Koupání miminka, když je jen sprchový kout. Máte tip?

Ahoj holky, máme s manželem v bytě celkem malou koupelnu a hlavně v ni máme jen sprchový kout a tak si vůbec nedokážu prectavit koupání miminka, pokud s tím mate podobnou zkušenost tak jestli mate nějaký typy? Dáváte vaničku do toho sprcháče nebo třeba úplně jinde v bytě koupete? Předem děkuji 🙂
ladylass
10. bře 2014
@mariask11 já zatím mám vaničku v ložnici na židlích vedle postýlky a vždycky přinesu kýblík vody... ale je to dost nepohodlné... do sprcháče se mi takhle velká vanička ani nevejde... pak budu muset koupit menší aby v ní malej seděl...
lolap
10. bře 2014
Já obě děti koupala ve vaničce na stojanu na látkovém lehátku, bylo to pohodlnější, nemusela jsem se k nim sklánět a ten jeden kbelík vody se přinese bez problémů. Když už z vaničky vyrostli (cca 4-5 měsíců věku), tak jsem je dala do vany na látkové lehátko, když jsme byli někde na cestách, tak jsem je šoupla do sprcháče na lehátko a osprchovala a bez problémů 😉
betelgeuzz
10. bře 2014
@mariask11 my máme hluboký sprcháč, ale miminko jsem v něm stejně nekoupala, příjde mi to dost nepohodlný. Pro první jsme měli vaničku, ale to bylo to dost nepraktický, přenášet ji i s vodou. Pro druhou jsme koupili koupací kyblík a ten se mi osvědčil daleko víc. dobře se nosí, je potřeba i míň vody. Když pak začala moc cákat, tak jsme postavila kyblík do sprcháče a koupala tam.
ottovka
10. bře 2014
Malé miminko jsme koupali ve vaničce na stole - přenášeli jsem z koupelny vaničku s trochou vody na kuchyňský stůl. Pro staršího prcka jsme do sprcháče pořídili malý nafukovací bazén. Velmi se nám osvědčil. Průměr bazénku je cca 60-70 cm (tuším). Kolem 18M jsme přešli na sprchování.
sariky
10. bře 2014
@mariask11 my jsme koupali prvních asi 9 měsíců v kyblíku a pak sprchovali ve sprcháči 🙂
berynka
10. bře 2014
@mariask11 koupat jde kdekoliv 😉 , vaničku dát na dvě židle.
cutie_01
10. bře 2014
Malou koupeme ve vaničce na kuchyňském stole 🙂
blahova_andrea
10. bře 2014
my máme sprchový kout velký zděný, takže jsem dávala vaničku na stojanu přímo do sprcháče, ale to až byl malý větší a cákal. když byl maličký, tak jsme stojan ani neměli a vaničku jsem měla položenou na koši na prádlo. švagrová měla malou koupelnu, kde by se ani s vaničkou neotočila, takže měla takový ten pojízdný přebalovací pultík i s vaničkou a koupala prostě jinde v bytě, kde se dalo dobře vytírat to našplouchané. potom dělali rekonstrukci před druhým dítětem a pořídili si sprcháč s hlubokou vaničkou a sedátkem. když bylo mimi úplně malé, tak tam prý seděla s ním na rukou a brácha umýval...no to by u nás fakt neprošlo 😃 no a jak byla větší, tak už seděla v té vaničce a šplouchala se...
petrajurinova
10. bře 2014
@mariask11 my teda sice máme v koupelně vanu a nebyl by problém koupat děti tam (dát malou vaničku do velké vany), ale stejně jsem první cca 3 měsíce obě děti koupala v kuchyni - dala jsem kyblík (u syna) nebo vaničku (u dcery) na kuchyňský stůl a vedle si nachystala osušku a všechny ty ošetřovací serepetičky. Připadalo mi to lepší prostorově a případná asistence tatínka nebo babiček tím pádem neomezovala v pohybu.
janinek
10. bře 2014
@mariask11 mame vanu, ale prvni mesice jsme koupali ve vanicce na prebalovaku nebo na zmei v detskem pokojicku. To same jde s kyblem pro miminka.

Jinak se do sprchacu daji koupit nejake vanicky nafukovaci ci jine 'ctvercove', ale zalezi, jaky je do sprchace pristup, aby te nebolela moc zada se tam nejak k diteti naklanet.
helcenka
10. bře 2014
@mariask11 - my máme vanu, ale koupali jsme v kuchyni na jídelním stole, bylo to mnohem pohodlnější, nemuseli jsme se sklánět jako do vany a všechno bylo po ruce na stole.
kamino
10. bře 2014
A co koupaci kyblik? Verim,ze tu jsou maminky z pozitivnimi zkusenostmi..
hojda
10. bře 2014
Stojánek na vaničku a vanička, je to paráda, protože je to ve výšce a nemusíš se ohýbat. Jinak kamarádka myla i v umyvadle.
veruska007
11. bře 2014
Taky máme jen sprcháč. Do něj dáváme vaničku, koupou se tak všichni tři. A starší kluky společně sprchujeme.
ma_mg_md_ma
14. bře 2014
My mame taky sprchac a koupelnu mame spolecnou se zachodem takze to delam tak, ze na pracku si dam prebalovak vedle na zachod polozim vse potrebne po umyti, vanicku s latkovym lehatkem dam na zem, sice se tam tak tak vejdem ale koupelna je v byte jedina mala mistnost a da se paradne a rychle vytopit. Takhle mi to vyhovuje protoze sotva co dokoupu zvednu prcka a polozim ho na pracku s prebalovakem, vsechno mam po ruce a to ze chvili u vanicky drepim mi nevadi.
krystalka
17. bře 2014
Taky máme jen sprchový kout, takový ten nízký a když byl syn miminko, tak jsme vaničku měli na skříňce v pokoji, vždycky jsem tam donesla v kyblíku vodu...když trochu povyrostl, tak jsme koupili tu největší vaničku, co jsme sehnali, cca 1m dlouhou a máme jí dodnes našikmo ve sprcháči, vejde se tam přesně na centimetr, i jde zavírat ta zástěna...syn nemá rád sprchování, to přetrpí jen na dovolené, kde vaničky třeba nemají, ale jinak se pořád raději koupe, teď mu bylo 6 a pořád se do ní ještě vejde 😃
iq_tester
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berusinecka
17. bře 2014
@mariask11 Tak my máme také jen sprchový kout. Jelikož máme malinký byteček, tak při prvním synovi jsem to řešila tak, že jsem vaničku dávala na palandu v pokoji a teď při druhém dávám vaničku na konferenční stolek v obýváku. Vylévám to do kýblu, protože nosit vaničku s vodou se mi fakt nechce.

Začni psát odpověď...

Odešli