Měsíční miminko neřve jen u kojení, prosím poraďte 😞

joeline
31. bře 2017

Ahoj, tak po dvou založených diskuzích na téma moje miminko jsem tu s další :( Malému bude měsíc a má dny, kdy od rána ječí při čemkoliv, co se netýká kojení. Jediný moment, kdy je v klidu, je u prsu, přes den mi ale přijde, že jsou prsa "poloprázdná", tak jsem myslela, že má třeba hlad... dala jsem mu tedy odstříkané mlíko s lahve a stejně řval, zkusila jsem ho uvázat do šátku asi 4x, a řval ještě víc. Jediná chvíle, kdy byl v klidu a spal, byla ranní procházka v kočárku. Nemívá to denně, jindy třeba i hezky 3 hodinky v kuse spí a budí se na kojení, ale mnohdy je to peklo a já jsem tu ubrečená a zoufalá, naštvaná, že takhle jsem si prostě mateřství nepředstavovala, že to takhle nechci :( Říkala jsem to doktorce, ale ta mele pořád tu samou odpověď dokola, že je ještě moc maličký a má na to nárok, nebo že je to kolika. ím,Nechce ani být u mě a chovat se, prostě jen řve až do nepříčetnosti. Brečí takhle i večer, když má jít do postýlky, to ho uspává přítel, vrací se k němu i 10x za sebou, protože stále brečí, někdy i přes pevné zavinutí do plenky, bílý šum nepomáhá, nic... pak prostě nějak řevem usne. Takhle to doma prostě dlouho nevydržím, nevím, co s tím mám dělat... už i zvažuji, že mu začnu dávat umělé mléko, aby prostě neječel mi odtržení od prsa.. nemůžu s ním přece sedět denně 15 hodin v gauči a koukat, jak jen naprázdno sosá a nepije, jen aby byl klid. Jsem fakt zoufalá, přijde mi, že to tak mám jen já a všichni kolem mají hodná miminka :(

alneka
31. bře 2017

A co ti brání nechat ho na tom prsu? Dítě si přeci samo řekne, že má dost. A pokud zrovna potřebuje sát, tak saje. A pokud se uklidňuje dudláním, tak dudle. První tři měsíce jsem prakticky neslezla z gauče, jen se obkládala jídlem, pitím a čtivem 🙂

absintka19
31. bře 2017

Vzdy me fascinuje ze si maminka po porodu mysli ze miminko bude hodne, spinkat, neplakat...pane boze, je to miminko, papa, place, kaka, spi, prdi...
Co vase instinkty? Jste matka.....
Sohlasim s @alneka

panickatlamicka
31. bře 2017

A jeste k. uspavani: evidentne se mu v postylce nelibi, tak bych uspavala u sebe v posteli. Tvoje dr ma naprostou pravdu. Doprej mu vse, co si zada.

viridie
31. bře 2017

@joeline Ahoj.To co zažíváš je ale normálka ! Prostě máš malé ,sotva narozené miminko,které je kontaktní a středobodem jeho vesmíru jsi Ty.Respektive prsník. Kojení je nejen o papaní,ale i o uklidňování a nejlepší co pro svoje dítě můžeš udělat, je uspokojit jeho potřebu a kojit,kdykoliv kníkne, má fakt nárok a to i kdyby chtěl jen dudat.A navíc,mléko se časem tvoří až při sosání,splasklá prsa jsou známkou toho, že je vše v pořádku. dobré je i kojit 2-3x v noci,podporuje to laktaci.Já Tě chápu,že to je náročné a jsi stále v 6nedelí,ale vydrž ! Tahle fáze přejďe a bude to lepší,opravdu. 🙂

panickatlamicka
31. bře 2017

Si pamatuju, jak jsem si takhle pri podobnem kojicim a nespicim maratonu (do toho vozit kluka do skolky) otevrela casak a tam: VYRAZTE S KAMARADKOU NA PARBU!(pod tim nejaka modni policie). Hele ja se rozbrecela jak mala. 😀 😀 😀 @alneka

joeline
autor
31. bře 2017

Rada doktorky je, abych ho u prsu nenechávala déle než 20 minut, on mi u prsu usíná a pak už jen dudlá... prý už pak saje jen zbytečně vzduch a tím si trápí bříško. Já si nemyslela, že po porodu budu mít doma jen ticho a samou radost, ale taky jsem nečekala, že mi dítě bude už takhle maličké tak často vztekle brečet :( bohužel jsem to u nikoho nezažila, tak si připadám, jako když mám něco extra, že to jiní takhle nemají...

panickatlamicka
31. bře 2017

@joeline tak to zas ne-rozhodne nekoukej na hodiny. Jen at si klidne u prsa usne a dudle. Ja mela za to, ze dr ti rika, ze dite ma narok na to byt furt na prsu. Zadny vzdycg zbytecne nesaje, pokud mas spravnou techniku.

viridie
31. bře 2017

@joeline Můj názor je,že dudáním vzduch nenasaje a opravdu bych ho nechala dudat,jak si řekne .Já Tě opravdu chápu,že to je psycho,ale zkus to fakt brát jen jako fázi,dítě tohle teď prostě potřebuje-jsem jeho máma a dopřeju mu maximální pohodlíčko.Ber to den po dni, dělej si malé radosti,dobře jez,spi kdykoliv to jde a deleguj rodinu,ať vemou syna na kočárek a ty si dej voraz...Nebo zkus šátek,ten syna může uklidňovat.🙂

joeline
autor
31. bře 2017

@panickatlamicka nene, myslela tím, že má nárok plakat při čemkoliv, přebalování, koupání, kojení, usínání... právě proto, že je moc maličké. Naopak právě tvrdí, že jakmile si ho nechám u prsu déle jak těch 20 minut, tak už pít nebude a nasosá si vzduch, a navíc se naučí jen dudat u prsu a bude těžké ho to odnaučit. Mě by nedělalo problém nechat ho déle, ale zkusila jsem ho dát od sebe i po 50 minutách, kdy už u prsu vyloženě spal, a pak se probral a zase se čílil. Stejně tak si ho nechci moc brát do postele, přes den třeba klidně jo, ale říkala jsem si, že i my jsme si odmalička zvykli na postýlku, když nás do ní dávali, tak i on přece musí... no nevím, jsem ze všech rad už zmatená, a nejvíc na sebe naštvaná, že nejsem schopná to s chladnou hlavou řešit :(

joeline
autor
31. bře 2017

@viridie asi to zkusím a nechám ho být u mě tak jak bude on chtít. Koneckonců jsem na mateřské a nikam nepospíchám. Jen jsem asi chtěla nastolit nějaký režim, co se týká kojení, chování a spaní, a nedošlo mi, že je prostě ještě hodně maličký a nepůjde to. Znervózní mě i to, že mi pláče u přebalování, oblékání, přendávání do vajíčka / kočárku atd... ale dle Dr. je to normální u takhle maličkého. Co se týká šátku, včera jsem zkusila poprvé a super, jak jsem psala, spinkal u mě jak dudek asi 3 hodinky, ale dneska jsem to po 4 pokusech vzdala, vzpouzel se a brečel, až se zalykal :(

alneka
31. bře 2017

@joeline jakákoli úprava kojení ze tvé strany je zbytečná, a sama vidíš, že kontraproduktivní. Pokud dítě prospívá, tedy správně saje, má opravdu právo si dudlat, jak se mu zlíbí. Prso není jen na hlad a žízeň, ale i perfektní utišující pomocník. Pomáhá dítku vyprdět se, pomáhá usnout ... Tvým úkolem je teď zajistit kompletní péči o toho drobečka, který na světě zná jen tebe. Nech si pomoci od ostatních, ať navaří, vyperou a provedou všechny ostatní potřebné činnosti, ať se ty můžeš !válet s miminem". Uvidíš, že tě to samotnou hodí do klidu a vaše dny budou veselejší.

panickatlamicka
31. bře 2017

@joeline precti si neco o potrebach miminka. Male miminko je v obrovsken stresu, kdyz se ho rodice snazi vycvicit (kojdni podle hodin, ukladani do postylky i pres jeho zjevny nesouhlas). To dite potrebuje jen kontakt a zase kontakt. Kasli na doktorku a na postylku.

panickatlamicka
31. bře 2017

Ajinak za nasich miminkovskych let nas bohuzel nechavsly matky v postylkach vetsinou vyrvat, to bylo cele ,,zvykani". ☹ @joeline

viridie
31. bře 2017

@joeline řiď se instinktem,kašli na nějaké výchovné režimy a opravdu vnímej jen své mimi a dej mu,co potřebuje 🙂 A nech se obskakovat 🙂 Bude to dobré ,držím palce !

tomato543
31. bře 2017

@joeline máme 4 týdenní miminko a máme úúúplně to samé.. měli jsme to tak i ted 3 letým synem. u nás to opravdu kolika je. 1.syn byl u prsa oprasvdu většinu dne a dokonce nechtěl být ani v tom kočáře, druhý syn, se občas uvolí a v kočárku vydrží. dnes v noci jsem byla od 21 hod do 03hod do rána vzhůru v kuse.. řval.. uklidnuje se kojením.. takže vím o čem mluvíš.. u syna to přešlo v 6. měsících.. doufám, že u druhého to bude dřív. je to fakt zabiják mateřské lásky.. :( držím palce, jediné, co můžeš, je vydržet

ninive211
31. bře 2017

Možná se tu na mě strhne lavina...ale zkusila jsi mu dát dudlík?? Očividně potřebuje k uklidnění sání a pokud ti vadí, že aby byl v klidu, tak je u tebe přilepenej nonstop na prsu (úplně chápu, mně by to taky vadilo, kdybych od rána do večera furt jen seděla na gauči a nemohla si ani odskočit na záchod), bradavku v puse a dudlá (nepije!), tak bych dala prostě dudlík. Kojení podle mě už nezkazíš, to je možné v prvních dnech života, v měsíci už mám mimčo nějakou techniku sání naučenou.

kusanagi87
31. bře 2017

@joeline že my jsme usinali v postýlce, tak on musi taky?😂 Nic nemusi, kazde dite je jine a jak pisou holky, my jako deti jsme dostali Sunar, pak sup do postýlky a nezajem, nechali nas vyrvat a to mi moje mamka i potvrdila. Režim si v šestinedělí nenastolis i kdyby nevim co! My jsme meli první náznaky kolem 3.mesice. malý může mít také tzv. 4.trimestr, kdy se se světem a tim stresem teprve srovnava (muze mit i stres z porodu), ted te potrebuje opravdu HODNE!!! Byla jsem na tom jak ty, kolem mamky dite spalo 4 hod, 20 min kojeni a zase 4 hod spánku a cela noc prospana...A my? Kojeni co 1 hod, v obdobi rustoveho spurtu (prvni nejak po sestinedeli a pak v průběhu dalsich 2 mesicu dalsi) i co 30 min a to mas pocit, zw uz fakt nemůže mit co cucat! Kojila jsem i 50 min a i kdyz usnul, tak si dudal. Kdyz jsem se zvedla, vzbudil se, takze jsem lezela s nim a kdyz se chtel znovu přicucnout, tak se pricucl 🙂 První jsem z toho byla take na nervy, ale pak jsem to vzala jako fakt, ze to tak ten muj maly drobek potrebuje a mame klid 🙂 ko a usina jen u kojeni a ve velke postely, pres den jej do postylky ani nedavam. V noci jo az usne po kojeni. Prvni vzbuzeni ma za max 2,5 hod a behem noci se vzbudí i 8x a chce sw přicucnout (ne nutne pit!). Takze vetsinou kolem pulnoci už nezvladnu vracet jej zpet a spime spolu az do rana. Vzdy se jen pricucne a je klid. A od narozeni sabotuje kočár-korbu, vozili jsme jen kratce ve vajicku, jinak jsme trceli doma... Naštěstí je dlouhanek takze od 4.mesicu nas zachranilo Kibi a teď uz vozime ve sportaku, chysta se na chuzi a kojime asi 4x denně, v noci furt budíček 5-8x. Clovek si zvykne, ale jako fskt, casem ri to neprijde, bude to normální a zlepší se to!😀

kusanagi87
31. bře 2017

@joeline joo a co jej presla po porodu žloutenka, kt mel celkem dost vyraznou, tak spal denne max 2x 1 hod, spise 2x30 min a stacilo mu to. Zadne 4 hod spanku! Pripadne spal 1x 1,5-2 hod a pak sel spat az vecer, drive proste nechtel.

kusanagi87
31. bře 2017

Jinak ze začátku muze byt asi milion pricin place, hlad, zizen, teplo, zima, plenka, pritulit, pohladit, chybi mama, táta, ucpany nosik, bolave brisko (zvlášť teda u vigantolu maly hrozne hystericky plakal), boji se, plenka moc utažena, zavinovacka moc utazena (na kycle je nejhorsi pevne utazena zavinovacka kt je fest i pres nohy; mne maly v utažené zavinovacce nechtel spat ani v porodnici) atd. Fakt cokoliv na co si vzpomenes. Ten zacatek je hodne narocny, kdo nema zkusenost uz s předchozím mimi, tak si to asi takto uplne nepredstavuje....ale kolem toho 3.-4.mesice se to fakt rapidne zlepší a navic to utece jako voda, i kdyz se to ted nezda.

andelka
31. bře 2017

Já jsem to přesně takhle dělala. Od 4 týdnů a konečně byl klid. Fakt buď spal, chodila jsem dopoledne 2-3h s kočárkem, odpoledne taky, nebo byl v náručí nebo na prsu. X krát denně a jak dlouho chtěl. Spal se mnou v posteli, kojila jsem x krát v noci, klidně jsem ho uspávala kojením, přes den někdy na míči. Naštěstí mi do toho nikdo nepindal. Že mám kojit často mi naopak poradila sestřička v nemocnici (byli jsme tam dva dny právě když měl měsíc a viděli jak jsem nervní a ubrečená z něho), klidně nakojit, počkat, dát odříhnout a když brečí tak ještě dokojit. Žádné co 2-3 h max. 20 minut, ani náhodou. Od té doby jsem si ho začala užívat.

kusanagi87
31. bře 2017

@andelka Přesně moje řeč!!! Jak se člověk přizpůsobí vyloženě tomu, jak to ten malý človíček ze začátku potřebuje a přestane to hrotit, tak je náhle klid a pohoda 🙂

yerry
31. bře 2017

@joeline taky jsem to tak měla. .. ono se to zase zmeni. ... musíš vydržet , pokud chceš kojit. Ale nemyslí si ze lahví něco vyřešíš.... První dceru jsem nekojila, teda chvíli jo, ale pak to nějak nešlo a ja jsem to vzdala. .. zmenilo se akorát to, že láhev ji mohl dát kdokoliv, ale plakala tak či tak... Teď u druhého mimca kojím a tohle jsme taky prozivali. .. Čim vic budeš zoufalá a u brečená tim vic bude miminko nervózní. ... on je opravdu ještě malinký a opravdu na to má nárok. .. smiř se s tim a přizpůsob se tomu.... je to dočasné..... mateřství je krásné v tom ze maminka vnímá potřeby svého miminka a učí se je rozeznávat. .. ono to miminko se neumí vyjadřovat jinak než pláčem. ... pláče když má hlad, když je Mokré, když ho něco boli, když je mu teplo nebo zima, když chce mámu nebo chce svuj klid, když chce spat, ale neumí usnout, když ho něco tlačí, nebo svědí, nebo když si chce jen tak podudlat maminku.... tvoje prsa jsou teď moc na zbraň - zasytí, uklidňují, pomáhají na bolesti, a střevní pochody, ale hlavně dávají miminku pocit jistoty a lásky. ... zkrátka mají to co žádná láhev s UM. ... tak když to prso potřebuje tak mu ho dej. ....

andelka
31. bře 2017

@kusanagi87 jj, a s nostalgií vzpomínám na dobu, kdy jsem fakt mohla tři hodiny s přestávkami sedět na gauči, koukat na filmy a kojit a chovat miminko. To byla pohoda.

yerry
31. bře 2017

@joeline jo a co se šátku tyka. .. mam vysledovano že pokud jsem vázala malou ve chvíli kdy jsem ja už byla nervózní nikdy jsem ji nevazila tak aby se v šátku zklidnila..... cítila to ze mně. .... takže šátek ano ale musíš byt v pohodě a miminko vázat pomalu, s klidem, a pokud možná dříve než se rozplace. ....
Další Dobrý pomocník je hacka. .. na tu nedám dopustit 👍
Jo a jak tu byl zminěny dudlík. .. taky jsem po nem v zoufalství sáhla ale mala ho odmítla a teď jsem ráda protože bude mit 4 měsíce a zvládli jsme to i bez něj. ... Starší byla zavislak a odnaučivani bylo Dlouhé. ....

stratilikova
31. bře 2017

Súhlasím s
@ninive211 a odporúčam dudlik. Dokonca moje predcasniatko dudlalo už v pôrodnici, kde sa súčasne učilo aj sat s prsníka. Výhradne kojeny bol ďalších 8m, ukončili sme to keď mal 15m. Podobne na tom bola dcéra. Obe deti boli kľudne (až na synove večerné koliky), najedene do 10min, žiadne celodenne visenie na prsniku ani nočné kojenie v polospanku sa nekonalo.

andelka
31. bře 2017

Já měla antidudlikove děti,i antiflaskove. Dodneška mi dítko s dudlíkem a lahví přijde zvláštní. No je že bych to plánovala,ale nervy jsem měla jen jedny. Děti mají vlastní názor dodneška 😀

puncinka
31. bře 2017

A co ho dát do šátku a dát ho v něm sosat k prsu? Nebo v tom šátku chodit, houpat se, třeba by mu přirostl s srdci...nebo prostě prso a kočárek..nebo ještě hačka?

pajula123
31. bře 2017

@andelka syn je taky stejny,ani dudlik,ani flasku 🙂 a vlastni nazor ma teda na vse-radsi vodu nez dzus a caj,atd. atd.

@joeline vydrz,bude lip. V sestinedeli jsem mela prokojene podvecery a vecery. Jako bezdetna jsem nechapala spolecne spani,malemu jsme koupili postylku,no uz v porodnici mi doslo,ze mame-li se vsichni aspon trochu vyspat,musime spat spolu. Dneska mi to prijde super,neni nic lepsiho,nez kdyz se maly (16 m) rano vzbudi,zasatra rucickou,nakloni se a da mi pusu 🙂

pajula123
31. bře 2017

Jinak teda taky doporucuju hacku,ta nam hodne pomohla.

victress
31. bře 2017

a děláte něco s tou kolikou? mažete bříško, cvičíte s nožkama, nahřátý polštářek s třešňovýma peckama může pomoct, musíte vystřídat x věcí než najdete něco, co zabere, syn řval nepřetržitě do cca půl roku, pak ho to přešlo zničehonic a byl klid...