Miminko hází ručičkama, nožičkama, hlavičkou a pláče ze spaní

jennyexx
9. čer 2017

Ahoj holky, prosim o radu. Mala ma 11 tydnu. Uz to bude 2 tydny co hazi rucickama, kope nozickama a hazi hlavickou a rucickama sermije i do obliceje... To by se dalo prezit, kdyby z kazdeho spanku at pres den nebo noc ji nebudil srdceryvny plac, kt.se kolikrat eda ani utisit. Je problem jit ven i s kocarkem. Pze jak mala zacne sermovat rukama a tak hrozne plakat, je k neutiseni a lide se na me divaji jak kdybych ji vrazdila. Je mi broucka strasne lito... Kdyz je vzhuru je usmevava a vse super... Podotykam, ze nas uz asi 10 tydnu trapi kolika, jenze ty 2 tydny uz netlaci jak ptedtim, tak si myslim, ze kolikou to neni. Ze zacatku trosku na spanek pomahalo zabalit rucicky k telicku. Pres den se to male nelibilo. Ted se jo to nelibi uz ani vecer... Takze rucicky volne. Kazdopadne plac je u kazdeho spinkani... Bez vyjimky...

themis
9. čer 2017

A nemá třeba zrovna hlad nebo nechce se mu čůrat? Miminko má evolučně zakódované, že chce být na těle matky a pohyby rukou a nohou slouží k tomu, aby se dostalo k prsu, kroucení hlavou slouží k hledání zdroje potravy 😉 Zde je jeden článek, kde je to popsáno..třeba vám z toho něco pomůže.

jennyexx
autor
9. čer 2017

@themis Prave ze ne-e... ☹ Proto jsem z toho tak nestastna... Male ae opravdu dost venuji, je to muj poklad, ale neumim si vysvetlit ten srdceryvny plac... Nekolikrat ji i trva nez se z nej probudi... I kdyz ji mam v naruci, hladim a lehce na ni mluvim..
☹ Zaclo to presne vecer kdy nastaly 2 mesice...

jennyexx
autor
9. čer 2017

@themis Ma od te dpby strasne lehky spanek a vse ji vzbudi... Sotva zavre ocicka, zacne sermovat. Uz druhy den pres den spinka ke me pritulena, st alespon trosku spi (jinak ji to nejde)... Ale i tak nekolikrat prijde ten plac...

themis
9. čer 2017

Ještě jsem zapomněla přidat ten článek 😊 Zde je

themis
9. čer 2017

Jinak nám pomohlo nošení v šátku a společné spaní ❤

themis
9. čer 2017

Omlouvám se, ale z mobilu mi nešel vložit odkaz, tak konečně zde http://prirozenekojeni.blogspot.cz/2017/04/bojk...

olsett
9. čer 2017

Nám to taky dělala a pomohlo dávat spát na bříško - budila se tím jak sebou házela a vůbec nespala... na bříšku spala od dvou měsíců a opravdu nám to hodně pomohlo...

jennyexx
autor
9. čer 2017

A s tim placem u kazdeho spinkani jste se setkali? Pze se fakt neda jit ani dal s kocarkem. Chodim jen kolem baraku. Pze ten plac se neda uklidnit...

jennyexx
autor
9. čer 2017

@olsett a nemela problem lezet na brisku?

slimacikmia
9. čer 2017

@jennyexx skúsila sú ju zavinúť? Náš tiež strašne šermoval a pomohlo len pevné "zviazanie". Vieš... Zrazu má tak veľa priestoru okolo seba, v brušku bola natesno, preto sa možno necíti v bezpečí.

kristynatita
9. čer 2017

treba nas synek rad cura mimo plenu, a je schopny si taky zařvat, abych mu plenu otevrela a on se ihned vycural.. byva to tak i v noci obcas. nemuze to byt pricina vaseho neklidu?

kristynatita
9. čer 2017

@jennyexx jeste zkuste dat postylku na jine misto

jennyexx
autor
9. čer 2017

@kristynatita Ted spala vedle me a vypada to, jako by se ji zdalo neco skaredeho...

monikagurthova
9. čer 2017

@jennyexx me pomohlo pevně zavinout aby se nebudila tim, ze sermuje rukama jinak kdyz se mi takhle budila tak 2 hodiny křičela ale kricela to bylo hrozný a byla k neutiseni. Jak jsem ji na spani zavinula tak spinkala úplně krásně.

olsett
9. čer 2017

no plakala hodně, i v kočárku, hlavne když chtěla spát a nemohla... pak jsme ji davali spat na brisko i v kočárku a super... nn, ji to prave vyhovovalo, jednu noc, kdy zase vůbec nespala, vzdycky kdyz usla vycerpanim, do peti minut vzhuru - mavala rucickama a kricela, jsem ji otocila na brisko a usla a spala az do rana.... od ty doby spala jen na brise... no nerikam, ze vam to musi pomoct, ale muzete to zkusit, spoustu miminek preferuje na brisku, jenze dneska vsichni strasi s SIDS a pak zase maji vsichni slehly hlavy ze...

belleelle
9. čer 2017

Urcite za den mene podnetu. Nesmi byt prestimulovana. Spinkani na brisku s monitorem take doporucuji.

bachovy_esence_poradna
9. čer 2017

@jennyexx v tomhle věku pokud neklid začal nedávno, tak může jít o spurt... v průběhu spurtu může být někdy neklid hodně velký, může vypadat i jako noční běsy...

určitě je dobré mít ji víc u sebe (např. v šátku, aby cítila maminku a také aby měla méně stimulů z okolí, pro malé děti to je dobré, aby se cítily v bezpečí)

můžete mi napsat, dá se to řešit i přes esence/byliny

jennyexx
autor
9. čer 2017

Tak trd se mi podarilo malou uspat a zavinout ruce plineckou. Musim to udelat az kdyz spinka, pze jinak se dobrovolne nenecha. Nelibi se ji to... Ale i kdyz ji zavinu, tak se stejne pak vzbudi s tim strasnym placem, ktery nejde utisit... ☹ Fakt mi je bobiska neuveritelne lito... Takova malinka a uz se tak trapi... ☹

jennyexx
autor
9. čer 2017

@slimacikmia jj absolutne se ji to nelibi... Musim az kdyz usne...

jennyexx
autor
9. čer 2017

@olsett ona zacne plakat vzdy az tesne pred probuzenim... Celou dobu jen sermuje... A jak se zacne budit, tak ten plac... Nekdy se ani nevzbudi a zacne uz tak plakat ve spanku. Fakt jak kdyby mela nduveritelne nocni mury...

hojda
9. čer 2017

Co nějaký zavinovací zavinovačka, aby nemohla šermovat a zklidnila se?

jennyexx
autor
9. čer 2017

Jinak behem dne mi neplace... Malo kdy. Fakt vzdy trsne nez se probudi tak ze spanku a jak i jeste jak se probudi...

jennyexx
autor
9. čer 2017

@hojda vadi ji, kdyz nema ruce volne ☹

jennyexx
autor
9. čer 2017

A kdyz na ni koukam, vylozene se neceho leka v tom spanku....

jiriknatal
9. čer 2017

Muze uz mit skarede sny. Nase dcera taky sem tam zaplace ze spani. Kazdopadne my resime podobny problem. Dcera(4m) kdyz se ji chce spat, tak misto toho aby usla, tak place. Vylozene jde videt ze chce spinkat, ale nemuze usnout a place.

jennyexx
autor
9. čer 2017

@jiriknatal ona i usne... Ale u probuzeni a nez se probudi zacne ten srdceryvny plac. Ono to vypada na skarede sny. Ale prrce neni mozne, ze to je uplne u kazdeho probuzdni bez vyjimky

jennyexx
autor
9. čer 2017

Nekdy se mi ji podari utisit nez se probudi a spi dal... Ale pak znovu jak se probouzi...

bracule
9. čer 2017

Nas prcek sebou taky mrskal pred probuzenim, treba i hodinu. Zacali jsme cvicit vojtovku a hodne se sklidnil. Taky pomohlo zmenit mleko na HA kvuli prdikum.

evaaskalova
9. čer 2017

Měli jsme taky podobny problém. První 2 týdny, co se dcerka narodila, jsme s tím hrozně bojovali. Tak mě napadlo ji zkusit uložit na bříško. Usnula a spala jak andílek. Od té doby spí každý den celou noc a budí se zřídkakdy. V kočárku jsme naštěstí problém se spinkáním nikdy neměli.👍

arwen_arina
10. čer 2017

Taky bych řekla,že má hlad, naše když začala šermovat rukama, měla hlad jak vlk🙂