Kolik vám je při porodu 3. dítěte?

gaudi
30. pro 2014

ahoj maminky,
mam dve uzasne holcicky, ale posledni dobou mi hodne lita hlavou myslenka na cislo 3. Jen si rikam, jestli na to uz nejsem stara, je mi 32, brzo bude 33, male je teprve 1 rok, chtela bych jeste pockat, ale kdyz cekat jak dlouho?
V kolika letech se narodily vam vase deti? jak zvladate nespava miminka? kdyz uz jsou vetsi, jak zvladate pubertaky? neumim si predstavit mit doma 15leteho divocha kdyz budu mit 50... delam si zbytecny obavy?

lenka.han82
16. led 2015

Do třicítky jsem dělala jiný věci než děti 🙂 Každý to má jinak 🙂 Dvě děti chci určitě a když to půjde, tak klidně i třetí. Kromě toho, že mě občas bolí záda z kancelářské práce se cítím stejně jako třeba v 26 letech, takže za mě, jak se každý cítí. Já osobně jsem ještě třeba ve 22 byla sama dítě a nedovedla bych si představit, že bych se starala o někoho jiného než o sebe 😀DD

agneszka
16. led 2015

Já to mám takový extrém..první dítě skoro v 17 letech a dvojčata se mi povedla ve 41 letech...a můžu říct ,že bych ještě jedno dala...co já vím třeba za rok či dva 😀 Stará se vůbec necítím..moje babička rodila moji mamku ve 42 letech jako poslední dítko ..tak uvidíme 😀

michaela_2
16. led 2015

@lenka.han82 To jsem si myslela také, ale když se mi dcera ve 22 letech narodila, sama jsem žasla, jaké je to ,,normální a přirozené''. 🙂

Mě se zase líbí představa, že až bude dětem 13-15, mě bude cca 36, takže budu pořád mladá 🙂 na práci i zábavu. A také je skvělé vidět, jak si děti užívá moje babička, takže maličko doufám, že i já se jednou dočkám pravnoučátek 😀
Každý to má prostě jinak 🙂 ale my, pokud budeme mít 3. chci určitě ve 30 nejpozději. Déle rodit nechci. Ale máme na to ještě 5 let 🙂

werunqa
16. led 2015

Já teda napíšu zkušenost mojí tchýňky.Ta měla kluky 2 roky od sebe a pak neplánovaně otěhotněla se třetím ve 35 letech.Mimčo si samozřejmě chtěla nechat.Tchán ani moc ne,říkal,že už si mohli užívat pohody (kluci měli 15 a 13 let)
No švagr má teďka 12 let a myslím,že vše zvládají s přehledem a navíc říkala tchýňka,že si toho nejmladšího nejvíc užila 😎

Já sama mám dvě děti a zatím o dalších neuvažujeme.Ale ani to do budoucna nevylučuji 😉

werunqa
16. led 2015

@ludovika6
to je krásný 😀 já jsem ze 7 dětí,ale my jsme doma byly samé baby 😅

verusky
17. led 2015

myslim, ze vek nemusis resit, kdyz nejde o prvni... ja mela dcery ve 27 a 28 letech a treti ted v petatriceti. rada bych co nejdriv pridala jeste jedno mimi...
vzdycky jsem chtela ctyri deti. s otcem starsich dcer jsem se musela rozejit a nakonec si nasla pritele, ktery ma v peci dva kluky- 14 a 18 let. takze tu zijeme na hromadce- dva velci kluci, me holky 7 a 8let a miminko. no je to nekdy naaarocne..., ale na tom asi nejvetsi skoda je, ze nejsou vsechny deti spolecne. jinak se da vsechno zvladnout a utahnout... kdyz jste s manzelem pracoviti a mate se radi 🙂

wendy_
29. led 2015

Ja chtela treti dite stihnout, nez mi bude 32 a mala se narodila, kdyz mi bylo 32 a 9 mesicu. Jinak hranice pro dite je u mne 35 let.

terezkakalinova
30. led 2015

25 let mi bylo kdyz jsem rodila treti ditko 🙂

jajinka25
10. únor 2015

Já prvni ditko 21 druhé 24 a ted kdyz vse bude v pořádku ve 33 porodím 😵 vždy jsem chtěla tři děti klidně hned za sebou manžel nechtěl o dalším ani slyšet postavili jsme domek a během stavby manžel udělal par kroku kterých by neudělal kdyby mimi nechtěl 😀 no a kdyz ještě domek nebyl dodělan jsme se uz snažili 😀 prvne to nevyšlo na 10tt jsem šla na odebrání a ted jsem 13tt a doufám ze az do konce 🤐 moje sestra porodila 3tí taky ve 33 letech , tchyne dokonce čtvrté ve 35 a kdyz to vidím u nich ted s odstupem času nejmensimu je 22 ji 57 ale kdyby ho doma nemela asi by ten život stal zaprd. Tak jsem moc rada ze kdysi manžel hned na třetí nepristoupil kluci nám povyrostli je jim 11.5 a 9 a tak se moc těším ze není po všem ze ještě jednou si to budem moc užít a konec konců i manžel vyzrál tak myslím ze i pro nej to ted bude mnohem krásnější 😉

polaks
12. únor 2015

Prvé som rodila v 23.
Druhé som mala v 27.
Tretie v 28.
A ak všetko dobre dopadne,tak štvrté bude v 32.r teda tesne pred 33.

vikulda
27. bře 2015

Já jsem vždycky chtěla tři holčičky, nevím proč, ale prostě holčičky 😉
První jsem měla ve 20, druhou ve 25 a ráda bych ještě třetí princeznu, nyní se mi 31 a do roka bysme miminko moc chtěli tak uvidíme 🙂

dendy88
27. bře 2015

mam 2 dcery a chtela bych stihnout jeste jedno dite do 35, to je moje hranice, jen jeste premluvit manzela 🙂 ale na to je jeste cas, treti ted taky nechci

jandulinkaa
26. dub 2015

Máme dvě děti, teď čekáme neplánovaně třetí, vždy jsem říkala (i manžel), že třetí neee, ale už se moc těšíme. Navíc máme páreček, tak jsme zvědaví, kdo bude v přesile 😀! (Jinak děti byly ve 23, 27 a třetí bude ve 29).

kaacka
20. črc 2015

Ahojky, to jsem rada, ze jsem nasla tuto diskusi. Mam chlapecky 8 a 10 let z prvniho manzelstvi.
Momentalne mam noveho o hodne mladsiho muze, mame se moc radi. On by se mnou moc chtel mit jeste ditatko, nejdriv se mi do toho moc nechtelo, protoze me bude 39 roku a raubiri me nekdy staci az nad hlavu, ale po delsim premysleni si zacinam pohravam s myslenkou, ze by to bylo jeste krasne... Necham to asi jeste dozrat tak do podzima.. Rekla jsem, ze do 40 to musi byt hotove.. 🙂. Kdyz to pry nepujde, tak nevadi, ale myslim, ze by pak jednou byl smutny...

kaacka
21. črc 2015

Ještě otázka, šly jste se před početím dalšího dítěte (cca po 35 roce) ptát svého doktora, zda-li je to vhodné - dobré? Náš doktor už nadskakoval, když jsem se v 36 letech zajímala, zda by to ještě šlo. Vymlouval mi, že když už mám 2 děti, tak by mi to mohlo stačit.... 😒

shine2015
21. črc 2015

@kaacka neptala bych se 😉 nebo svého ho,je v pohodě.....;) ale nějakého kde bych čekala takovou reakcí že by mi to vymlouval bych asi váhala....i když kdybych byla rozhodnuta,asi bych do toho šla...

shine2015
21. črc 2015

@kaacka ale v tvém případě bych se rozmyslela.....zda mimi ano nebo ne.....ale ne vzhledem k věku..ale vzhledem k sourozencům....

jge
21. črc 2015

Prvni v 31, druhe 33 a treti bych chtela stihnout do 35 😉

shine2015
21. črc 2015

@kaacka aby to nevyznelo špatne...rozmyslí si to, aby ty jsi byla spokojena a děti taky. Znáš svoje kluky jaký jsou ajak by přijali miminko..... 😉

janesafari
21. črc 2015

První sem měla k 25 narozkám 😅
Druhé ve 35 letech
A včera sem našla dvě // a tedy TP mě vychází v mých 38 letech....

akankeo
21. črc 2015

@kaacka jee, tak to budu drzet palce. Kamaradka mela 4 deti z prvniho manzelstiv a v druhem se jim teda neplanovane povedly jeste 2, obe holky ma po 40tce a straaasne omladla, rodina se zcelila a vsichni si to moc uzivaj, prece jen je to uplne jine, uz jsou financne zaopatreni a k tomu maji takovych pomocniku 🙂

janesafari
21. črc 2015

A i já kdysi měla věkové hranice,ale chtít někdy nestačí !!! První byla neplánovaná,ex nechtěl a nakonec sem s dcerou zůstala sama dlouhých 9 let !!! Prostě sem neměla štěstí na toho správného chlapa...
Až sem to vzdala,tak si mě našel a po roce sme čekali syna...A abychom neměli doma dva jedináčky-tak ted je na cestě třetí...
Tak bych teda vůbec neodsuzovala starší maminy....
Já se třeba na svůj věk vůbec necítím a ani nevypadám.... 😉 Nedávno po mě vyjel 23-letý kluk ...Až mě to přišlo vtipné ! 😀

kaacka
23. črc 2015

@janesafari
@akankeo
@janesafari
@shine2015
@jge
Diky moc za reakce. Mam o 4 roky starsiho doktora u ktereho bych cekala porozumeni, ale on ma nejradsi kdyz zena chce byt matka do 34 let (do 35 let aby to bylo na svete) a pokud jsem starsi, 100% musim uzivat antikoncepci, ikdyz mi ji jiny doktor kvuli migrenam a krecovym zilam zakazal. Pry jsem prirodnacka 😀 Asi, myslim, se ho ptat nepujdu. Doktor na stitnou zlazu mi to odkyval a tam bych cekala ten hlavni problem.
Starsi syn si naopak moc preje sestricku, mladsi je maminac, tak tolika ne. Dalsi kamen urazu je, ze byvaly manzel je african, takze kluci jsou jako kafe latte a nynejsi partner je Cech, takze detatko bude svetle. Synum to nevadi, teda takhle rikaji.... Jeste chvili asi budu premyslet 🙂 🙂 Budu rada za kazdou reakci 🙂

keckemet
23. črc 2015

Zdravim,mne bude pri porodu tretiho 31 😉 Ale co pak,do 40 je daleko...jeste jedno bych rada na prahu 40 dala,da- PanBuh.... 😉

loafeer
23. črc 2015

@gaudi super téma, řeším to samé, díky za téma i názory holek:o)

markyzka84
23. črc 2015

ježíššš 🙂 tak to asi mohu jit pryc🙂 je mi 31 male bude teprv dva a chtela bych tři deti ale ne bliz jak 3 roky od sebe 🙂

shine2015
23. črc 2015

@kaacka našla bych si jiného lékaře osobně bych nesnesla kdyby mi antikoncepci nutil..... 😉

shine2015
23. črc 2015

@kaacka a barvu pleti bych neresila....🙂

steffi23
23. črc 2015

Tak já se ve 30 vdávala a za pár dní porodím třetí plánované dítě - stíhám tři porody do 3 let a osmi měsíců (dnes je mi 35let) ...a doktor se už ptal, zda budu pokračovat, když mi to tak dobře a bezproblémově jde...tak abych vyrovnala stav na 2:2 🙂 důležité je, jak se psychicky a fyzicky kdo cítí, pak jde všechno!

julietta111
23. črc 2015

@kaacka Při porodu třetího dítěte mi byla 34let. Mám spoutu kamarádek co mají děti okolo 40. Teď jedna právě podstupuje IVF a by,lo jí 38. Dr.bych se neptala, pokud miminko chcete jďětě do toho stará nejsi🙂