Miminko a prohýbání v zádech. Náznak, že se chce otáčet nebo nějaký problém?

1. led 2023

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s tím, ze se vám miminko prohyba v zádech když leží. Když je na prebalovaku, tak se vždycky nadzvedne a odsune se nohami dozadu a když leží na hrací dece nebo prostě když leží někde, tak se vždycky začne prohýbat v zádech občas. Myslíte že to může být náznak toho že se chce začít otáčet nebo mám hledat problém jinde? Malému jsou 4m

palja
1. led 2023

Dcera to dělala taky, žádný problém v tom dle dr nebyl psychomotoricky byla v pořádku.

autor
1. led 2023

@palja děkuji 🙂

kolibricek36
1. led 2023

Hele, pokud má horečku, tak bych mazala do nemocnice, pokud ne tak zítra k dětské, pro jistotu.

daasqua
1. led 2023

Dělá to hodně dětí, ale správně přetáčení je jiným pohybem, nemají se přitom zaklanet. Zkouší si různé pohyby a je zvědavé 🙂

autor
1. led 2023

@kolibricek36 horečku nemá, dělá to většinou když si hraje nebo děláme kraviny

merope
2. led 2023

Zkus se mrknout, v jakém pořadí co má dělat, pokud vyloženě "přeskakuje", je lepší mu trošku pomoci. Vím, že přetáčení dřív není úplně v pořádku. Ale samozřejmě záleží, jak moc to chceš "hrotit". Na druhou stranu kdybys to chtěla řešit, tak to pak chce někoho jiného než běžného pediatra - dá se nechat zkontrolovat fyzioterapeutem (ale zpravidla to stojí peníze).

palja
2. led 2023

Ale tohle přece není žádné pretaceni. Prostě se prohýbá a nadzvedava se zadkem. To takhle děti dělají. Moje obě holky to dělaly, nechtěly ležet jak placky. Do konce malá vleže nadzvedavala pořád hlavu, už od měsíce a půl prostě tak ležela. Začaly se otáčet cca od 4 měsíců, to bys poznala, jak se snaží otočit na bok.
K horečce to taky nebude, když je miminko zdravé, to myslíte meningealni jevy, to je zase něco úplně jiného.
Já jsem vše vždy s dr konzultovala a nikdy nás na fyzio neposlala.

kolibricek36
2. led 2023

Aha takže asi to nebude nic vážného.