Jak to udělat s novorozencem?

gabulkam
1. lis 2020

Ahoj holky, prosím jak jste to dělali s novorozencem po návratu domů? Vím že chci postýlku v ložnici u postele a poté v dětském pokojíčku. U postele bych chtěla mít monitor dechu na mimčo, ale nedokážu si představit, že během dne, kdy bude mimčo spát ho nechám zavřené v ložnici nebo pokojíčku, chtěla bych ho mít u sebe třeba i v obýváku.... Vubec nevím jak nejlépe to udělat, dejte tip, jak nejlépe na to, co vám fungovalo apod. Díky moc

nita1984
1. lis 2020

@gabulkam a na co se přesně ptáš? Maly spal tam, kde jsem byla já. Bud s nama v posteli nebo v cestovní postýlce, případně šátku, kočárku. Dokud spal, bylo to boží

astyna88
1. lis 2020

já mám na Luka košík na kolečkách, takže si ho šoupu, kam potřebuju 🙂

pe_tu_ss_ka
1. lis 2020

@gabulkam my to řešili první měsíce kolébkou v obýváku, pak jsme přešli na kočár na balkoně přes den, a když byl starší, tak cestovní postýlkou. Jinak jsem s ním spala v pokoji, kde měl postýlku, a časem byl u mě v posteli, když se v noci vzbudil.

sudylichozrout
1. lis 2020

@gabulkam Mame 2 postylky. Jednu v obyvaku, jednu v loznici.

alcar
1. lis 2020

Mela jsem v obyvaku jeste jednu postylku. Kamaradka si poridila kosik, dalsi si poridla hnizdecko, jina houpatko. Nekomu postaci jen satek, protoze dite nechce spat jinde, nez u matky. To je individualni.

jirovapa
1. lis 2020

@gabulkam taky máme dvě postýlky, jednu v ložnici a druhou v obývacím pokoji. V obývacím pokoji máme i houpátko, ale tam jsem je nenechávala spát a přenášela jsem je na rovinu do postýlky. Nebo jsem měla nosítko.

kspp1
1. lis 2020

U prvniho jsem nemela jine starosti, kdyz spalo, byla jsem u nej. U druheho to resi chuvicka, kdyz musim varit nebo se venovat starsimu.

me_druhe_ja
1. lis 2020

Jako úplnej prcek, když ho nic nerušilo, naopak vysavač uspával, spal přes den v hnízdě na gauči. 🙂

michaela666
1. lis 2020

Postýlku mám v ložnici a do obýváku plánuju dávat hnízdečko na sedačku. Nemám moc prostoru na další postýlku nebo košík, tak uvažuju ještě o hojdavaku do obýváku.

journals
1. lis 2020

Půjčivala jsem si na první dva měsíce takový ten vozíček co mají porodnice. V tom spal ve dne i v noci. Má kolečka, takže byl mobilní a byl tam, kde byl potřeba. U případného druhého ho budu půjčovat znovu

areh
1. lis 2020

Mám košík na kolečkách. Mám ho u sebe a buď na mě malej kouká, hraje si tam nebo když usne, tak ho šoupnu do vedlejší místnosti, abych ho nerušila. Třeba na gauči ho kvůli staršímu mít nemůžu. V noci spí v postýlce v ložnici.

vikinkav
1. lis 2020

Existuje i mensi postylka na koleckach, neni to kosik ani kolibka, proste postylka. Soupala jsem si ji podle potreby po byte.

miba10
1. lis 2020

My měli v obýváku nejdřív košík,pak cestovní postýlku a pak ohradku. Jinak postýlky máme v baráku teď celkem 3 😁

puhelin
1. lis 2020

Moje deti spaly bud v loznici v nasi posteli, nebo v obyvaku na gauci.

any2any
1. lis 2020

Postylku s monitorem jsme meli v loznici, ale pres den spaly holky tam, kde jsem byla ja. Takze na zahradce v kocarku/na mne v satku/v obyvaku jsme meli pujcenou druhou malou postylku, ci jsme si nekam prenesla hnizdecko...

goovana
1. lis 2020

Také jsme měli Košík na kolečkách
Za mě naprostá bomba
Kam jsem šla já tam jsem si vzala malou s sebou

lachtanice86
1. lis 2020

Bud ve sve posteli s chuvickou, nebo v hnizdecku na sedačce.

nanyh
1. lis 2020

Od porodnice spala v hnízdečku semnou v posteli, přes den v obýváku a nebo v houpacím lehátku. Od 3 měsíců je ve svém pokojíčku jak na noc, tak i na spinkání přes den.

crutela
1. lis 2020

Mám kolébku na kolečkách, kde normálně spi (furt) a ja si ho mohu přemisťovat pohodlně 🙂

daasqua
1. lis 2020

Holka přes den spala v hnízdečku na pohovce, případně ve své postýlce v hnízdečku. Dalo se snadno přenášet. Hluk jí nevadil, byla (a je) dost spavá. Usnula by tenkrát kdekoli.

biscuit
1. lis 2020

Já měla podvakráte půjčenou od Linetu postýlku. Takovou tu vaničku na kolečkách co mají v porodnicích. Za mě naprostá spokojenost. Když jí přestaneš potřebovat, vrátíš a šlus 🙂 Doporučuji!

olga_
1. lis 2020

Na denní spaní jsem měla v obýváku hacku/hojdavak.

kakba
2. lis 2020

Taky jsem mela kos na koleckach, spruslovou z porodnice a jezdila jsem jak byla potreba. Pak jsem mela cestovni postylku v obyvaku. Ale nejlepsi bylo kdyz spala ve svem pokojicku ve sve posteli.

mariegroth
2. lis 2020

No ja ti asi neodpovim primo na otazku, ale mozna dam jinou radu 🙂 Doporucuji klasickou radu “spi, Kdyz dite spi”. Jdi si odpocinout, Kdyz mimco pujde si odpocinout. Tim vlastne nemusis resit zadne premistovani. A take uvidis, co se bude libit miminku. Nektera miminka dokazi spat sami dlouho v postylce, jindy je lepsi, Kdyz maji tzv. kontaktni odpocinek vedle rodicu. Hodne maminek take nosi, nebo vozi kocarek, nebot deti jsou nespavci. Proste sama uvidis, co ti bude vyhovovat.

terezz29
2. lis 2020

Měli jsme postýlku na kolečkách a ráno jsem si ji vždy převezla do obýváku. S druhým prckem jsem měla košík, který byl v obýváku pořád - taky na kolečkách. Ale jestli můžu doporučit, když mimčo spí, jdi si taky odpočinout. Dodnes lituju, že jsem to nedělala, byla jsem vyčerpaná a pořád jsem měla pocit, že se nesmím flákat, že musím něco dělat a bylo to zbytečně. Nic ti neuteče a je lepší být odpočatá a v "pohotovosti" pro mimčo, než 3x přeleštěná okna. 🙂 To jen z mé zkušenosti - ty okna jsou spíš přirovnání, já je 3x přeleštěná neměla. 😀

zirawka
2. lis 2020

My máme 2 postýlky, jednu v horním patře, druhou dole v obýváku. V porodnici jsme si půjčili monitor dechu, kde byly 2 desky. Jednu desku manžel dal vždy do 1 postýlky a přehazovala jsem jen mezi postýlkami tu základnu (krabičku jak se monitor zapíná). A fungovalo to na výbornou 👍

lula86
3. lis 2020

@gabulkam tak mi jsme měli jednu místnost rozdělenou na obývák/ložnici než jsme se stěhovali. Takže syn spal pořád v blízkosti. Přes den jsem ho nechávala spát vedle mě na gauči a přes noc v postýlce. Když odrostl tak spinkal v kočárku na balkoně. Teď máme sice víc místa a prostoru a máme i cestovní postýlku v obýváku ale spíš mi slouží že hon na chvilku odložím kdyz potřebuji vyluxovat aby se mi nepletl pod nohy. Jinak spí přes den buď v kočárku když jsme venku nebo v manželské posteli spolu se mnou. Teď budu řešit spaní u druhého mimi a vidím to na chuvicku a postýlku v ložnici abych se mohla věnovat staršímu.

ekou
3. lis 2020

Jelikoz mame gauc do L, tak v rozku bobes mel sve spaci misto. Mel kolem sebe jeste zabranu, takze dokud se nehybl a byl na jednom miste, spaval i na gauci :D