Malá je opruzená a to docela dost, nic nepomáhá 😔. Poradíte, prosím?

makkyv
27. dub 2022

Ahoj maminky, malá nikdy netrpěla nějak extra na opruzení v oblasti plenek, vždy hned něco zabralo, ale teď si fakt nevím rady - proto budu ráda za názory a tipy.
Plenky, ubrousky používáme stejné a nikdy nebyl problém, teď je nějak opruzená - má to celé zarudlé a když ji utírám tak ji pak lehce teče krev, ale úplně nepatrně.. tak jsem z toho dost vyděšená, šáhnout si na to nenechá, protože ji to určitě štípe..
Zkouším sudo cream ten vždy zabral, ale teď teda nic extra..
Nevíte co to?

journals
27. dub 2022

@makkyv nepises jake pliny nosi, jake ubrousky (proc?), jestli ty kojis (dieta?)
Za sebe - misto ubrousku pouzivat vodu a perlan, na cesty co nejvic setrne ubrousky, nebo vodu v lahvicce, pliny vybrat eko, bez chemie a chloru, mazat mesickovou masti, vetrat.

(Syna jsem pocuraneho nikdy nemyla a nikdy problem nebyl 😁)

areh
27. dub 2022

@makkyv mě se třeba syn pravidelně oprudil při růstu zubů. Za pár dní to přešlo a s dalšíma zubama se oprudil znovu 🤷🏼‍♀️

merope
27. dub 2022

V porodnici se mi malý neskutečně oprudil, takže:
- omývala jsem perlanem navlhčeným v řepíkovém odvaru (žádné vlhčené ubrousky - ty jsme zrušili jako první, jak se začal opruzovat, tak jsme šli na vodu a z vody na ten řepíkový odvar, vždy se navařilo víc a pak jsem ho používala tuším cca 2 dny, pak se vylil a uvařil nový)
- pokud se malá ještě neobrací sama, tak se dá jakoby "otočit plenka" - ustřihnout lem z jedné plenky z přední části, plenu položit, jako bys ji dala po zadek, ale otočit na bříško - a ty sucháče "zapnout" do toho ustřiženého lemu. Tzn. plenka jenom leží pod ní, když bude čůrat, tak do pleny, ale zadeček větrá
- místo perlanu mi doma skvěle fungovaly NEvlhčené ubrousky z DM-ka https://www.dm.cz/babylove-papirove-ubrousky-3v...

Paradoxně s látkovými plenami to bylo horší než s papírovými. Ale nejhorší byly Pampers s nějakou chemií (heřmánek). Já používala Albert, ty jsou z těch levných i poměrně hodně ekologické.

Krémy už tu holky zmínily, my používaly ještě jeden, ten udělal takový jakoby povlak (z lékárny), ale bohužel už si nepamatuji jméno.

Držím pěsti.

andelicka
27. dub 2022

@makkyv Moje malá to má taky, nad zadečkem. Dávám sudocream a taky nic. Včere jsme s tím byli u doktorky a ta nám poradila heřmánkové obklady na vysušení a promazávat mastný krémem. Jinak přijet na kontrolu a při zhoršení antibiotickou mastičku.

luciska82
27. dub 2022

@makkyv A nemá v pusince moučnivku (bílý povlak)?

petralp
27. dub 2022

@makkyv nestihla jsem přečíst všechny rady ale zkuste udělat obklad z černého čaje a několikrát denně přikládat. Synkovi to dost pomohlo, pak jen osušit a natřít třeba bepanthenem nebo tím co máte vy

sylvka
27. dub 2022

@makkyv my používáme senzitive pleny ( Pampers) a vůbec ubrousky.nakoupila jsem malé ručníky,namočíme do teplé vody a je vyřešeno. Jinak koupeme v heřmánku 👍

ivybee
27. dub 2022

Všechno už tu zaznělo, ale přidám svou zkušenost.
Když je to takový “mokrý” - mokvavý, tak nám zabral jedině pudr z DMka. Vždycky když se to jakoby vysusilo, tak jsem dávala Sudocrem, ale jen mezi půlky a byl klid. 🤷‍♀️ K tomu samozřejmě větrat a já to ještě po umyti nebo i otreni ubrouskem vysusim fénem. Teď už to dokážu rozpoznat, takže stridam pudr, Sudo a krém s mesickem. 🙂👍

rejalin
27. dub 2022

U nás na tohle skvěle zabírá na ovesná koupel (normálně povařím hrnek vloček a pak v tom třeba 15min sedí), když je to hodně, tak dělám dva tři dny po sobě 🙂

sanoela
27. dub 2022

Imazol, větrat a omývat vodou. 😊

lesniskritci
27. dub 2022

Ještě myslím nezazněl Krém na opruzeniny s měsíčkem od Weledy. Dokonalý 👍

veroniqess
27. dub 2022

Synovi nezabíralo nic kromě Welledy na opruzeniny 😃

keysi90
27. dub 2022

@makkyv dcera se tak jednou oprudila a tady na koníkovi mi byla doporučena genciana. A opravdu jsem párkrát potupala a za 3 hodiny se nechala už i umýt vodou bez pláče. Za dva dny byl klid. Taky chodila nahá, já teda utirala loužičky. A vůbec jsem nepoužívala vlhčené ubrousky ale perlan a vodu, pak perlanem osusila do sucha. Plenky jsem měla z dm..z plenek pampers byla pravidelne zarudnuta.

janinasm
27. dub 2022

@makkyv Radím toto a praktikovat to najednou: změn značku plen, naprosto vysad vlhčený ubrousky a umývej malou jen vodou. Když jí omyješ, tak jí pak osuš uplně so sucha a nakonec jí í namaž imazolem (koupíš v lékárně). Sudokrem je v téhle vaší fázi už k ničemu. Hlavně přestan používat vlhčený ubrousky a kup si co nejdřív ten imazol. Jo a samozřejmě větrat. Často jí rozbaluj a nech jí bez pleny.

erika2
29. dub 2022

@makkyv Kdyby nepomáhal ani ten Imazol, můžeš zkusit sprej Alfasilver z lékárny. Doporučili jsme ho holčičce naší účetní, chudák má těžkou histaminovou intolerancí, takže trávení úplně rozhozené, alergie skoro na vše, nejen na jídlo, ale i na kosmetiku, léky, byliny...celkem neustálý průjem. Opruzeniny vypadaly jako rány, připomínalo to proleženiny. Sprej je vyléčil ( plus samozřejmě šetrné omývání, větrání, časté přebalování)

majulkaa
30. dub 2022

@makkyv Nas chlpecek od porodnice trpel na velike opruzeniny. Delaly se mu az krvava kolecka. Velmi spatne se mu zadecek hojil, i kdyz jsem ho vetrala, nechavala rozbaleneho, myla jen vodou a na zahojeni jsem vyzkousela Bepanthen, Sudocrem, Imazol, gencianku, Sebamed, Uriage sprej na opruzeniny....nic ho nezahojilo, az jsme skoncili na koznim. Tam nam lekarka doporucila Silvertan s aktivnim stribrem. A ten jediny nam pri vetsim opruzeni opravdu dupku zahoji. Moc doporucuji vyzkouset. Je v lekarne volne prodejny a neni ani nejak drahy (stoji okolo 200 Kc) 😉

vanocni_stromecek
30. dub 2022

@makkyv nevim, kolik ditku je, ale mne se mala oprudi z nejakeho jidla, co ji nesedlo, pokaka se a pak uz i naplaka a chce sundat plenku a pak to ma cervene, nema to z plenek ani ubrousku...to pouzivame...a pomaha nam na to cista zinkovka...a nebo tu zinkovku jeste smichat s mesickovou vazelinou trochu...

vaseli16
30. dub 2022

Imazol nebo pokud je to fakt hodně,syn měl až bolaky tak mě tu holky doporučily pythiol a to byla okamžitá změna během noci a přes den obyčejny zásyp.Koupala jsem v černým čaji a řepíku ,pak je teda potřeba víc promazat pokožku.

vaseli16
30. dub 2022

A hlavně pozor u imazolu,nedávat víckrát než je psáno pak ještě spíš škodí a tupkat na zadeček ne třít.

makkyv
autor
30. dub 2022

HOLKY HROMADNĚ - pomohl hodně ten imazol!🤩 Díky bohu! Během 3 dnů vše pryč a vše dobrý 🥳 mazala jsem ráno a večer, občas větrala a super. Moc všem děkuji ❤️

rubika
1. kvě 2022

Nám nejlépe fungoval třezalkový olej. Koupíte v lekarne. Omýt, osušit a namazat.
Mívala jsem opruzene děti až do krve, z agresivní stolice při růstu zubů, a to jsem vlhčené ubrousky vůbec nepouzivala a latkovala.

ferda90
1. kvě 2022

@makkyv Ahoj, já místo vlhčených ubrousků syna obtírám namocenym perlanem ve vodě. Já měla vzorecek od Havlíkove Apoteky, byl to krém pro děti a ten byl dobrý na opruzeniny.

katushenka
1. kvě 2022

Imazol je super!