Měření sluchu u novorozence. Stalo se to taky někomu?

renatkaa1996
1. únor 2021

Ahoj holky, potrebuji uklidnit. Muj maly ma dnes 3 dny. Merili nam sluch a nenamerili to, ze to nejde. Zkouseli to asi 5x. Ani z jednoho ucha. Pry se to tak stane u jednoho z peti deti. Aha, ale ja zacinam docela silet. Navic kdyz delam v pokoji hluk nebo tak, tak mi neprijde, ze by nejak reagoval. V 6ti tydnech musime na ORL ale do te doby se asi zblaznim. Stalo se to taky nekomu? U me v rodine ani u pritele zadne usni vady nejsou.

mamikry
1. únor 2021

@renatkaa1996 Nam se totez stalo u druheho. V porodnici mu nenamerili sluch, na ORL uz ano. Pry se u malych miminek stava, ze maji v usich jeste mazek a porodnici neni citlivy pristroj. Kamaradka ted s klouckem resi, ze mu nemamerili ani na ORL, poslali je do Prahy na specializovane pracoviste. Tam zjistili nejakou uplne minimalni ztatu, ktera se pri uceni reci bude kompenzovat naslouchatkem, aby nebyl znevyhodneny, jinak slysi, jen ne na 100 %. Jinak myslim, ze takhle male miminko jeste na hluk reagovat nemusi. Je na nej z briska zvykle. Nasi u hluku naopak nejlepe spaly. 😉

veru181
1. únor 2021

@renatkaa1996 Na kontrole v porodnici jim to taky nešlo a prý to u toho přístroje bylo běžné 🙂. Druhý den už se to ale povedlo. Jinak náš malý v prvních dnech spinkal, ať se kolem něj dělo cokoli, takže to určitě ještě nemusí nic znamenat 🙂 Držím palce.

tensorflow
1. únor 2021

Ano, stalo se mi přesně to samé. Každopádně se nestresuj, zatím to opravdu nic neznamená. Může mít plodovou vodu v uchu, zacpané ucho mázkem, nebo i nemusí přesně těsnit koncovka, nemusí tam být dokonalé ticho, všechny tyto okolnosti jsou pro ten test důležité.

pe_tu_ss_ka
1. únor 2021

@renatkaa1996 malému také nenaměřili v nemocnici, ale byl nedonošený a prý se to stává, že jim v uších zůstane plodová voda. Když jsme šli na orl, tak už v pořádku a teď slyší úplně všechno, kolikrát, že jde chlap z práce dřív než já 😂

renatkaa1996
autor
1. únor 2021

@mamikry
@veru181
@tensorflow
@pe_tu_ss_ka
Dekuji moc za uklidneni!
Do toho pracuji hormony🙈😄Snad bude vse v poradkuu🙈

jodyd
1. únor 2021

Nám se stalo s dcerou po porodu to stejné. Bohužel se nepodařilo sluch změřit na několik pokusů. Nakonec jsme byli v Brně v audiofon centru, kde použili jinou metodu měření a sluch byl v pořádku.

leilinka1234
1. únor 2021

V porodnici druhé dcerce taky nic nenaměřili. Teď už si nepamatuji, zda jen jedno ouško nebo obě. Měřili jí to pořád, protože kdyby náhodou. A nic. Už nám říkali, že musíme na ORL. A pak přiběhli ještě na poslední chvíli před odjezdem domů a podařilo se naměřit. Dcerka je v pořádku. To bude dobrý. Prý se občas stává, že tam mají ještě plodovou vodu 🤷

7ammy7
1. únor 2021

Neboj sa. U druhého sa im nedarilo namerať ani jedno (sestrička to behom 2dní skúšala asi 50x)dohodli sme sa, že keď pôjdeme na kontrolu kĺbov, stavime sa na pôrodnici a skúsi znovu, pokiaľ nepôjde pôjdeme na ORL. A 20 minút pred odchodom z pôrodnice ešte dobehla, že pre istotu skúsime a zrazu nabehli obe na prvý šup. Vraj sa to stáva často, že po pôrode majú v uškach maz a prístroj nenamera.

meronym
1. únor 2021

U synka se v porodnici taky nepodarilo namerit. Museli jsme pozdeji na ORL, kde namerili bez problemu a maly je uplne v poradku. Opravdu se to stava casto.

michelle_01
1. únor 2021

Taky nam nenamerili v porodnici jedno ousko. Vubec jsem to neresila, pry se to stava a my meli jsme na starosti jine problemy. Na zadne dalsi kontroly jsme ani nesli, hlavu otacel za zvuky na obe strany, takze jsme to neresili.

alla007
1. únor 2021

Na našem pokoji to nenaměřili žádnému miminku. Všechny slyší...

keksik002
1. únor 2021

@renatkaa1996 ahoj, po porodu synovi nenamerili v jednom uchu, byli jsme pak v 6ti týdnech, v 6ti mesicich, v roce a ve dvou a ani jednou nenamerili nic. Syn ale slysi, je to poznat. Ani ne hluk, ale zkuste zvonecek, nebo zaseptat zda se otoci za hlasem.btw syn ma zahnuty zvukovod, proto nelze zmerit

rejalin
1. únor 2021

V porodnici se nám to pokoušeli naměřit 3 dny po sobě, první dva dny nic. Trvalo to dlouho, často i zamručel nebo se pohnul, což měření pokazilo. Třetí den se povedlo 1 ucho. Paní mě uklidňovala, že má nejspíš ještě plodovou vodu v uších, že se nic neděje. Pak jsme šli v 6t znovu na ORL, tam jsme byli snad půl hodiny a zase ani jedno ucho. Objednali si nás za týden, to jsme přesouvali ještě o týden (kvůli rýmě) a pak se naměřili obě uši v pohodě (myslím, že 8t). Takže určitě neboj, nic to neznamená.
A jinak, také jsem malého pořád pozorovala, jestli reaguje na zvuky a nezdálo se mi. Ale to je asi normální, po par týdnech úplně v pohodě reagoval. Nestresuj se, bude to určo dobré 🙂

cinam
1. únor 2021

Malýmu v porodnici druhý den nic nezměřili, taky jsem šílela. Hlavně když pak vedle otevřenýho okna přistával vrtulník a s ním to ani nehlo. Ale třetí den už změřili obě uši