chtěla názor a radu ostatních....takže když něco není OPĚT podle VÁS "dokonalých" matek tak je to špatně a hned jsem nejhorší matka??!!! tak jsem ho nechovala no a co??

marton
11. dub 2013

@tyf Jasně že chovej.A podle tvého příspěvku to i ty tak cítíš.Co je to rozmazlené dítě?Takové,které rodiče chovali a mazlili?No to snad ne 😒 .Podle mě když takové miminko pláče,tak právě potřebuje vědět že ten rodič přijde.

bosorkaxy
11. dub 2013

p_ch nejsi otrok, ani šimpanz, ale jsi matka. A tu potřebu nemusíš mít ty, ale malý 😒

kajjinka
11. dub 2013

@p_ch ok, každý má právo dělat si to jak chce :D nicméně bacha na to hraní, náš malej si taky hrával vcelku i sám, nicméně do momentu než se narodil sourozenec...takže ať chováš či nechováš je to jedno

jinak nejsem zastánce šátkování bez rozumu, když vidím matku s dítětem na břiše a vykloněnou hlavou dozadu, jak se snaží alespoň něco zahlédnout apod. ...takže klidně šátkovat ale s rozumem, na uklidnění, pochování proč ne, ale na chvilku a rozhodně ne na nákup apod...

ivcacekb
11. dub 2013

@tyf a zavinovačka jako pocit bezpečí nestačí?

lamarika
11. dub 2013

@p_ch A proč si pořizuješ dítě? Sis mohla pořídit psa. Toho taky nechováš, jen nakrmíš a víc se nemusíš starat. . .

p_ch
11. dub 2013

@lamarika tak to už trošku přeháníš,ne?!!! jo, dobře! udej mě na sociálce, protože nechovám kluka.... ste fakt praštěný matky některý.... co není podle vás je hned špatně.... jo a bacha- občas dostane i na zadek..... nemám ti volat rychlou aby to s tebou neseklo jak jsem hrozná matka!!!!!!

llluckaaa
11. dub 2013

Já jsem teda dítě nosila a hodně, začátky byly u nás docela drsné 😒 Ale nepřipadala jsem si ani jako šimpanz, ani jako otrok, ale prostě máma, která udělá to nejlepší pro své dítě, aby bylo spokojené 😉 Co bych jako jinýho doma dělala? V jednom pokoji by brečelo dítě a ve druhém bych se já dívala na telku nebo si chatovala s kámoškama? 😅

paolin
11. dub 2013

Chovat 🙂 Jestli dítě potřebuje pocit bezpečí, proč mu to upírat? Mladší syn se chodí mazlit i teď, prostě je takový. Starší byl hodně stresové mimino. Nechat ho řvát a nechovat s tím, že jsem drsná matka nebo mě to omezuje?!! I dospělý má své potřeby.

kocicinka
11. dub 2013

Já jsem pronosila první tři měsíce obě dvě děti, stihla jsem u toho ještě studovat, pracovat a dělat si řidičák 😀
Je to na každém, jak si to zorganizuje. Když si budeš říkat, že dítěti otročíš, tak to tak skutečně bude.
A že by si na to zvykli? To je pouhopouhá pověra z řad našich babiček, která se nezakládá na pravdě.
Po půl roce se z obou kluků stali svébytní jedinci, ten starší už mě téměř v ničem nepotřebuje.... tož tak
@tyf

zoyka
11. dub 2013

@p_ch Jestli svoje dítě chováte, nebo nechováte, je jen Vaše věc. Ale k ostatním diskutujícícm byste se mohla chovat slušně. Nikdo na Vás sociálku neposílá, tak nevím, proč tady hned ostatní napadáte, že jsou praštěné matky a oháníte se vykřičníky. Netroufám si soudit, jaká je kdo matka, ale troufám si říct, že Vy jste dost neurvalá (že by nevychovaná ?) diskutující 😒

kocicinka
11. dub 2013

@zoyka bingo 🙂

marton
11. dub 2013

@p_ch Asi nikdo neřekl,že jsi špatná matka.To se přeci nedá posoudit z nějakých příspěvků.Jen zareaguji na to chování.A říkám předem,není to pravidlo,ale jen má zkušenost.Moje babička byla drsnější povahy,nepamatuji si,že by nás pohladila a už vůbec ne řekla,že nás má ráda.Můj taťka na to často vzpomíná/67 let/,chybělo mu to a po pravdě po citové stránce tím trpí do dnes.

kamino
11. dub 2013

My chovali a nemyslim,ze by to zanechalo nasledky..maximalne pozitivni 😉 prckovi je 9 mesicu,je mazlivej,ale i se umi zabavit sam,ted napr uz 20 minut spekuluje nad tim,jak procpat mop do koupelny 😉 je to spokojene mimi a ac se mi to zpocatku nezdalo,slychavala jsem hororove scenare jaky to bude zavislak,tak neni. Satek ani nositko jsem nemela,stacily ruce a kdyz usinal,tak domaci houpaci kocarek. Pak se na nej naucila a spal v nem skoro do pul roku a ted chrni s nami v posteli😉 driv jsem mela idealy jak bude v pokojicku a ted si to nedovedu představit. Je to i dano tim, ze v noci jeste alespon dvakrat ci trikrat kojim,tak je to pohodlnejsi.

p_ch
11. dub 2013

@zoyka takže já se mám nechat urážet ale bránit se nesmím?! nevychovaná- aha... tak já vám tam pošlu své rodiče a zkuste to říct jim...

marton
11. dub 2013

@kamino Jo společné spaní to je věc 🙂 .My máme po půlnoci v posteli oba 😉 .Starší byli totéž. A světe div se,přešlo je to 🙂 .

p_ch
11. dub 2013

@marton jsem rázná ale říkám doma pořád jak ho miluji...a to že odmítám kluka chovat přece neznamená že ho nemám ráda a nebo že si mám pořídit psa!

paolin
11. dub 2013

@kamino @marton malej spí taky s námi 🙂 Když tam není, dokonce mi chybí 😉 A užívám si to. Brzy už to nebude, nejpíš už nikdy.

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Nikdo tě tady neuráží, ale ty si to tak vykládáš. Místo toho, aby ses zamyslela, jestli něco nááhodou neděláš špatně.