Miminko se budí po 20 minutách, hlad nemá

emilly22brown
21. lis 2014

ahoj dámy,
mám hošíčka, 4.5 měsíce,(na UM) v noci se budí po dvaceti minutách a brečí, v noci nejíme, hlad nemá, když udělám mlíko, vypije 10ml, když náhodou vypije 30ml, tak další den nesnídá a klidně i nesvačí..
spát jde mezi 19-20hod (usíná krásně a sám) a už v půl deváté řve a tak to je až do rána..ale přijde mi, že nic nechce...ani ho z postýlky nevyndávám, dám mu dudu nebo cucnout čaje a hned zas usne, ale opět jen na chvíli...
už jsem zkoušela i počkat, jestli nepřestane...ne nepřestane...
jen mě zkouší, nebo má jiný problém...?
budu ráda za každou radu, jsem už totálně nevyspalá

tarra27
21. lis 2014

@emilly22brown já si myslím, že tě hledá, nechce být sám.....proto my měly holky v posteli, bylo to pohodlné pro mě i pro ně, já teda kojila....tak když natáhly ruku, měly nás tam a my klidně spaly dál....a spaly hezky....

piclo by mě vstávat po 20 min už za dva dny bych byla zralá na psychiatra....

misar91
21. lis 2014

přesně tady to jsme měli také.bylo to přes léto takže jsem dávala furt napít ptž jsem měla pocit že má žízen.trvalo to 3 měsíce kdy se budil klidně i 16krát za noc.nepřespal dýl jak půl hodiny v kuse a já už chodila jak mrtvola.pak jsem řekla dost a prostě k němu nešla a od tý doby spinká celou noc.myslím že byl prostě závislý na tom dudání z lahvičky a tím že jsme mu dali vždycky do pusinky tu lahev tím jsme to ještě přiživovali...tu noc c jsem tam nešla brečel hodinu a půl s malýma přestávkama,museli jsme se sakra držet tam nejít ale vyplatilo se...držím palce at se to brzy srovná a vyspíš se,uplně vím jak ti je ☹

katyxq
21. lis 2014

Potřebuje nejspíš tebe, jeto chování normálního zdravého miminka, jehož volání neposloucháš, zkus víc, mnohem víc těesného kontaktu ve dne i v noci - https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete ... děti, které kse nechají vybrečet možná volat přestanou, to ale neznamená, že se budí méně často, jen rezignovaly ☹ (což mimo jiné negativně mění chemii mozku, citovou regulaci)

tarra27
21. lis 2014

my měli holky 😀 samozřejmě měkké i 😀

ladyhacek
21. lis 2014

nemám ještě dítě takže jen z odposlechu > může ho bolet bříško zkus masáže a nebo opravdu nechce spát sám. Známé holka usínala vždy v obýváku když měla návštěvu a když jí přenesla vzbudila se a zase chtěla do společnosti 😉

tarra27
21. lis 2014

@misar91 s tímhle nesouhlasím....nechápu, spousta lidí si přeje dítě a pak místo toho, aby když brečí, tak ho utešili a vůbec jako mámy utěšily, tak ho nechají vybrečet aby měly klid.....

to je smutné.....

co by jiné ženy daly, aby mohly mít dítě a vzaly si ho i k sobě do postele.....kde kdo chodí na umělé oplodnění a snaží se dělat možné a nemožné....a pak nechají děcka vyřvat.....
přitom dítě koho na světe má? MÁMU a TÁTU.....

jak jsme psala - smutné.....

emilly22brown
autor
21. lis 2014

@misar91 jednou jsem ho taky nechala brečet, ale akorát mi ho bylo líto a za chvíli byl stejně vzhůru a na novo :p takže u nás to nepomohlo...nj má výdrž ve řvaní po mámě :D

emilly22brown
autor
21. lis 2014

@tarra27 kamarádka na umělém oplodnění byla, udělala by pro něj všechno na světě, ale dítě s nima v posteli stejně nikdy nespalo...
náš je samostatnej...chovat se nechce, na klíně bejt nechce, nejspokojenější je ve vlastním křesle ;)

tarra27
21. lis 2014

@emilly22brown každé dítě je jiné...ale já nesouhlasím s tím je nechat vybrečet....to nempomůže ani dítěti a ani mámě... 😉 natož vztahu, který spolu mají...

nekdy je to na hlavu, nervy, nevyspalé....někdy se řeší finance, je toho moc....ale nechat děco hodku a půl brečet v postýlce mi přijde strašné...bez uražky a nemyšeno zle proti nikomu tady....

vyjádřila jsem se jen proto, že mi to nepřijde správné a nesouhlasím s tím...

podle mě se to dřív nebo pozdeji ve vztahu matka dítě i celá rodina někde projeví.....

vikiland
21. lis 2014

Měla jsem uplně stejný problém...každých 20 minut se malá budila a chtěla napít....dlouho jsem to řešila a nechtělo se mi do toho,ale nakonec jsem to zkusila...prostě jedna noc byla šílená, ale od té doby je klid....v noci se sice občas vzbudí, ale zabrouká si a spí dál...a jsme obě spokojené...zní to sice hrozně, nechat dítě vyplakat, ale opravdu to stálo za to...když jsme ted obě dobře vyspané, tak si den užijeme mnohem líp a díky tomu mě opustily i veškeré výčitky svědomí....

misar91
21. lis 2014

@tarra27 smutný je když na něco dítě nevědomky naučíš a pak se z tebe stane místo mámy otrok.přesně to co píšeš ty,píšou lidi kterým se tadyto nestalo,který mají v rámci hodné děti a nešáhli si s nima až na dno...je to věc názoru,neberu to ti ale myslím že na tom není nic špatnýho.stejně tak jako učíš na nočník tak jsme ho prostě museli naučit spát.jak myslíš že tomu dítěti je když se budí každejch 20minut? vždyt si taky potřebuje trochu odpočnout a když mu to nejde,neumí se s tím poprat tak co bys jako dělala? chodila bys mu tam každou chvilku až do 3 let? dítě celej den protivný,nevyspalý,hlavně že máš dobrej pocit z toho že jsi všechno udělala jak se to od mámy očekává??

misar91
21. lis 2014

@vikiland moje řeč,máme to taky tak,ted ty dny jsou uplně jiný a onečně jsme si to spolu začali užívat...

tarra27
21. lis 2014

@misar91 já Tě nesoudím, já jsem napsala jen svuj názor....nevím, podle čeho soudíš, že jsem si nesáhla na dno...já jen nesouhlasím s tím, že jednak se má dítě nechat brečet v postýlce, aby ty jsi nebyla otrok - nevím, kde se bere mýtus, že dítě si z tebe chce dělat otroka...mluvit nedokáže, je malé - tady se bavíme o miminkách....a neumím si představit, jak jinak má dítě dát najevo, že ho neco trápí, než tím, že brečí...už z toho důvodu si myslím, že není správne ho nechat brečet....my holky nosíme někdy na rukách i ted a je jim dva a tři...nekdy počkají, není vždy po jejich, ale jsou ve veku, když už rozumí, řeknou si a domluvíme se...to s miminkem neudeláš...i dkyž yvsvetluješ, ještě je malinké...

pak nechápu, jak chceš učit dítě spát?? Já svoje deti spát neučím, chodí, jak jsou unavené...my nemáme doma režim, ha, 19h, musí si jít lehnout....jsme venku a přijdeme domu, vidím, že jsou hotové, sprcha(vana) večeře, zuby a jdeme si lehnout, ale poznám, zda jsou unavený a usnou hned a nebo zda by tam stejne behem 20 minut neusnuly, tudíž je ani spát nedávám....a když byly malé, nám se vyplatilo je nechat, i když byly nekdy vzhuru ve 22h....spaly do rána...a spaly s náma....

ty jsi zkoušela, když takhle brečelo, vzít ho k sobě do postele??? aby spalo s váma?

Nemyslím to zle....ale žádný zvíře neodstrší mládě...napadá mě, proč to dělá člověk...a napadá mě, proč si hned každá druhá máma myslí, že to dítě dělá proto, aby z mámy udělalo otroka....to mi hlava nebere....přece primárně přemýšlíš o svém dítětti v dobrém...a ne že s tebou bude manipulovat....

jak jsem psala, holky máme dva a tři roky a nebylo to vždy snadné...nekdy se me chtelo brečet taky, vůbec když byly nemocný...ale nepřijde mi správné nechat dítě v posýlce vyřvat a ještě dpdat, že i ty jsi měla co dělat abys to vydržela...podle mě se ti tohle vše vrátí až bude větší....

ale je to jen muj názor, nepíšu, abych se o něj s tebou přela nebo hádala nebo tady vyvolávala konflikty....

já jsme ráda, že máme holky, ktere poslechnou, jsou na sebe hodné a na nás taky a nemám dojem, že tím, že spaly s náma v posteli, nebo že jsme je hodně nosili i tulili, pusinkovali a deláme to i ted....že jsme neco pokazili...naopak....

reagovala jsem na tebe jen proto, že si mysllím, že nechat dítě vybrečet v postýlce není správné, to je vše. a nikde netvrdím, že výchova nebo starost o dítě je snadná....

lucieandrlova
21. lis 2014

@emilly22brown Souhlasím s holkami, že chce mámu (kontroluje). Já jsem to řešila tak, že jsem prostrčila ruku "šprušlemi" u postýlky k obličeji dcery a ona zase v klidu usnula. A tak se i naučila, že není sama a začala spát normálně. A to s námi nespí a nespala. Jen u nás usíná, ráno k nám vleze a když má noční děsy... Některé děti jsou prostě víc kontaktní a mazlivé. Chtějí někoho cítit.

emilly22brown
autor
21. lis 2014

@lucieandrlova když on se budil i když jsme ho mívali u sebe v posteli...jediná výhoda byla, že jsem to k němu neměla daleko

tarra27
21. lis 2014

@emilly22brown heled nekdy potřebuji třeba týden dva čas, než se ujistí, že máma je po ruce pořád....já mám kámošku, ta si dala takhle mimčo k sobe, pofnukávalo 4dny, ona na mě to nezabírá, stejne brečí...říkám nechej ho u sebe a pak najednou jako když utne a byl klid...mimi se ujistilo, že to není na chvíli a spalo 12 až 13h vkuse....fakt

emilly22brown
autor
21. lis 2014

@tarra27 když on s náma spal v posteli dva měsíce..fakt beze změny...do naší postele už ho dávat nechci...třeba pochopí, že ta jeho je ještě víc super 🙂

emilly22brown
autor
21. lis 2014

právě nevím, jestli není problém jinde...bolí břicho, rostou zuby...ale celej den se směje, řádí, večer i krásně hned usne ale nevydrží prostě...dáváme medunkovej čaj...voníme zvlhčovačem vzduchu...zkoušeli jsme nechávat svítit, puštěné rádio...obří plyšák v posteli...
je jasný, že se to rozdělí na dva tábory...jedni jsou pro brek..druzí ne...
jak jsem psala, jednou sem ho nechala bulet...nic...spal s nám v posteli...nic...

viktorkaa
21. lis 2014

Máte holt ubrečené dítko.taky jsme to tak měli.dcerku jsme mazlily,najedená,přebalená,kapičky a masáž bříška nic nepomáhalo.ikdyž spala s námi nebo ve své postýlce bylo to jedno.některé děti prostě brečí víc a některé min..stím nic neudelate,musíme to pretrpet..

viktorkaa
21. lis 2014

Nechat řvát 4m. dítě je přece o ničem.brečí protože neumí mluvit a je sněčím nespokojené..matka by se měla snažit zjistit pročpak pláče..

tulikiss
21. lis 2014

me takhle plakavala mala a pak jsme zjistili, ze chce spinkat na brisku, od te doby byla zlata... byla schopna prorvat celou noc, vzdy trochu usnula v naruci a jak se ji polozilo tak do 10 minut rev..a takhle az do rana.

tarra27
21. lis 2014

@tulikiss je pravda, že naše holky spaly na břísku hodně brzy, první ještě v šestinedělí a druhá ta nějak asi druhý třetí měsíc....

pořád jsme je kntrolovali a s první spaly s lampičkou rozsvícenou.... 🙂))

může se to zlepšit i tím....ale musí držet hlavičku...

pisisvori
21. lis 2014

Dcera spi od porodnice se mnou . ne proto,ze bych si myslela,ye je lepsi atd,aĺe proste jsem byla lina kojit ji v sede a vzdy v leze pri kojeni usnula. vstavala 4-5hod po usnuti a pak po 2hod. Postupne se to zhorsuje,ted uz vstava i po 1 hod,max 2hod a hned po usnuti. Myslim si,ze tim jak jsem vedle ni tak ji budim. ale podle starsi vim,ze musim vydrzet,na vyplakani nemam sílu a povahu.

maudn
21. lis 2014

a spíte spolu v posteli?

tarra27
21. lis 2014

@pisisvori kolik ji je? já si nemyslím, že ji budíš ty....třeba ji rostou zoubky...nebo potřebuje unavi behem dne, pokud je vetší....
já nejsem proto za každou cenu cpát prso decku....asi bych se ji snažila utěšit....co víc...to je rada vid? 😀 drž se! a neboj, zlepší se to 😉

maudn
21. lis 2014

Koukám,že se to už probíralo, ja začala s mimískem spát v posteli, protože se mi právě budilo a od 3 hodin už nespalo a společně spal pěkně, o pár měsíců později jsem už byla dost rozlámaná a nevyspalá. takže v 11 měs proběhl transfer zpět do postýlky a naprosto bez problémů,

pisisvori
21. lis 2014

@tarra27 4,5měsíce...dřív občas fungovalo jen přitulení, zkoušela jsem i dudlík, který teď občas vzala přes den na milost, ale nic nefunguje....vím, že jednou to skončí...ale kdyby to byly aspoň týdny a ne měsíce🙂

tarra27
21. lis 2014

@pisisvori možná to je jen chvilkové....může to tak být.....neboj, bude to brzy dobré....ono to uteče...nebo začínají zoubky či bříško.....

tak se drž a hodně síly 😉 vyžen občas manžela nebo babičku a bež se vyspat, nic nedelej a jen spi

pisisvori
21. lis 2014

@tarra27 to by bylo fajn, kdyby manžel nebo nějaká babička fungovali, ale manžel je pořád v práci a když není stejně nevstane v 5, ale v 9 a jde nejvejš hodinu na procházku....babičky jsou daleko a místo pomoci přidělávají starosti a mají chytré rady jak co dělat jinak🙂🙂