Porodnice Bohunice - jak probíhá prohlídka, kurzy i porod?

lucievaneska
21. dub 2019

Ahoj ženy máte zkušennosti s prohlídkou v porodnici v Bohunicích? Vybrala jsem si ji protože tam jezdím na kontroly s IBD a v úterý s přítelem jedeme. Tak jestli máte zkušennost jak to probíhalo, popřípadě předporodní kurz i samotný porod v porodnici budu ráda když se mnou podělíte 🙂

coolca
21. dub 2019

@lucievaneska ahoj, byla jsem tam před rokem. Na 2 kurzech na tom prvním i tom intenzivním týkající se jen porodu. Prvni asi trochu přínos měl, dozvíš se co a jak, kdy jet co dělat. Druhý moc ne. Při porodu tě stejně PA navede. Porod taky ok. Pobyt poté zpětně hodnotím hůř. Ale nic, co by se nedalo zvládnout. 🙂

veronyque
22. dub 2019

Ahoj, já tam rodila v září. Byla jsem akorát na informativní schůzce s prohlídkou sálu a nic moc mi to nedalo. Porod byl v pohodě, porodní asistentka taky, jen mi přišlo, že se mnou jednala jako s dítětem. Pobyt už byl horší. Sestry z gynekologického oddělení se ještě daly, ale ty z dětského byly hrůza a děs. Měla jsem problémy s kojením, malá se nechtěla přisát a mně se netvořilo moc mléko. Dodneška před sebou vidím, jak sestra chytla malé hlavu a násilím jí ji rvala k prsu. Prořvala pak celou noc. Pomoci s kojením se tam dle mého názoru nedočkáš. Bylo nás tam se stejným problémem hodně a všechny jsme odcházely s UM. Nevím, jestli čekáš první nebo ne, a jestli máš zkušenosti s kojením, ale na kojení je lepší Obilňák. Rodila tam kamarádka a přístup úplně jiný.

jeanny13
22. dub 2019

Rodila jsem tam v září 2017, na kurz ani prohlídku jsem dopředu nešla. První PA u porodu byla super, druhá co převzala ráno službu byla trochu horší, ale pořád se to dalo. Na poporodní si teda stěžovat nemůžu vůbec, všechny doktorky i sestřičky byly skvělé (a to jak gyn. oddělení tak novorozenecké). Vlastně jen jedna doktorka byla hodně odměřená, ale pověst ji předcházela, tak jsme si o tom mysleli svoje a její služba se dala přežít. Ale sestřičky, jak jsem psala, tak všechny moc fajn. I ohledně pomoci s kojením, ohledně koupání malého atd. Takže asi je to pokaždé o lidech...loterie, kdo zrovna bude mít službu během těch tří dnů co tam člověk bude...jestli pohodové sestřičky nebo nějaká, co vám nesedne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru