Jak probíhá prohlídka mimi u vašeho pediatra?

shine19
9. lis 2017

Ahoj holky,
Onlouvam se pokud tady uz podobne tema je.. vec se ma tak ze zacinam tezce pochybovat o doktorce meho syna. Jsou mu tri a pul mesice a nase navstevy u dr probihaly nasledovne. Prvni po propusteni si ho prohledla zvazila zmerila. Na druhe byla jen sestra, znerila zvazila a nazdar. Na treti nas zmerila, zvazila a dala ockovani opet sestra, dr si nad maleho stoupla, jenze pak zazvonil telefon a odesla, takze zase nic. Ted ve trech mes nas zmerila zvazila pichla sestra, dr byla vedla v mistnosti s jinym pacosem. Nechci znit jako nejaka precitlivela matka ale dr se na Tomcu ani nepodiva, nezepta se na vyvoj, neposlechne nic... A ja pochybuji ze ma takhle vypada spravna prohlidka. Navic ted pozoruji maleho a zda se mi ze zaostava, coz nase dr nemuze posoudit.. moc dekuji tem co docetli az sem a hodi nejakoi radu ci koment do placu... 😉

gingergia
9. lis 2017

Ahoj, tak to je opravdu dost malo. U nas: sestra zvazi, zmeri. Doktorka si ho da na pultik, prohledne, mluvi na nej, zkousi motoriku, pak ho chvili necha hrat s hrackou, aby se sam projevil, prohmata bricho, zkontroluje varlatka, zkontroluje fontanelu. I injekce picha doktorka, nikdy ne sestra. Ja bych vymenila pediatra.

semisovamys
9. lis 2017

Ahoj, zvolila bych 1000% jineho lekare. Nas doktor si oba syny jako mimca po vysvleknuti poslechl, zkontroloval varlatka, na hlavicce zkontroloval jak se uzaviraji fontanely, prohmatal brisko a u toho si s nimi 'povidal" takze videl jak reaguji, zda fixuji ocni kontakt atd a mne se samozrejme doptaval. Vazeni a mereni dela sestricka, ockovani picha lekar a sestricka podrzi mimi a da naplast.

pavca1982
9. lis 2017

Máme podobnou doktorku u nás na vesnici.Bohužel tam jen zahřívá křeslo.Chodím tam jen pro razítka a recepty.Teď malá měla 8m.kontrolu a ani se nezeptala co už umí, kdybych jí to sama neřekla ví prdlajs😕. Pokud by se něco dělo pojedu raději do nemocnice...ona tam stejně každého posílá.Vrchol všeho bylo jednou to, že se nahnula do sesterny a na sestru zavolala Romí pojď sem...nevíš co by to mohlo být???(vyrážka na břiše mého syna)👎

gingergia
9. lis 2017

U toho se tedy jeste vyptava, jestli nema obtize, jak basti a spi atd.

kexina
9. lis 2017

To mi přijde, že se paní doktorka opravdu moc nepřetrhne. Já si teda nevybavím přesně každou návštěvu, ale na našeho pediatra si stěžovat nemůžu. Sestry prcka pokaždé zváží a změří, popř. dají injekci když jdeme na očkování. Pediatr si malého pak prohlédne, poslechne, prohmatá, párkrát dělal i jakýsi ultrazvuk (tuším, že ledvin? Nejsem si už jistá). Většinou mi pak nechá prostor, abych se ptala - na příkrmy, na vývoj atp.
Pokud máš pocit, že se dítě špatně vyvíjí, určitě zatlač na doktorku, aby ho prohlédla pořádně a napsala vám doporučení na neurologii. Pokud by to odmítla, poohlédla bych se po jiném doktorovi.

katmir
9. lis 2017

u nás v ordinaci
sestra- zváží, změří, změří hlavičku,kontrola fontanely probere kojení, příkrmy, dotazy maminek ( oblékání, koupání, venčení 😉)
lékař- celková prohlídka dítěte- poslech srdíčka, podívání do pusiny, kontrola fontanely,prohlídne kůži, bříško, a zhodnotí celkový vývoj dítěte, očkuje
jsem z oboru a tohle mi přijde doopravdy moc málo. Jako sestra můžu hodně, praxi mám velikou, ale tohle bych nikdy neudělala, vždy může být z toho průšvih. Změň doktorku

astyna
9. lis 2017

Takovou jsem mela prvni pediatru pro syna,odesla.jsem od ni. Ted mame pediatra a ten se hodne vyptava,zkouma,vidim,ze ma.vlastni zajem. Take.mi to prijde zvlastni,leda ze by mela.pro poradne i nemocne a byla tam s nimi,ale.i tak by tve dite mela doktorka videt.

swetlusska
10. lis 2017

Tak jestli tam máte kam jinam jít, tak přejděte k jiné. My máme taky sice doktorku, která je se vším hned hotová, ale mě ta rychlost vyhovuje a podstatný věci nezanedbává. Jinak několik lékařů jsme už vyměnili (rehabilitační apod.) a udělali jsme jen dobře!

aluskan
10. lis 2017

U nas to probiha podobne jako tady u ostatnich holek. Nejprve doktor mimi poslechne, zkontroluje fontanelu, prohlidne pusinku, zkontroluje reflexy, prohmata brisko, zkontroluje velke tepny, zkousi zrak, pak u malych deti dela tzv. letadylko( jak drzi telo a nozky ve vduchu). Pak za pomoci sestry meri, vazi, meri hlavicku. Behem se pta na slyuch, reakce, jidlo, spani, curani, stolici a tak podobne. Vzdy chce vedet, co uz umi. Nevim, jestli jsem napsala vsechno 😀 To, co pises ty je vazne malo...

maxpex
10. lis 2017

Taky mame uplne jinou zkusenost a tak by to podle me melo byt. Nejdriv sestra zvazi,zmeri. Nahlasi to dr,ta zkontroluje prirustky od minula. Pak dr poslechne,zkontroluje fontanelu,prohmata brisko,trisla,koukne do pusy,da hracku a pozoruje,co dela. Pta se,co dela. Otoci na bříško,kontroluje. Sestra pripadne naockuje. Dr mi da nejake rady,ted konkretne o prikrmech.
Jsem maximalne spokojena. Ja bych se minimalne rejpave ozvala,jakoze doktorka se mi na mimi nepodiva? A proc? A regulerne bych rekla,ze teda s tim nejsem spokojena a at mi pripravi kartu,ze pujdu jinam.Ikdyz driv na prohlidky jezdili domu taky detske sestry a delaly vlastne vsechnu tuhle praci,tak dnes bych to netolerovala a vyzadovala doktorku.

kuliseks
10. lis 2017

Ja bych teda nebrala, aby ockovani pichala sestra... mozna to je bezne, ale me by to nervovalo.. 🙂 u nas je doktorka v pohode, presne dela to, co uz psaly ostatni holky. Kontroluje hlavicku, spodek, motoriku, sestra vazi, meri a prioravuje ruzne papiry a ty injekce. Picha je ale uz zase doktorka. Vymenila bych pediatra!

ariadna12
10. lis 2017

Prijdeme na objednani predem, ktere chodi jako pripominka sms zpravou, sestra se nas ujme, vybalime dite, sestra zmeri a zvazi, doktorka prohmata, prohledne vcetne pusy vevnitr, overi, zda reaguje dobre, pta se, zda kojime nebo davame UM a kolik, zda bereme predepsany Vigantol, jak resime prdiky, dala doporuceni na sonografii kycli, overuje, jak to dopadlo a jak vypadaji nozicky, nyni treba i nasla pod prstiky na noze velmi maly hemangiom (jakoby zacervenala kuze, ktery neni moc videt), zapise zpravu do prukazu a sestra objedna na priste. Ted jsme resili spolu ockovani, dali mi na priste na vyber povinne ockovani Hexavakcinou nebo Hexacimou, dali k ockovani deti 4 podrobne letacky. Tebou popisovany postup doktorky je velmi divny. Vymenila bych doktora.

lucie_91
10. lis 2017

U nás:

Paní tak ja se daří, kojíte? - Ano kojím.
Zvážení, změření.

Paní a slyší, reaguje, kaká, čůrá? - Ano vše v pořádku.

Ok tak za ___ týdnů přijďte zase na kontrolu.

Podotýkám, toto je nejlepší lékař v našem městě, ostatní katastrofa. Takže i za tohle úplné podprůměrné minimum jsem svým způsobem ráda, jelikož dojíždění nepřipadá v úvahu.

shine19
autor
10. lis 2017

Moc dekuji vsem za prisevky. Potvrdily jste mi co jsem si myslela. Tedka najit nejakeho jineho pediatra coz bude u nas ve meste docela orisek..

biedronka10
10. lis 2017

Tak nas pediatr je obcas na ranu, protoze ma hloupe keci obcas, tak starsi skola jeste, ale na druhou stranu malou poradne proklepne. Sice vazeni a mereni jak za krale klacka, ale jinak zkontroluje vse mozne. Ted kdyz byla mala nachcipana, a mela lehke teploty 37,7, tak nas chtel videt obden. Co se tyce ockovani, nesmlouva, ale kdyz ho postavim pred hotovou vec, ze chci pro malou hexu pouze v 2+1 a tecka stojim si za tim, tak to s nechuti zkousne a nepremlouva. Jen prohlasi ze nikdy nikomu 3+1 nepichal a je to vymysl mody. Sestra dela vazeni a mereni, vse ostatni on.

elinkal
10. lis 2017

Sestricka zvazi a zmeri delku a pak i obvod hlavicky. Pak prijde doktor a posloucha srdicko, plice, prohmata brisko, zkontroluje fontanelu. Diva se na zoubky. Pak s malym dela ruzne “cviky” a zjistuje, co umi, pricemz se prubezne pta, co maly doma zvladne (otoci se? poda si hracku?) Zepta se na kojeni, kontroluje terminy ockovani.

stuplakova
10. lis 2017

@shine19 Tak to je dost málo teda. Naše prohlídka probíhá tak, že malou změří a zváží sestřička, pak jdeme za doktorkou, ta si doměří hlavičku, kontroluje fontanelu, jestli správně přibírá, jestli se otáčí na obě strany, jestli se dobře vyvíjí hlavička vzhledem k tělíčku, prohlídne jí od hlavy k patě, kontroluje kačku jestli je vše ok. Se vším poradí a vysvětlí. S takovou prohlídkou bych u vás spokojená nebyla.

janawaes
10. lis 2017

@shine19 Osobne bych se podivala po jinem pediatrovi, protoze tatko provadet prohlidky je dost malo. Aby prohlidky provadela sestra, tak to snad ne. Zmizela bych rychle jak para nad hrncem, pokud mas podezreni, ze se maly neviviji tak jak ma, tak ho zmen co nejdrive, at se to muze pripadne resit. Hodne stesti at najdes lepsiho 🙂

shine19
autor
10. lis 2017

Uz jsem obvolala pres pet doktoru a nikdo nenabira.. ted kdyz tady ctu vase prispevky tak je mi tak strasne lito ze Tomik nedostava takovou peci jako vasi prckove.. a to jsem vybirala dr podlw toho ze jsem k ni sams chodila a ted je takovahle.. je mi z toho smutno, snad nekoho najdu...

dandaa
10. lis 2017

My máme skvělou doktorku ta kterou jezdím docela daleko,ale stojí mi za ten čas. První vždy maleho zváží,změří výšku a obvod hlavičky ,pak ho dlouho poslouchá fonendoskopem až si vždy říkám proč tak dlouho ,zkonzroluje hlavičku,hračkou zkouší jak reaguje,mezitím se ptá čím a jak ho krmím což si i zapisuje sestra ,jak často kadi a cura ,jak dlouho a kdy spinká. Maleho otočí na bříško a kontroluje zda drží správně hlavičku .Mám z ní dobrý pocit a u malého miminka je potřeba opravdu důsledná prohlídka aby se nic nezanedbalo .

lenka_strelenka
10. lis 2017

Jednoznačně změnit pediatra, takhle v žádném případě lékařská prohlídka nemá a nesmí vypadat! Dokonce bych zašla i dál a dala podnět ČLK. Otázka taky je, co si na vás pediatrička vykóduje na pojišťovnu (dá se zjistit), pokud se na dítě dle vašich slov ani nepodívá.

takyjedna
10. lis 2017

U nas taky prohlidky probihaly podobne, jako popisuji holky vys. Sestricka zvazi, zmeri, doktor poslechne srdce a plice, prohmata hlavu a brisko, zacvici s ditetem a zepta se, co uz vsechno umi. Ockovani picha taky doktor, i kdyz to ze ho pichne sestra, bych nevidela jako nejvetsi problem (ja kdyz jsem byla mala, tak si pamatuju, ze u detskeho doktora mi davala ockovani taky sestra) Se divim, ze jsi neutekla uz po prvni kontrole. Tady bych si stezovala i nekde vys, aspon na pojistovne... Takhle e pediatricka pece rozhodne nevypada!