Miminko často pláče a chce pořád chovat

monny88
27. dub 2016

Zdravím maminky, má to některá z vás taky tak a jak to řešíte? Naše 3týdenní miminko často kňourá, anebo se občas i vzteká, když ho na chvíli položíme, nebo leží v postýlce... Vyžaduje neustále pozornost... Kolikrát jí chovám a zpívám jí jakou dobu a když ji položím, tak do 10 minut řev. Připadám si někdy jak otrok, kolikrát si ani člověk nemůže dojít na toaletu, nebo si pro něco jen odběhbout, deprimuje mě to :-/ V postýlce už skoro týden nespí, spí se mnou v posteli a to se celkem dá, podaří se mi i občas aspoň na chvíli usnout a trochu si odpočinout... Taky mě trápí, že když už usne, tak často ve vibračním lehátku nebo autosedačce a pak tam leží zkrouceně, jenže když jí chci přenést do postýlky, tak málokdy se mi ji podaří nevzbudit, a když už se zadaří, tak do 15 minut se vzbudí a zase začne plakat, nevím jak už dál ☹ 4 dny zpátky nespala pořádně celou noc a přes den už vůbec ne, říkám si, že to už není normální, taky musí přeci to miminko spát? ☹

monny88
autor
27. dub 2016

@dc2015 jj však v porodnici mě tím zklamali, že mě tam jako prvorodičce nic pořádně neukázaly, nenaučily, a některé do toho byly i příjemné jak osiny v zadku... Vrazili mi do ruky brožurku o kojení a starej se 😖

lucyp13
27. dub 2016

Pořiďte si satek nebo nositko!!!! Mé to zachránilo,mimi se taky chtělo nosit,ne byt v postýlce v kocarku,nebojte se toho,juknete na FB do skupiny nosíme deti a tam vám poradi jakysatek,jak vazat,fakt na tom nic neni

pajula123
27. dub 2016

Souhlasím s tím, že potřebuje kontakt - náš malý je a byl taky hodně kontaktní hned od začátku. Šátek je určitě fajn a pokud se na něj z nějakého důvodu necítíš (třeba já se bála, abych ho uvázala správně, abych malému nějak neublížila špatnou polohou atd.), tak alternativou jsou i ergonomická nosítka - za sebe doporučuji manducu. Jen k těm radám na zavinovačku: pozor, jsou miminka, co to naopak nemají rády. Některá se v zavinovačce zklidní a usnou, jiné tím spolehlivě naštveš a je po spaní (náš malý třeba). Takže to chce fakt vyzkoušet, co sedí jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

dc2015
27. dub 2016

@monny88 Mám stejnou zkušenost. Díky laktační poradkyni kojím. Ale měla jsem úplně jiný problém než vy.

martiniquest
27. dub 2016

@monny88 S porodnicemi je obecný problém. Člověk by čekal, že se tam dozví vše důležité, ale opak je pravdou. Je potřeba hledat informace jinde - u kamarádek, v knížkách, na diskuzích, nebo lépe si najít dulu a laktační poradkyni,

mery96
27. dub 2016

Jinak teda teď zkouším ještě."hnízdo" z kojiciho polstare a dnes mi tam 2x spala i po odlozeni. Viz.foto. zkouším už všechno 😀

monny88
autor
27. dub 2016

@radka8888 jj právě, moje řeč, nejhorší je nevyspání, kolikrát jsem už padala na hubu únavou a to člověku moc nepřidá, když do toho ještě mrňousek řve a v noci stávat je to fakt na palici... Přesně jak píšete, člověk je pak akorát vydeptanej, ve stresu a taky se mi honily hlavou myšlenky, co bude opět následovat v noci - to jsem kolikrát už ani přes den nemohla usnout, protože mi neustále cukaly oční víčka a honily se hlavou pořád nějaký myšlenky a čím víc člověk se soustředil na to usnout, tak o to víc to nešlo a bylo to jen horší a horší...

monny88
autor
27. dub 2016

@dc2015 zkusím se po nějaké laktační poradkyni poohlídnout... V porodnici se mě akorát zeptaly, jestli jsme zkoušela podle brožurky jiné polohy při kojení, sotva jsem se po císaři hla a byla jsem ráda, že jsem si došla aspoň na wc, natož ještě experimentovat nějaké polohy, přišly mi tam některé sestry jak natvrdlé... Nejvíc mě naštvalo, že jsem byla ještě asi 4. den na kapačkách a jedna sestra přišla a sdělila mi, že mě brzy pustí domů, to mě rozbrečelo, protože mi to přišlo líto, že jsem se nemohla plně o malinkou ještě starat a hlavně, že mě tam nic pořádně nenaučily, neukázaly...

karlajasmine
27. dub 2016

@monny88 Mela jsem to uplne stejne.. pomohl akorat cas... kdyz byl takhle malej, chodila jsem 2x denne na minimalne hodinu, hodinu a pul ven, jeste jsem ho 2x uspala v naruci a drzela ho, dokud se nevzbudil.. Proste jsem se smirila s tim, ze dokud je malej, tak doma nic krome svoji vlastni hygieny neudelam.. sprchovala jsem se, nez sel manzel do prace, na zachod jsem odbihala kdy se dalo a byly dny kdy jsem si nedala na obed nic jineho nez pecivo...
Moje rada - nehledej v tom nic spatneho, proste ber to tak, ze mas takovehle dite, a podrid se tomu 🙂
Me bylo uplne nejlip, kdyz jsem si s malym sedla do kresla, on na me spinkal a ja hledela na svoje oblibene serialy a neresila, ze jsem v pyzamu a neresila stav naseho bytu.
Utece to jako voda.. mymu synovi uz bude pul roku a uz zacina lezt... malinky jsou jenom chvili. Nema smysl se stresovat a nasilim se snazit svoje dite menit... nektery deti proste v postylce spat nebudou i kdyby ses postavila na hlavu 🙂

karlajasmine
27. dub 2016

@monny88 Jinak zkus urcite laktacni poradkyni, me strasne moc pomohla.

monikagurthova
27. dub 2016

Ahoj mam taky 3 týdenní miminko a řeším to samé. Přes den to jeste jde ale noci bývají hodne težké. Ale uspi ji bud manžel na sobě nebo ja na kojicim polštáři a pak se da rychle přenést do postýlky ale musim ji uvázat do plínky a pak jeste do zavinovacky aby si nesermovala ručičkama před obličejem a nebudila se. Jinak mi prijde ze to ty děti na nas zkouší ja z opravdu dělám i to ze pokud je najedena prebalena nic jo nechybí tak jo chvíli křičet, upozorňuji křičí vzteky nebreci, nechám a po chvíli přestane s brouka si nebo usne sama od sebe. Jako nosit ji porad nejde a v šátku se ji nelíbí. Čím víc jsem ji nosila tim to bylo horší....

drakenn
27. dub 2016

Ja si tim prosla taky, vyresil to satek. U druheho byl satek hned a pohoda.
Jinak si myslim, ze tak mali prckove opravdu nic nezkousi, byli zvykli na nase briska a tim padem kontakt 100% 24/7.. takze pro ne asi trochu sokujici. Pro nas ovsem taky, ja osobne mela zpocatku predstavu, ze male dite pouze ji, kadi a hlavne spi! 😂 a byla jsem hned vyvedena z omylu. Dite holt potrebuje matku.. takze jak psaly holky prede mnou, nebojovat s tim a prizpusobit se. Vyhnete se timhle pristupem do budoucna hodne neprijemnostem. Drzim vam palce a preji radosti

rebe
27. dub 2016

@monikagurthova Miminka nepotřebují jenom mléko a suchou plenku, ze všeho nejvíc potřebují maminku. A to tak moc, že když ji nemají, pláčou, někdy se až zalykají - není to vztek, je to zoufalství. Nechtějí maminku týrat nebo zkoušet, chtějí ji mít u sebe. Ano, když je necháš být, po čase ztichnou. Nejsou hloupá, zjistí, že maminku jejich zoufalství nezajímá a stejně nepřijde, nebo usnou vyčerpáním z pláče. Ale zoufalá zůstanou dál.

monikagurthova
27. dub 2016

@rebe ty tady ze me děláš krkavci ale upozorňuji te ze pokud zrovna nepotřebuji na záchod či jist věnuji se malé mam ji u sebe jen ji nenosím ale jsem s ni děláme bonding, jsme venku nebo proste jenom spolu. Ake nezlob se na me aby když ji na chvíli odložim abych se vycurala začne křičet a věř mi je to vztek tak přeci se nepocuram. Vázne se mi líbí tohle moralizovani od maminek které si pak na dalších diskuzich ztěžují ze chtějí jejich děti chovat i ve dvou letech. Jestli to občas trochu neprehanite....

mika251
27. dub 2016

@monikagurthova kebyže to nevidím u kamošky, tak by som to možno tiež odsúdila, ale asi viem, o čom hovoríš. Má tiež 3 týždňovú holčičku, bola som u nej na návšteve - malú nakojila, prebalila, zavinula, položila do postieľky a sadli sme si na gauč. Malá sa asi tri krát ozvala - nie plačom, ale proste si zakričala, - a do minúty spala.
V tomto kontexte mi to prišlo úplne v pohode a nevidela som na tom nič zlé.
Ja osobne mám v pláne i hodne chovať, i nosiť, i jej byť neustále k dispozícii, ale zároveň - a to si myslím že je tiež doležité - dať tomu dieťaťu priestor sa vysporiadať samo so sebou. Tým nemyslím nechávať plakať, ale neskákať hneď po prvom zamrčaní.
Je to ale samozrejme otázka názoru a prístupu.
Matka má právo sa vyčúrať a dieťa tú minútku plaču určite v zdraví prežije 🙂

monikagurthova
27. dub 2016

@mika251 děkuji přesne tak jsem to myslela. Bohuzel Eli šátek nedává a ja ji nemůžu třeba celou noc nosit jak se mam psk postarat o ni když sotva koukám, tak uspavam jinak na polštáři, bobdingem a tak. A předně jak tvoje kamarádka to mam i ja.

drakenn
27. dub 2016

Nikdo tu nikoho nenapada a uz vubec neoznacuje za krkavci matku. Bavime se zde prece, jak to ty deti maji..
A obavam se, ze prave tyhle kontaktni mamci tu zadne diskuze nezakladaji, protoze nemaji duvod..

monikagurthova
27. dub 2016

@drakenn Ja jsem šátek zkoušela a Eliska v něm byt nechce začne se kroutit křičet a vztekat se mela jsem tu i kamarádku co satkuje uz dlouho jestli vážu správně a ona mi říkala ze jak to vidí tak mala tam byt nechce neco ji ba tom vadi nebo je na to moc malinka. S tim chováním a nošením čím víc jsem nosila tim to bylo horší dopadlo to tak ze se vztekala i když jsem jo položila vedle sebe či na sebe proste jak nebyla v náruči bylo zle a to takhle opravdu dlouhodobě neslo. Procházene noci padala jsem únavou a z toho motolice takze jsem musela přistoupit na omezeni nošení a ted třeba ji mam po kojení a mame spolu hnizdecko v kojicim polštáři a spinka. S tim ze ji nechám křičet je to jen když opravdu potřebuji na záchod či jsem se od rana nenajedla protože jsem behala kolem ni. A kolikrát se mi stane ze ji uspim dam do postýlky a jednou dvakrát krikne a spi dal.....a kontaktní jsme hodne mam ji co nejvíce u sebe či na sobě ale ne v náruči (kromě kojení) to byla cesta do pekel a opravdu mi přišlo ze to stupňuje víc a víc.

olga_
27. dub 2016

@monny88 Nečetla jsem příspěvky, ale u nás byla na denní spaní parádní hacka. Syn tam usnul během chvilinky.

baris
27. dub 2016

@monny88 3týdenní miminko si opravdu ještě nezvyklo na nošení. Je to jak psaly ostatní - chce být s tebou.

Holky byly taky pořád nošené na rukách - jinak řvaly jak tur. Na spaní mi pomohlo, když jsem jí dala do zavinovačky, uspala na balóně a pak jí dala do koše, kde jsem měla péřový polštář. Tam zapadla a spala. Položit jí jen na "matraci" nešlo - hned se probudila a řev 😅

drakenn
27. dub 2016

Ja vim, ze nektere deti satek nechteji.. ale vas prvotni prispevek bych sama pochopila, ze se vam zda, ze vase ditko si holt vymysli a vzteka se jen tak z pleziru.. tak jsem jen hodila do placu svuj nazor na deti..ale hadat se fakt nechci a uz vubec ne v nekom vyvolavat pocit neschopnosti ci co..

monikagurthova
27. dub 2016

@drakenn Já také ne, asi jsem to špatně napsala 🙂

rebe
27. dub 2016

@monikagurthova Z útočného tónu tvého příspěvku cítím, že dobře víš, co je správné a co ne... Já z tebe rozhodně žádnou krkavici nedělám, naopak, o tobě jsem nenapsala jediné slovo. Schválně jsem psala velmi obecně, protože nemám ve zvyku někoho soudit na základě jednoho špatně napsaného příspěvku. Zřejmě jsem i tak ťala do živého. Mám dvě malé děti, takže věřit můžeš i ty mě, že dobře vím, jak náročné to někdy je, třeba si jen dojít na záchod. Když jsou na tebe dvě, je to ještě mnohem náročnější. A jistě každé dítě občas pláče, protože se maminka nerozkrájí. Ale trvám na tom, že se nevzteká, a pokud ano, tak prostě proto, že tě potřebuje. Třítýdenní miminko opravdu není vypočítavá potvora, která si s tebou chce zahrávat. To není žádné moralizování, to je fakt. A protože mám dvouletou dceru, kterou jsem nikdy nenechávala vyplakat, můžu ti říct, že opravdu i ve dvou letech občas potřebuje pomazlit, někdy dokonce i pochovat. Nestěžuju si na to v žádných diskusích. Nestěžuju si na to vůbec nikdy. Naopak, dělám to ráda. Dokonce i já se ráda mazlím a někdy se od manžela ráda nechám i pochovat. Ano, je mi 35 let a ráda se mazlím a někdy potřebuju pochovat. Opravdu ti to připadá divné?

lucyp13
27. dub 2016

@monikagurthova jééé nic si z paní chytré nedělejte, to jsou práve ty super matky co vse podřídí jen dítěti..matka je taky jen člověk a potřeobuje občas taky tak vypadat a citit se..takže ano, pokud se nenecháva dítě vyřvat pravidelně tak bych to vůbec nehrotila..tka si prostě chvíli poplače..taky mám narok si dojít na wc nebo si umýt hlavu..pardon nejsem jen matka...bože !!!! ty kecy super eko bio nosících a kojících matek do zemdlení miluju...

Vy budte v klidu, malou chovejte co můžete, když to nejde tak to prostě nejde, pokud máte přibuzentsvo, dejte jim jí na chvil ven a odpočinte si 🙂

blecha94
27. dub 2016

@anetka1701 Video je sice moc krásný, ale Shinda má na práci jen žraní (který dostane až pod nos) a vyprazdňování (který vykoná kde to na ni přijde). Rozhodně se nemusí starat o domácnost a o Richarda, nemusí za den splnit dalších x povinností. Takže mi přijde poněkud zcestný tu zakladatelku osočovat z toho, že dítě není na to, aby se odkládalo a dávat jí za příklad gorilu, která se situací lidský matky nemá nic moc společnýho...

blecha94
27. dub 2016

@monny88 Hlavu vzhůru. Vyzkoušej šátek, možná i zapracuj na kojení (když máš mlíčko, je opravdu škoda ztrácet čas s péčí o lahve a dudlíky, i to ti žere čas a energii). A když se situace moc nezlepší, tak veř, že čas to všechno spraví. První týdny jsou na palici, než se ženská do tý role nějak vpáčí a s dítětem se zžije. Ale to se zanedlouho zlepší, uvidíš. Jestli máš v někom komu věříš oporu a může dcerku pohlídat, aby sis odfrkla, tak to udělej. Je důležitý, abys byla v pohodě, protože vydeptaná máma je dítěti prd platná, i kdyby ho nosila 24/7.

anetka1701
27. dub 2016

@blecha94 já to s manželem, čtvrt-úvazkem, domem a pak i mladším dítětem zvládla. stálý kontakt "tělo na tělo", šátek, náruč a moje děti téměř vůbec neplakali. Když vidím jak někdo odkládá dítě, protože "nutně potřebuje" něco udělat, je mi toho plačícího tvorečka opravdu líto.

odula
27. dub 2016

@anetka1701 vy jste chodila s deckem i na záchod a do sprchy??? 😲

anetka1701
27. dub 2016

@odula ne. Pokud jsem s nima měla stálý kontakt, bez stresů a shánění "co je ještě potřeba", tak pak odložit dítě na chvíli nebyl vůbec žádný problém - jen jsem si vždycky vychytala chvilku kdy bylo dítě ve stavu kdy to šlo.

blecha94
27. dub 2016

@anetka1701 Zvládla, protože je to Vaše filozofie. Tak jste to chtěla, tak Vám příjemný. Ne každej to tak má, né každej to zvládá, né každej to vydrží. Plácat játra si můžete jinde. V téhle diskuzi to jednak není taktní, ale hlavně to ani pro nikoho nebude přínosem.