Malá je opruzená a to docela dost, nic nepomáhá 😔. Poradíte, prosím?

makkyv
27. dub 2022

Ahoj maminky, malá nikdy netrpěla nějak extra na opruzení v oblasti plenek, vždy hned něco zabralo, ale teď si fakt nevím rady - proto budu ráda za názory a tipy.
Plenky, ubrousky používáme stejné a nikdy nebyl problém, teď je nějak opruzená - má to celé zarudlé a když ji utírám tak ji pak lehce teče krev, ale úplně nepatrně.. tak jsem z toho dost vyděšená, šáhnout si na to nenechá, protože ji to určitě štípe..
Zkouším sudo cream ten vždy zabral, ale teď teda nic extra..
Nevíte co to?

verunnaj
27. dub 2022

Nechat bez pleny a větrat, nepoužívat ubrousky, pokazdy oplachnout vlaznou vodou

zelenaesmolda
27. dub 2022

@makkyv
vyzkouset jine plenky,casteji menit a pokud mozno nechat vetrat.Nepouzivat vlhcene ubrousky a radsi oplachnout vodou.

dixi86
27. dub 2022

Jen vodu a na takove uz rany vzdy hned zabrala genciana.

gruyerre
27. dub 2022

@makkyv píšeš o ubrouscích, takže používáš vlhčené? Když je počůraná, nepoužívala bych nic, když se pokaká, umyj ji pod tekoucí vodou a osuš látkovou plenkou nebo osuškou. Má to suché nebo rozmokvané? Pokud suché, tak nějaký bepanthen nebo něco podobného, pokud je to rozmokvané, tak ten sudocream a jestli přestal vyhovovat tak zkus jinou zinkovou mast. Hodně ji nech větrat.

klokanka31
27. dub 2022

@makkyv Zkus obyčejný dětský pudr,ten u nás vždycky zabral.

tridvajedna
27. dub 2022

@makkyv omývat jen vodou, příp. ubrousky z Perlanu
stříknuté nějakou emulzí ( Medvídek, Linderm..). A jsem zastánce látkových plenek. Na bazaru jsou jich spousty za pár korun.

xnikax1
27. dub 2022

@makkyv Nám na takovouhle opruzeninu, kdy se objevovala i krev pomohl vždy imazol.sle chce to mazat i když to zmizí, jinak se to hned vrátí.

makkyv
autor
27. dub 2022

Holky děkuju!!!!

zelenaesmolda
27. dub 2022

@gruyerre
jakoze bys neutrela pocurane dite?

gruyerre
27. dub 2022

@zelenaesmolda ne, kdyz je plenka jenom počůraná, tak ho neutírám ani nemyju

zet83
27. dub 2022

já za mě také můžu doporučit, když je člověk doma vůbec nepoužívat vlhčené ubrousky. A taky nechat rozbalenou, ať klidně počůrá co je kolem, hlavně ať větrá.
Já od tohoto problému u dcery nepoužila vlhčák a byly jsme spokojené obě dvě.
Větrali jsme pak běžně. Nakonec byla v 14 m. naprosto nenásilně sama odplenkována, nějak to přišlo přirozeně i s tím. (to větrání jsme praktikovali asi od 3 měsíců)

makkyv
autor
27. dub 2022

Super, moc moc děkuji 😊🌸
@zet83

fouskovi
27. dub 2022

@makkyv Imazol je zázrak a okoupat v řepíku

makkyv
autor
27. dub 2022

@fouskovi Nechávám jí teď větrat, namazala jsem ji to imazolem, tak uvidíme 🌼😊

lachtanice86
27. dub 2022

@makkyv imazol

tynka9
27. dub 2022

Driv mi krásně zabírala Holtova mast, ale museli změnit recepturu a už to není ono. Teď jsem zkoušela mesickovou vazelinu a zabrala taky hezky. Mám dojem, že náš prcek má vždycky hodně rozdelany zadeček, když mu rostou zuby… tak už jsem taková víc v klidu.

michaela666
27. dub 2022

Za mě omývat odvarem z řepíku a měsíčku, ten nám zabral vždycky. Jak píšou holky - nepoužívat vlhčené ubrousky. Ušetříš peněženku a malé to bude taky příjemnější.

zelenaesmolda
27. dub 2022

@gruyerre
tak to mi prijde dost humac kdyz si vezmes,ze se dite casto oprudi i prave po tom pocurani,navic to smrdi.Ty se neutiras po curani?

jjasmina
27. dub 2022

@makkyv bez plenky a větrat, u nás bylo největší zlo právě ty ubrousky, ty zahodte, voda, perlan, pořádně zadek vysušit, mazat kdyztak Bepanthen, Sudocrem top

jjasmina
27. dub 2022

@gruyerre to je vcelku nechutný teda 😃

fouskovi
27. dub 2022

@gruyerre můžu se zeptat ty se po čůrání neutiras vždyť je to nechutné dítě se ještě více zaprudi a smrdí

draceka
27. dub 2022

@makkyv imazol a otirat černým čajem.drzte se a ať je brzy lépe!

martiniquest
27. dub 2022

@zelenaesmolda A ty umyvas (umyvalas) pocurane mimino? Nikdy jsem to nedelala, u syna ani dcery. Po stolici jsem vzdy myla cistou vodou. Deti nikdy nesmrdely a s opruzenim jsme nemeli problem.

gruyerre
27. dub 2022

@fouskovi já se utřu toaleťákem, abych neměla mokrý prádlo, dítě mokré není, protože to absorbuje plenka. Sebe taky neutírám vlhčeňákem ani namočenym perlanem. Dítě opruzené nemám a nesmrdí 🙂.

gruyerre
27. dub 2022

@jjasmina nechápu proč, ty se myješ nebo otíráš mokrym perlanem po čůráni? 😃

zelenaesmolda
27. dub 2022

@martiniquest
ano,vzdycky jsem ji aspon utrela.neumim si predstavit dite pri prebalovani dat do ciste pleny bez umyti nebo utreni.
@gruyerre
absorbuje to plenka ale ne 100%,vzdycky tam nejake zbytky moci na kuzi zustanou.

gruyerre
27. dub 2022

@zelenaesmolda to zůstanou i když to utřeš hajzlpapírem nebo perlanem nebo čim se to šmrdlá 😃. A chodit mýt dítě po každým prebaleni, to jest asi 12x denně, to opravdu nechci. Každopádně žádný z mých dětí tenhle postup nepoznamenal a opruzeniny z moči jsme neřešili nikdy

terkezz
27. dub 2022

@makkyv nám se osvědčila zinková mast a větrat hlavně. A potírát odvarem z heřmánku nebo řepíku.
A taky po přebalení vysušit a do plenky jít v suchu.
Mažeme tenkou vrstvou a ráno a večer🙂

eithelwing
27. dub 2022

Imazol, zinkovka, vetrat, casto prebalovat.

eldoradoh
27. dub 2022

Imazol 😉