Jak se u vás věnují dětem tatínci?

zrnkokavy
25. led 2015

Holky ráda bych se zeptala jak je to u vás doma s tatínkama? Očekávala jsem, že to totiž bude jiné než to je. Můj muž je hodný, pracovitý, naši malou (10m) má moc rád, ale myslela sem si, že se jí (nám oběma) bude více věnovat. On si s ní hraje pomalu už jen když mu řeknu, a navíc si teď nabral aktivity mimo domov. Nebo si sedne k PC a na malou udělá pápá a myslí si že jí to asi stačí. Prostě sem si jen myslela že s náma bude chtít trávit více společného času než tomu tak je. Dost mě to mrzí, je to u chlapů normální? než to začnu řešit, protože mi připadá že můj vztah k němu chladne, je to asi divný, ale cítím to tak, že jak on k dceři, tak já k němu..

mon_88017
25. led 2015

@kamino já chápu jakoukoliv lidskou bytost, která do rodičovství byla dotlačena okolím. U nás bylo mimino hlavně manželův zájem a teď se k tomu má jak lačnej víme k čemu. Což samozřejmě nesu s nelibostí, neb kdo to má 24/7 na hrbu, že jo. Ale nenadělám vážně nic.

sarkar
25. led 2015

Věnuje se docela dost. Ale myslím, že jsem ho to naučila já, kdybych to nechala čistě na něm, tak to možná taky vypadá jinak. Nejsem zrovna typ, který mlčí a čeká, až se chlap uráčí, takže jsem ho od začátku zapojovala. Po práci když přijde tak si jde s malou hrát, pak se třeba navečeří a vykoupou se spolu, já mezitím uklízím. Pak malou buď zvlášť nebo někdy společně uložíme a pak si jde po svých. Ráno vstávají spolu, nasnídají se a pak mě jdou vzbudit.
Bylo to tak od začátku - prostě přišel z práce, když byla malá malinká, já mu jí strčila do ruky a řekla mu, ať se stará (asi na mě tenkrát bylo poznat, že jsem jí někdy měla plné zuby 😀). Takže uměl i přebalit, v určitém věku jí krmil z lahvičky apod. Jen uklízet se po ní ještě nenaučil 😝 Doufám, že až se narodí druhé, tak se bude starat i o to druhé 🙂
Ale chtěla bych dodat, že co vím, tak ne zdaleka všichni tatínci to mají tak jako náš...

kamino
25. led 2015

@mon_88017 ja nemuzu rict dotlacena,protoze jsem palice dubova...ale tu izolaci jsem jaksi nedomyslela... Jeste v tehotenstvi to bylo kecu,jak budou znami jezdit na navstevy,jak budou babicky vozit a hlidat..ono prd ... Az mi bude 50,tak prckovi bude 15 a budem spolu jezdit na festaky 😉

radka35
25. led 2015

@zrnkokavy asi je to všude stejné,ale s vyšším věkem dětí a jejich nabíráním rozumu a šikovnosti se to postupně zlepšuje,tedy alespoň u nás.Dneska holky s tatínkem vegetily pár hodin.Dřív to bylo pár minut...

mon_88017
25. led 2015

@kamino sejdeme se na Woodstocku 😀

tarra27
25. led 2015

muj manžel mě je schopen ve všem zastoupit, když jsem byla v porodnici, doma se postaral o dceru 14mes po celou dobu sám...sice nebylo naklizeno, ale zvládl to dobře. detem se venuje od malička, vstával v noci, když jsem nemohla, nechal me vyspat, sám od sebe kouká na boty, zimní bundy apod, aby holky měly....hračky vymýšlí, jezdíme na výlety, je schopen občas i uvařit....jediné co, neumývá nádobí.....a co mě na nem vadí, že nic nevyhodí....vše se může hodit....ale jinak mě i detem se venuje maximálně, pomáhá, když mu řeknu, často i sám od sebe...vozí holky na zadech, bere je do center, na hřiště...když byly obe nemocné, s jednou byl on a s druhou já....jednou si dokonce vzal očr, protože to holky byly nemocné obě a byl to mazec....jinak má časove náročnou práci, takže to nemusí delat neustále, ale z práce spěchá domu, holky ho přivítají, převlekne se, dá si sprchu....a venuje se jim...nekdy sem tam se zasekne např u her, že hraje jako včera d 5h do rána, ale já ho pak nechám vyspat....a když by chtěl jít s kamaradem na pivo, nebo si zasportovat, nikdy jsem mu nic nezakazala....

pokud se mi neco nelíbí, řeknu to jasne, stručně, bez ironie..nekdy bylo chvíli doma dusno, ale jen chvíli......domluvíme se...to samé když chci jít plavat atd....taky na začatku nechtel, abych šla, ale proste jsem mu vysvetlila, že nikde nic špatneho nedelám a proste šla...zkousl to a zvykl si. oba dva máme zájem na tom, abychom fungovali jako rodina, manžela miluji a podle toho co vidím i cítím se domnívám, že i on mě...a taky jsme měli problémy, ale zvládli jsme to. Díky Bohu za to...těd bychom chtěli třetí....mimo jiné, máme deti 14mes od sebe plánovane i práve proto, že manžel pomáhal.....jinak bych do toho přiznám se asi moc nešla, kdybych vedela, že na deti i domácnost budu sama....

nekdy to je náročné, vůbec když manžel musel být v práci a já se těšila, až přijde a je jenom doma...me stačilo, že byl s námi....

každý chlap není na malé miminka, ale pozdeji, čím jsou deti starší a starší, tak je to lepší....tak nezoufejte, když vám chlap nepomůže vyslovene s miminkem....a za mě nenutit.....pokud nejsem teda uplne k.o. a nepotřebujete si jit lehnout....

zrnkokavy
autor
26. led 2015

Děkuji za názory, příběhy. Nemůžu si zase stěžovat, že by s ničím nepomohl, on malou přebalí, nakrmí, pohlídá, bez řečí, ale všechno jen když mu řeknu aby to udělal. Asi mě spíš štve, že si o všechno musím říct, že neprojeví zájem sám, jako bych měla další velký dítě kterýmu mám řikat co má dělat.. 😒 🙂 On sám mi ale řekl že mu mám vždycky říct, po čase mě to ale "unavovalo", tak sem mu řekla, jak to vidim, ale je to pořád stejný, asi si budu muset zvyknout, nebo znovu to probrat. Ale taky mě mrzí, že mi říká jestli nám nebude stačit jedno dítě, když vidí jaké jsou s ním starosti (přitom většina je jich na mě), vždycky jsme oba chtěli dvě děti. Doufám, že se to časem zlepší, nebo na tom budeme muset zapracovat..

helcenka
26. led 2015

@zrnkokavy - když byly děti takhle malý, tak jsme všichni společně vyráželi ven na procházky, nebo k našim na zahradu - to víceméně hlavně o víkendu. Jinak o víkendu i přes týden si doma prohlížel s nimi knížky nebo třeba stavěl kostičky, ne třeba každý den, ale několikrát do týdne. Přebaloval, dával na nočník, někdy krmil a často děti koupal a to skoro denně. Občas je pohlídal, když jsem potřebovala něco obstarat bez nich nebo jsem je nemohla vzít sebou. Byly samozřejmě dny, kdy přišel unavený z práce, nebo bez nálady, tak jsem mu musela říct nebo jsem nechala. Jinak víceméně všechny tyhle aktivity dělal bez říkání.

simhav
27. led 2015

Tak náš tatínek se zprvu bál, jak to bude všechno zvládat, připravovat se do práce (je VŠ učitel), brzo vstávat a hlavně to, jaký vlastně bude táta, protože o svého přišel jako 6 letý. Musím říct, že jsem se toho taky trošku obávala, protože je to jedináček trošičku sobeckej a má rád čas pro sebe. Ale od začátku se perfektně stará, sice nekoupe, ale přebalí, nosí, mazlí se...co oceňuju ještě víc je to, že se stará o nákupy a vaření (malá trpí na bříško a mám jí pořád na rukách), taky o psa. Maličkou miluje a už se taky těší, až bude větší. Ono je to u těch chlapů asi normální jev, my maminky jsme stejně pro miminko nejdůležitější v tom neútlejším věku.

ronyx
27. led 2015

Tak můj chlap je naprostý anděl.Malého naprosto zbožňuje.Od miminka né jen,že si ho všímal,věnoval se mu,ale také sám od sebe neměl problém v noci třeba k malému vstát,přebalit atd. Se synáčkem si hraje pořád,věnuje se mu na plno.Myslím,že lepšího otce pro své děti jsem si nemohla najít 🙂 Teď čekáme druhé a já jsme si jistá,že k druhému dítěti bude mít stejně nádherný vztah jako k prvnímu 🙂