Má dudlík ve tvaru třešničky vliv na zuby?

thekatie
3. říj 2022

Ahoj, pouzivame dudlik ve tvaru tresnicky a zubar nam doporucil v roce prejit na ortodontický kvuli zkusu do budoucna. No a tak jsem koupila od Nuku a malej ho nechce..tak nevim, jestli utracet za dalsi od jine znacky anebo to zatim nechat byt a resit, az kdyby se opravdu neco delo? Malej ma dudlik jenom na spani, jinak ne. Diky za zkusenosti🙂

sonya28
3. říj 2022

Prvni dcera mela taky ty kulate, ale ona byla hrozny zavislak a dudala dlouho, na zkus to melo vliv az po 3 roce, ale jak jsme ji dudlik sebrali zkus se ji sam spravil 🙂 druha mela ty placate a ta dobry...

thekatie
autor
3. říj 2022

@sonya28 super, tak to hrotit nebudu🙂

ekou
3. říj 2022

Ma zubarka tvrdila, ze by mohl byt problem v pripade 3letaka a stale zavislost na dudliku...

me_druhe_ja
3. říj 2022

Syn žádnej jinej než tresen nechtel, jako úplný mimino dudal i přes den (ale ne furt), nicméně někdy od 8m cca už jen na spaní a přes den ho dostával výjimečně při náročných situaci. V listopadu má 3 roky a má dudlík na spaní stále a bude ho mit tak dlouho, jak sám bude chtít (přes den už ho nemá nikdy dlouho). Má krásné rovné zuby.

thekatie
autor
3. říj 2022

@me_druhe_ja no tak parada, dekuji za zkusenost🙂

thekatie
autor
3. říj 2022

@ekou no ten muj je moc poctivej🙈, ale fajn mit taky nazor jinyho zubare, tak dik🙂

mimco
3. říj 2022

@thekatie bibs - dcera předkus, zubařka mi řekla, že pokud do 3 let sebereme, mělo by se to srovnat, jsou ji 2

martiniquest
3. říj 2022

Od zubarky z praxe

ninive211
3. říj 2022

Manžel měl jako děcko sdlouho flašku, byl na ní závislý a furt ji tahal a cumlal...a pak měl předkus právě díky flašce. Určitě dudlík odnaučit co nejdřív, příp. nechat max. na usnutí a pak sebrat.

leniczka23
3. říj 2022

Nevěřím nikomu kdo tady píše že má víc jak dvouletý dítě a krásný rovný zuby. .
Ano má to vliv na zuby, hlavně na otevřený skus. A tento typ dudliku vůbec. Nicméně, pokud ho nebude mít do 5 let, ale nejdéle ve 2-3 letech se odebere tak se to na 90% vrátí do normálu.
Můj syn měl taky dudlík skoro do 3 let, otevřený skus měl, ale jak jsme dudlík odebrali tak se to do půl roku srovnalo.
Zatím bych to neřešila, ale ideálně kolem těch 2 ho odebrat.
Jo a muj syn ho měl taky jen na noc.

mimco
3. říj 2022

@leniczka23 to klidně věř, moje starší dcera měla dudel skoro 2,5 roku MAM, zuby v naprostém pořádku, mladší BIBS a má předkus.