Kedy začalo vaše dieťa rozprávať?

aadriaanka
12. kvě 2019

ahojte! zaujíma ma v koľkých mesiacoch začali vaše deti rozprávať jednoduché vety.

jannym
12. kvě 2019

@aadriaanka ne v mesicich, ale letech, smysluplne vety ze starsi zacaly padat okolo 2 roku, do te doby to byla spise jedno az dvojslovna konstatovani a mluvit ve vetsi mire zacala az ve 3,5

martiina_k
12. kvě 2019

V kolika měsících věty? Hooodně šikovné holčičky začínají dávat slova vedle sebe (ne úplně věta, ale nějaká výpověď to je) po prvním roce, ale norma je, že věty děti skládají kolem dvou let, pomalejší děti kolem do tří let.

jaja01k
12. kvě 2019

Starší po druhém roce začal říkat první slova, ve 2,5 měl měl asi 10 slov, před třetími narozeninami měl najednou každý den spoustu nových slov a začal mluvit ve větách. Mladší začal mluvit nějak po roce a první větu si pamatuju naprosto přesně, byly mu dva roky a měsíc.

eloise02
12. kvě 2019

Náš syn hrozně pozdě. Měl pár slov a dost, ve čtyřech letech začal doslova najednou mluvit a to opravdu dost.

olga_
12. kvě 2019

Starší syn začal v necelém roce a půl systematicky opakovat slova, ve dvou letech mluvil v jednoduchých větách, ve 2 a půl už používal běžně celá slouvětí. Byl v tom docela dost rychlý.

malenka3
12. kvě 2019

Dcera cca dvou a čtvrt, do té doby nic moc, pak se stavidla otevřela naplno strašně rychle.

verionka
12. kvě 2019

Synovi je dva roky a dva měsíce a zatím říká pouze pár slov, ale všemu rozumí 😉

nikolavod
12. kvě 2019

Dcera ma skoro 2.5roku a moc nemluvi😪 pouziva uplne jednoduche slova jako mami, jedeme, auva, hopi, bajon(balon), ba(tma), bobo(ze chce na nocnik), tady je, tam je, atd... Ale vubec nespolupracuje, nechce opakovat, nechce spolupracovat😃 nekdy jsem uz z toho nervozni, ale doktorka rikala, ze do 3let ma cas, tak snad se rozmluvi🤗 jinak vsemu rozumi, jen ta rec vázne🤦

evca_w
12. kvě 2019

Syn zacal slova spojovat cca v roce a pul, jeste pred druhym rokem uz mluvil v souvislych dlouhych vetach.

zmrzlinka
12. kvě 2019

Slova v 2 a stvrt roce a asi 3-4 měsíce potom.

mku
12. kvě 2019

Nasemu je ted 22m a ma asi 10-15slov, vetsine ale rozumime jen my doma... dcera byla rychlejsi, ta nekde kolem 2,5let mluvila krasne ve vetach. Pomohlo k tomu hodne i to, ze od 20mesicu byla v jeslich a tam se rozmluvila.

ivis_b
12. kvě 2019

Syn sel ve dvou letech do skolky a mluvil dobre, ucitelky se s nim v pohode domluvily. Ale co vidim v okoli, byl spis vyjimka, vetsina deti znala spis par slov a jeste jim nebylo kloudne rozumet.

neomenia
13. kvě 2019

Ve dvou letech dvojslovne vety.

puhelin
13. kvě 2019

Dcerka asi v 19 mesicich slozila dvouslovnou vetu. Od 23 mesicu mluvi v souvislych vetach.

iulia
13. kvě 2019

U každého dítěte je to jiné - starší dítko už ve 20 měsících krásně mluvilo ve větách a rozumněli mu i cizí a mladší teprve začíná věty "vlaček jede", "auto stojí" a to má 24 měsíců a rozumím jen já, manžel a bráška.

dora13
13. kvě 2019

Starsi hodne pozde, ale on ma diagnostikovany opozdeny vyvoj reci, takze tam to neni uplne smerodatne (ale cca az kolem ctvrteho roku), mladsi tak kolem roku a pul zacal skladat k sobe dve slova, po druhem roce jednoduche vety, ted ma necele tri a mluvi v souvislych vetach. Je to opravdu hodne individualni.

sudylichozrout
13. kvě 2019

@aadriaanka ahoj, dcerka zvatlala uz od roka, ale byla to takova jeji rec, ze ktere pak zacala obcas vypadavat nejaka srozumitelna slova. Ted ji budou v cervnu tri a uz mluvi, ale ten zasadni zlom prisel zhruba v letos v unoru. Do te doby jen pouzivala sem tam nejaka singl slova. U vaze do vet, vety maji 3-4 slova a sklonuje.

kejt29
13. kvě 2019

Holka po roce zacala otazkou co to je a mluva ji sla dobre az moc. Kluk ma 1,5r a mluveni ve vetach fakt zatim nehrozi. Ma svou mluvu a snazi se opakovat, ale dost slov mu nejde 😁

yasminna
13. kvě 2019

dcera mluvila ve větách cca od 18 měsíců. Synovi jsou dva roky a věty tedy ještě netvoří.

yasminna
13. kvě 2019

@neomenia já myslela, že dvě slova není věta 🙂 Syn říká třeba auto jede, čiči hají atd....Ale to dle mě ještě není věta 🙂

neomenia
13. kvě 2019

@yasminna samozřejmě, že to je věta. Podmět +prisudek= veta jednoduchá 😉

konidana
13. kvě 2019

dcera od 1,5r slovní spojení, jednoduché věty, před 2. rokem vyprávěla v souvětích, synek kolem 3. roku slovní spojení a jednoduché věty, na vyprávění došlo mnohem později...

paviv
13. kvě 2019

@evca_w náš syn také tak ...

zizala7
14. kvě 2019

Tak to je velmi individuální, první syn začal žvatlat někdy kolem 20 týdne, kdy pak v roce už říkal slova, a v necelých dvou letech pěkně více slov, hodně jsem se mu věnovala, pořád jsem na něj mluvila, u krmení, u přebalování, pořád jsem říkala básničky, písničky, pohádky.. u prvního to šlo. U druhého mluvím podstatně méně (méně i spím), takže druhý začal mluvit později, teď mu jsou dva roky, říká jednoduchá slova, snaží se, ale je jasné, že mluví později a méně. Taky je jiný :o)

astyna88
20. kvě 2019

U prvniho syna jsem mela pocit,ze,kudy chodim,tudy deti pomalu az recytuji,ale to nase netahlo ani tuk. Par slov kolem roku jako bac, na,dej apod ano. Ale ze by asi presne vedel,co to znamena,to asi ne...od 2,5 let uz vety jako dej sede auto 😀 nebo je tam bobek 😀 od trech let se s nim uz domluvim v pohode.