Miminko a zvuky-neotáčí se za nimi. Je to normální?

veronika8808
4. led 2020

Ahoj holky.
V pondělí bude naší holčičce 6 týdnů a neotaci se za zvuky. Mám plasit nebo je to normální?

leniczka23
4. led 2020

@veronika8808 v porodnici ji delali vysetreni sluchu tak uz bys zrejme neco vedela a ne neplas..proste ji to jeste treba nezajima. U Dr. bych se o tom zminila ale urcite neplas😊

mourovatakocka
4. led 2020

@veronika8808 Zmínila bych se u doktora, rozhodně. Přiznám se, já bych trochu plašila, dcera zvuky vnímala už v porodnici a začala se za zvukem otáčet dost brzo, ale máme díky Bohu nemístně zvědavé dítě, třeba máš většího flegmatika 😉

pribylovapetra
4. led 2020

@veronika8808 tak jí tleskni za zády nebo podobný hlasitý zvuk. Pokud se neleskne,řekla bych že je problém.

hezz17
4. led 2020

@leniczka23 to se nedělá všude

leniczka23
4. led 2020

@hezz17 Dela

zoyee
4. led 2020

@leniczka23 fakt ne, třeba v Motole. Na vyšetření sluchu jsme se museli objednat jinam.

leniczka23
4. led 2020

@zoyee jo takhle to myslis..jasne ne kazda porodnice to asi dela, nicmene to vysetreni sluchu se provadi tak jako tak..at v porodnici nebo nekde jinde..tak jsem to myslela..ze by ho meli mit za sebou.

nik1
4. led 2020

Ten tip s leknutím je dobrý. Naše v 7 týdnech taky na zvuky moc není. Raději si prohlíží obličeje, ale když brácha třískne s legem, tak reaguje. 🙂 Já bych ještě chvilku pozorovala. A zkus třeba zvuk vysavače když pláče. Třeba ji uklidní. A tebe taky. 😉

makronka222
5. led 2020

Nase byla rada, ze je rada. Zvuky ji nezajimaly, jendou mi prisla jak hlucha, jindy zase slepa. Pritom vydetreni na usiskamv porodnici OK. Ten mozek a organismus se strasne namaha rustem a dalsimi vecmi. Nejaky ostatni vjemy ty deti vypousti. Neresila bych to. Je fakt prtavs, nech ji spat, papat, odpocivat🙂

hermia
5. led 2020

Je dost možné ze ma dost ,,prace,, s jinymi vjemy a zvuky ji absolutne nezajimaji. Muj rocni syn je taky jak hluchy do dnes, jak je do neceho zabrany, nevidi neslysi. A takhle je to od miminka-kdyz se na neco zakouk, neslysi.

martiina_k
5. led 2020

Holky - to vyšetření oušek v porodnici zkoumá pouze odpověď vláskových buněk ve vnitřním uchu, tj. když ta odpověď je, je to dobře, ale pořád ještě to neznamená, že dítě slyší. Problém může být i dál na sluchové dráze. To jen k tomu, jak píšete, že máte vyšetřeno, takže dítě slyší.
Tím ale nechci říct, že miminko zakladatelky neslyší. Já měla z počátku taky pocit, že mám hluché a slepé dítě, zhruba do 2 měsíců se neotáčel ani za zvukem, ani za vizuálními podněty. Trošku plašit jsem začala. Ale jen co zabrala Biogaia a zmírnily se prdíky, tak najednou se začal otáčet. Bylo vidět, že prostě jeho tělíčko bylo příliš zabrané do bříška, takže mi na nějaké otáčení za čímkoliv prděl. Navíc byl hodně flegmatické miminko, tak ho to asi netankovalo.

leki
6. led 2020

Malymu v porodce nenamerili sluch. Chodili jsme to testovat pul roku. Byla jsem dost na nervy. Na zvuky nereagoval. Kdyz jsme zacali resit podrobnej test toho, co je spatne (provadi se v narkoze), najednou z niceho nic byl sluch v poradku.. Pry voda v stredousi, dite slysi o 30decibelu mene, asi jako kdyz se potopis ve vane (rikal doktor). No, za zvuky se neutacel jeste nejakou dobu. Nicmene jsou mu 3 slysi uplne normalne. Pry je to docela bezny, s tou vodou. Ja bych to neresila vubec, usetris si hodne zbytecneho stresu. Pokud budes mit stejny pocit, nechala bych mu sluch zmerit az tak v tom pul roce ci pozdeji.