Jak dlouho bylo vaše mimčo nejdéle bez stolice?

syraell
8. lis 2010

Ahoj,
Matěj bude mít za pár dní 5 měsíců a celkem mě vyděsilo, že den a půl jsou plenky jenom pročůrané, bez stolice. V tomhle věku bych očekávala, že stolice bude dost pravidelná...U prvorozeného Kubíka jsem to nikdy nezažila, takže mě to celkem znervózňuje.
Samozřejmě zajdu pro jistotu k doktorce, ale zajímalo by mě, jestli je to běžný jev.
Moc díky!

lamarika
8. lis 2010

Já si myslím, že je to naprosto běžný jev a že se nemusíš znepokojovat 😉 Nepíšeš jestli je Matěj ještě stále plně kojen či na UM a nebo jestli jsi už začala dávat příkrmy? To celkem taky dost ovlivní. Syn začal mít pravidelnou stolici až když už zůstal pouze na "pevné" stravě. Do té doby měl třeba stolici jednou za tři dny někdy i jednou za týden

terak
8. lis 2010

V knizce Zdravé těhotenství, přirozený porod od Ingeborg Stadelmann jsem se docetla, ze plne kojene miminko muze byt bez stolice uplne klidne az pet dni. Pak mi to na kurzu potvrdila porodni asistentka. Miminko si z tebe vezme jenom to, co doopravdy potrebuje a je schopno to na 100% zuzitkovat, takze stolicka pak neni vubec. Dulezite je, aby nebylo plactive, nemelo zadne priznaky zacpy (tvrde bricho, prdiky atd.). Ber to selskym rozumem podle sebe - kdyz min jis, tak taky nechodis kazdy den 🙂

Ale pokud se ti zda, ze je neco v neporadku, tak doktorka se na nej urco podiva, ale myslim ze se nemusis po dvou dnech znepokojovat.

kasa
8. lis 2010

ahoj u plně kojených dětí mi řekla doktorka,že nemusí být stolice i 10 dní,taky se mi to zdá dlouho ,ale prý to tak je.A zrovna u nás to tak opravdu je,a to kolikrát po těch 10 dnech mu musím ještě trošku pomoci.

evak99
8. lis 2010

naše malá měla do minulého týdne pravidelně stolici každý den, teď už asi 4 dny nebylo nic, neznepokojuju se, jak píšou holky, u plně kojených dětí je to normální. spíš mě trápí, že hrozně prdí a v noci jí to budí každou hodinu, ale co, aspoň, že to jde ven. 😉

romana29
8. lis 2010

Neumím si představit, že by moje dítě nešlo víc jak dva, tři dny na stolici a já byla v klidu.... 😒
Mě se to tedy nestalo, ale dcerka od sestřenice málo jedla - MM 😉 a byla i těch 10 dní bez stolice, ale šíleně u toho trpěla, takže v klidu bych fakt nebyla, ať si doktoři říkají, co chtějí 🙄

editah222
8. lis 2010

Moje malá byla taky na MM a většinou kakala víc než dost, ale kolem 4-5 měsiců měla taky období kdy víc jak týden nekakala. Problém z toho žádný neměla, nic ji nebolelo a netrápilo. MM se prostě někdy rychle spotřebuje a není co vyloučit 🙂
Děti na UM maji mít stolici pravidelnější.

mmmk
8. lis 2010

Pokud je plne kojeny, bere si z mlika v tom veku vsecko. Muj syn byl bez stolice asi 5 dni a PA i pediatr rikali, ze u kojenych deti je i 10 dni normalnich. Jinak je bezne tak obden. Se zavedenim prikrmu je to zas denne. Neklesej na mysli, prcek je v poradku 😉

tercina
8. lis 2010

Ahojky, do 3,5 měsíce jsem plně kojila a malý chodil kakat tak jednou za 10 dní. Všechno vstřebal. Pak jsem začala přikrmovat a tak se to snížilo tak na jednou za týden. když už jsem viděla, že ho to trápí, pomohla jsem mu rektální rourkou. Z toho UM má neustále zácpu, takže mu prostě pomoct někdy musím.
Bohužel si nenapsala, jestli kojíš nebo dáváš UM.

sweety777
8. lis 2010

Ahoj, my přijeli z porodnice a malej 10 dní nekakal, tak jsme šli k dr a ten nám řekl, že je to rekordman, zavedl mu rourku a bylo to, my to doma zkoušeli, ale asi jsme ji zavedli málo. Byla jsem z toho hodně vyděšená. Pak kakal třeba za 5 dní a tak. No a teď po 11ti měsících máme opačný problém, malej kaká o 106 a je naprosto v pořádku 😀

kikimaruska
8. lis 2010

Do doby, než byly zavedeny pravidelnější příkrmy a byl stále z 90% na mléku a ml.výrobcích (ml.kaše), tj do roka, tak měl stolici nejdřív po každém kojení a pak s příkrmy nejméně 2x za den. Nikdy se nestalo, že by se nedostavila, spíš naopak až ted ve 2,5 letech konečně máme 1x denně. Nějaké zácpy atp, to nevíme ani co je 😅 .

ladybugie
8. lis 2010

když jsem dceru kojila, tak nekakala 21 dní ( rekord 😀 ) Jinak kakala po 14-16 dnech. V pěti měsících jsme kvůli tomu začali ke kojení přidávat přesnídávky a srovnalo se to. Teď ( 8 měsíců) kakáme 3x denně

baca
8. lis 2010

Moje Bára trhla rekord taky v těch 5 měsících - 12 dní. Ale udělala to jen jednu, pak už jen třeba za 5-7 dní. Takové delší pauzy trvaly opravdu jen kolem toho 5 měsíce, předtím ani potom už ne. Byla plně kojená do 6 měsíců. U dr. jsme byli, když to bylo 9. den, byli jsme tam s očkováním. Jen jí prohmátla bříško, ale měla to ok, takže prý mám být v klidu. Vůbec jí to nepřekvapilo, takže to asi bude u kojených dětí běžné. Bára byla v pohodě, prdy neměla.