Miminko pláče zejména u maminky

saela
6. srp 2017

Ahoj holky,
mám zvýdavý dotaz. Máme 6ti týdenní holčičku a když ji chová kdokoliv jiný, než já, tak se uklidňuje a pak třeba i usne a je spokojená. Když ji třeba na hodinku nechám u babičky, tak spokojeně spí, ale jakmile si pro ní dojdu a promluvím, začne sebou šít a kroutit se, kňourat a pod., dokud nejsem zase ticho. Když mi ji třeba taťka (můj manžel) dá uspanou do náruče, tak se během pár minutek probudí a začne někdy až hysterický pláč. Pokud ale putuje z náruče do náruče u jiných, tak to je schopna prospat. Jen u mě je prostě neklidná a já už jsem z toho zoufalá. Normálně plně kojím, ale mít jí celý den u sebe je celkem náročné, protože pořád pláče a pláče, já za den nic nezvládnu, skoro ani se najíst a je mi z toho hodně smutno, že se jí u mě nelíbí. Přijde ale jen babička, pohladí ji a je ticho. Já ji mužu mazlíkovat, chovat, zpívat ji, vyprávět ji, natřásat, spát s ní a pod. jak chci, ale je to neutišitelné a usne většinou až vyčerpáním. Máte to taky někdo tak nebo fakt něco dělám špatně? :(

makky1310
6. srp 2017

Ahoj, nemuze si spojovat Tvuj hlas s necim neprijemnym? Nebo me napadlo, mozna je to hloupost, nepouzivas treba nejakou vonavku co by ji byla neprijemna? Hlavne neboj, urcite se to zlomi😉. Mluv na ni klidne a konejsive i kdyz chapu ze je to pro Tebe uz vysilujici...

journals
6. srp 2017

Neni u tebe neco, co ji vadi? Treba vune/zapach? Kouris? Co nejake parfemy?

vanea
6. srp 2017

Napadá mně jen něco podobného co se dělo kolegyni z práce, miminko reagovalo takto negativně na tatínka - oba si myslí že je to proto, že se v těhu s manželem hodně hádali, on na ni dost řval..a prcek se ho tím pádem může bát:/ nekřičela jsi třeba na psa, nebo nehádali jste se nebo tak? jinak už pak jedině ta vůně, silné mýdlo / aviváž / voňavka / krém / kouření...miminka ani jedno z toho moc nemusí

saela
autor
6. srp 2017

vune me napadla taky, ale i kdyz jsem bez deodorantu, tak je neklidna. Nekourim (navic, u babicky, silne kuracky, ji to vubec nevadi. Uz jsem si rikala, ze snad zacnu i kourit). Hlas nevim, proc by si mela spatne vykladat. Leda, ze bych zpivala tak strasne falesne.. :D Ne, just joking. Snazim se i v hysterickem placi byt klidna, uklidnovat ji a nepanikarit. Fakt si to nedokazu vysvetlit, cim to muze byt.. :(

saela
autor
6. srp 2017

@vanea S manželem se nehádáme. Sem tam si vyměníme názor, ale nekřičíme na sebe, nepráskáme dveřmi a pod. Spíše já se pak naštvaně otočím a jdu pryč.. Psa máme a na toho jsme křičeli jen, když nám zdrhnul, tak jsme křičeli jeho jméno. Ale to jsme byli oba. A pískali jsme na píšťalku při tom (na tu mimochodem malá vůbec nereaguje a nevnímá ji). Krém raději nepoužívám, aviváž používá celá rodina, tak jedině ten sprcháč? zkusím ještě ten vyměnit za nějaký úplně bez parfému. Teď mám nějaký méně parfémovaný sensitive. Já si to prostě nedokázu vysvětlit a připadám si, že mě potřebuje jen kvůli mlíku.. :(

teeerez
6. srp 2017

kdyz ji das babicce / tatinkovi, tak ji cilene uspavaji? Nebo u nich proste usina?
Neni to treba tim, ze jak se "tak moc" snazis, tak ji ve vysledku rusis? Nemyslim to jinak kriticky, jen miminka jsou opravdu hrozne citliva a muze se dit, ze ty si ji vezmes na uspani, v duchu jsi nervozni, jestli to vyjde nebo bude zase kricet a malicka to citi. A tak krici

makky1310
6. srp 2017

@saela neboj, nejses jenom "mlikarna". Proste tam neco je co ji vadi ale Ty na to urcite prijdes. Zkus se treba zeptat pediatra, treba by vedel/a... a jinak kojeni v pohode? Nekrouti se treba u toho, napije se v klidu? Jeste me napadlo jestli treba necejti neco z mlika a to si pak spojuje s Tebou...

vanea
6. srp 2017

@saela jasný no:/ ono miminko vnímá hlavně tvůj hlas, tak jestli to nemůže být i tím mně napadlo...ale jestli tam nebyl žádný opravdu echt výstup (cizí hlasy z bříška zas tolik vstřebávat prcek nemusí, hlavně tvůj) , tak to tím nebude no..to by asi potom řvala u maminky většina miminek, nebo by musely být budoucí maminy svaté=D zkus to mýdlo a uvidíš no...třeba je to jen nějaké přechodně divné období=) případně třeba zkusit být s ní víc jen v rámci tebe a manžela a trošku omezit na chviličku "cizí" lidi... nebo mně ještě napadá víc odpočívat, víc jíst, být prostě v pohodě fyzicky...třeba z tebe tu únavu a podráždění trošku cítí 🙂 určitě to není nic , za co by ses měla nějak vinit=)

makky1310
6. srp 2017

@saela jo a jak rika @teeerez muj syn taky vycejti ze jsem treba uz vynervovana ale navenek na nej mluvim v klidu a nedavam na sobe nic znat ale on to stejne pozna a pak knoura...

linee
6. srp 2017

@saela pridavam se k holkam.Moje to jednu dobu take delala a bylo to tim,ze ji vadilo,ze jsem ji treba mela v naruci,ale myslela jsem,vo vse udelam az usne a chtela,aby se uklidnila a usla.A ona tu nejakou vnitrni nervozitu vycitila a brecela.
Pak jsem se na vse vykaslala a uzivala si proste chvile s ni a mala se po case uklidnila.A dalsi,ze odemne citila mleko.Jak mne ucitila,chtela hned kojit.Kazde mimi je jine,uvidis.
Ale zkus se zastavit,nemyslet na nic jineho,nez sve miminko,vyhod z hlavy uklid,vareni,harmonogram,spani a pod.a venovat chvili.jenom ji.Miminka hrozne moc vyciti.
Moc ti preji,at se to brzy uklidnit,vim,jak je to vcerpavajici:(
Zkus treba zavolat pediatricce,mozna ti vice poradi.

lenkajan
6. srp 2017

Mohlo by to byt tim, ze z tebe citi mleko, a je nervozni, ze se nemuze prisat. Nektera miminka by byla schopna byt na prsu treba cely den. Ja to mela s malou podobne. Taky mi prislo, ze byla u tatinka vzdycky klidnejsi 🙂

karlajasmine
6. srp 2017

Nemuze to byt tim, ze jsi nervozni, ze u tebe bude zase kricet, a miminko to citi a prebira tu nervozitu na sebe? Maly deti jsou citlivy na uplny malickosti, fakt kolikrat ziram, co vsechno ze me syn pochyti za moje pocity a jak se pak chova. Zkus s ni byt chvili jenom ty a verit sama sobe.. babickam ji ted pujcovat nemesis, pokud se na to necitis. U nas je to treba s jednou babickou naopak - je kolikrat nervozni, ze ji syn nebude mit rad, a pak se chova presne tak, jako tvoje dite.. odstrkuje ji a nechce ji ani videt.. Je potreba si verit 🙂 Pak ti bude verit i dite.

balet
6. srp 2017

Nektera miminka jsou hodne fixovana na vuni mleka, po kterem je maminka cítit. Ve chvíli, kdy se maminka priblizi, mimi ucítí mleko a znervozni. Zacne plakat, protoze vyzaduje mleko. Zklidni se po prisati. Jsou holt proste maminky, co jim miminka zadoni prs porad...😉

balet
6. srp 2017

Ne nadarmo se pri odstavovani ditete stehuje maminka spat do jineho pokoje, aby dite mleko necitilo a nebudilo se v noci na kojeni. Naopak bych zvýšila kontakt miminka s vami a davejte prs dle libosti. Miminko je malinke a zatim je fixovane hlavne na sani a kontakt s mamincinym prsem...

pajula123
6. srp 2017

Me jeste teda,mimo uz vyse zminene,napada jedna vec. Nas syn jako male miminko hodne spatne reagoval na navstevy u nas doma. Vim,ze to vypada nelogicky,kdyz place u tebe a u jinych ne,ale nemuze to byt tim,ze je "pretizeny" lidmi kolem? A u tebe se citi brzpecne,tak se placem odreagovava? Ptz u nas fakt skoro kazda navsteva znamenala naslednou nepohodu a spatny spanek,tim spis,kdyz jsem z te navstevy nebyla uplne v pohode ani ja.

pajula123
6. srp 2017

Jinak v sesti tydnech je uplne normalni,ze porad kojis. Nekdo sice ma deti,co se koji v delsich intervalech,ale u nas cca prvni tri mesice,pokud zrovna nespal,se kojil co hodinu a kojeni trvalo min. 30 minut-tj. pul hodky kojeni,pak pul hodky pauza a nanovo. V ramci pauzy navic nechtel vetsinou odlozit. Kdyz jsem doma chtela neco udelat,mela jsrm ho v manduce,pozdeji v lehatku tam,kde jsrm zrovna byla,aby na me videl a mohla jsrm na nej mluvit. Hlidani mam temer nulove,tak jsem to musela poresit tak,abychom to vylozene nutne zvladli spolu.

karlajasmine
6. srp 2017

@pajula123 jo, taky mě napadlo, jestli to není takový ten ulevovy pláč, že konečně maminka a mlíčko. Takže bych klidně zkusila častěji kojit.

pajula123
6. srp 2017

Jeste k tematu, hl.text pod nadpisem Kontakt:
http://prirozenekojeni.blogspot.cz/2017/07/jeno...

nafuka
6. srp 2017

spím s dcerou v posteli a prso nechce, sama se mi odstavila. To jen tak na okraj.
Zkus se hodit do pohody, možná z tebe cítí nervozitu.

nonnni
6. srp 2017

Porid si satek, nebo nositko (ergo, ne visitko), prilipni si ji telo na telo a neomezene koj...ruce budes mit volne, ani o ni nebudes vedet. ...podle meho u tebe chce na prso a kdyz neni, tak si to nedokaze vysvetlit a frustraci ventiluje takhle.

luciapaja
6. srp 2017

@saela presne jste popsala moje pocity. Jsem proste chodici mlikarna....u me se jen place a hleda basta. Vyzkousela jsem to na odrihavani.Jakmile jsem si ji dala na rihnuti ja.....chce jeste prisat,ale jakmile si ji vezme manzel je klidek.

saela
autor
7. srp 2017

holky, dekuji za rady. Malou nechavam treba i chvilku samotnou v postylce, jestli tahani nema dost, ale to zacne jeste vic, ze chce chovat. Navstev tolik nemame, tak dve do tydne, manzelovo rodice bydli s nami na statku, takze babicku s dedou zna mala od prichodu z porodnice. Na prso jsem zkousela taky, drive to zabiralo, ze vytuhla u prsa a ja mela alespon cas se vycurat a najist. Poslednich 14 dnu uz to ale nezabira. Musi teda porad neco cumlat, takze ma dudlik, ale taky neni na dlouho. Trpi na koliky, takze se sem tam u prsa i krouti. Mame tyden probioticke kapicky, tak doufame, ze zaberou. Zda se, ze pomalu nastupuje jejich ucinek. Nositko (ne vysitko) mam, v tom se ji libi a tam vytuhne. Ale jakmile ji z toho vyndam, zacne na novo. Na prochazky neberu kocar, tam v klidu vydrzi tak pul hodky a beru ji v nositku. Jen je problem, kam dat plenku, piti a pod.. :D Takze mam malou na brise a batuzek na zadech a mam to jak brneni :D Mame i vybracni lehatko, tam mi ted vytuhla (drive se ji tam nelibilo), tak uvidime jak dlouho vydrzi (jen doufam, ze drive nevypovi baterky :D)

nonnni
7. srp 2017

@saela mala je jeste malickata, hodne zen takhle mala miminka nosi prakticky porad...a jo, vypadaji jak zelvicky, s batuzky na zadech🙂 Ale tva dcera neplace, protoze se ji u tebe nelibi, ale proto, ze u tebe chce byt co nejvice🙂 Uzivej si to, ono je to nosici obdobi tak strasne kratke...

linee
7. srp 2017

@saela drzim palce,chce to trpelivost a nevzdavat se.Pro mimi je vse nove,vse mimi maminky je "zvlastni".Jestli vis,ze zabira noseni a chovani,tak ji ho doprej.Citi se u tebe v bezpeci.Neboj,baterky nevypovi,deti jedou na solar i mesicni svit😂 a to zvladnes,spi,kdyz bude mala spat,at naberes silu.Uvidis,postupne se to zlepsi.Sestinedeli je hodne specificke pro mimi i mami.

samaber
7. srp 2017

@saela je to úplně normální, všechny mé tři děti byly v mě přítomnosti neklidné a uplakane, dr mi potvrdila,že je to tím, že kojím, cítí mléko a budí je to k aktivitě. je to jako když štouchneš do hnízda jakéhokoliv savce, a miminka si myslí, že je tu jídlo a má se vstávat a kňourat- volat maminku. Samozřejmě mě trhalo srdce, že tatínek pochová a dítě spí a.ja jsem u prsa hodinu pracně uspavala a nemohla za.boha dítě opustit nebo přenést jinam. Zkus k dítěti po usniti dát něco, co máš hodně propocene a jemu to bude hezky vonět...