Jak uspávat samotného?

jitulka87
5. dub 2021

Ahoj holky. Mam 20m synka a proste jsem (jsme) si ho naucili na uspavani s nasi pritomnosti a spanek u nas v posteli..ale uz bych to rada zmenila. Maly si v posteli vypije mlíko, prituli se na ruku (pod kridlo) a usina. Kdyz se vzbudi, musi se zase pritulit. Rada bych ho pozvolna naucila nebyt tak zavisly na nas a nejlepe casem usinat samotneho. Ale jak nejsetrneji, aby se doslova nevyplakaval...nekdo neco osvedceneho? Diky 🙂

mamikry
5. dub 2021

@jitulka87 Co ho nejdriv zkusit uspavat u vas v loznici, ale v jeho postylce. Mlicko nechat, jen misto tuleni dat treba rucicku, hladit nebo precist pohadku. Az si zvykne, muzete zkusit postupne odchazet.

klokanka31
5. dub 2021

@jitulka87 Je ještě malý, co zkusit aby usínal ve vaší přítomnosti, ale tulil se k plyšákovi?

jitulka87
autor
5. dub 2021

@klokanka31 plysacek jak kdy...na chvilku se k nemu prituli..ale za par minut se sape pod kridlo..kdyz se v noci vzbudi a ja jsem k nemu zady...normalka me vzbudi a chce zase ruku...🙈🙈

klokanka31
5. dub 2021

@jitulka87 Svým způsobem to je ale sladký že tě potřebuje 🙂

jitulka87
autor
5. dub 2021

@klokanka31 je to hezky. Po vsem, cim si clovek prosel, si to uvnitr sebe uzivam...ale na druhou str je to i dost omezujici....jsem na maleho sama a bojim se, aby nebyl za chvili zavislacek na mamince 😔

klokanka31
5. dub 2021

@jitulka87 Nebude... Jen teď potřebuje cítit bezpečí u maminky...

domza
5. dub 2021

Ja bych si to užívala. Starsi dcera (teď má už 4 roky) mi většinou večer uz rika jestli muže zkusit usínat sama. Nikdy jsem ji na to naučila ani ji nějak nenutila. Proste s tím přišla sama.

veruuu_kubesovic
5. dub 2021

@jitulka87 mám téměř 3leteho, který beze mě neusne...užívám si to...

ajja87
5. dub 2021

@jitulka87 máme doma čtyřletou a bez nás zásadně neusne, prostě nechce být v pokoji sama...

cherie24
5. dub 2021

@jitulka87 právě proto, že jste sama bych si to užívala, že vás potřebuje. Když jsem zůstala na malou sama, byly tohle moje světlé chvilky. Nemá ani 2 roky, to mi přijde i docela brzo. Já třeba taky nerada usínám sama, tak třeba chápu, že mě malá potřebuje a nechce tam být sama. Je to pro ty děti i přirozené, že chtějí cítit pocit bezpečí a že je někdo hlídá, když spinkají 🙂

kosi_cek
6. dub 2021

@jitulka87 nebála bych se, že bude závislý na mamince donekonečna, osvědčeně a naprosto jednoduše to funfuje tak, že nezávislost není vůbec třeba učit, dítě k ní dozraje úplně samo! Možná je to pro mnohé těžké skousnout, protože to trvá a neodehrává se to třeba už v období, kdybychom si to tak představovali my, ale v tomto věku je to, že tě synek ještě hodně potřebuje naprosto normální..Samozřejmě záleží na Tobě.

andelka
6. dub 2021

No a já 26 měsíčního navíc ještě kojím. Jinak neusne. Jen v autě nebo kočárku ( který už má výjimečně). A spí s námi v posteli. Tak taky uvažuju kdy s jak. Může mít postýlku dětskou v našem pokoji. Máme ji po starších u babičky, stačí převézt. A udělat v ložnici místo. No ale počítám,že to budu řešit až o Prázdninách. Na dovolené potřebuju aby bez potíží a potichu usnul a spal ( jedeme na chalupu s více lidmi). Tak to vidím na srpen. To bych pak chtěla i odstavit už úplně.

jitulka87
autor
6. dub 2021

Dekuju. Ja vim, ze potrebuje pocit bezpeci. Jen je to pro me nekdy uz vycerpavajici si nesmet v noci ani dojit na wc. Ma v sobe snad radar na to, kdyz se vzdalim...a koncit vecer co vecer tim, ze jde v osm spinkat... Rada bych jeste cas vecer vyuzila a dodelala resty. Nebo si jen pustila film 🤣🙈

cherie24
6. dub 2021

@jitulka87 nj to známe. Malá usíná třeba víc jak hodinu, takže v podstatě většinu večera strávím uspáváním. Třeba to bude mimo, ale mě se docela osvědčila chůvička. Když spí ve tmě a nerušeně, zvládne spát aspoň pár hodin v kuse sama v pokojíku. V noci už teda musím spát s ní. Ale jak jsme nechávali pootevřené dveře, aby jsme ji slyšeli, tak se hodně budila pořád.

andelka
6. dub 2021

@jitulka87 jo tak tohle neřešíme. Malý jde spát obvykle až s námi. A zas až tak se nebudi, normálně odcházím,když usne.

tynka9
6. dub 2021

Dostal svou postel, kterou jsme mu zatím nechali přiraženou na naší. Jednu dobu to fungovalo, že spal spolehlivě ve své. Když se nějak moc vrtěl, tak jsem ho ze své nějak pošimrala a spal dál. Pak přišel zlom a zase často v noci putuje k nám (skoro 3,5 roku). Na uspávání jsme ho naučili na hajaju z telefonu, zase to jednu dobu fungovalo, že usnul i sám, po čase nás zase začal vyžadovat. Ten spánek se dětem podle mě pořád nejakym způsobem mění a vyvíjí a pokud to nějak zvlášť neomezuje, nechala bych to trochu na nich... do puberty s námi v ložnici nebudou...