Může si sedat?

ondul
1. čer 2023

Moc prosim o radu,detatko derstve devet mesicu,zacina par kroku lezt na ctyrech,leze mi po nohou,pres prekazky. Kdyz je oprene o nohy,krabici,tak si pres bok sedne a pridrzuje se rukou,nekdy se i pusti. Muzu ho to nechat delat,nebo to je spatne? Do prostoru ho neposazuju,ani do kocaru nebo do zidldicky,ale kdyz je o neco opreny,tak se takhle sam usadi.Dekuji, dobry vecer

exbordelar
1. čer 2023

@ondul no jasne, tohle, co popisujes, je prirozeny vyvoj. Ono za chvili bude sedet samo i bez opory. “Nekecej” mu do toho 😀 delas to tak spravne a ono taky ❤️

klokanka31
1. čer 2023

@ondul Úplně normální, naše poprvé sama seděla nějak v 7 měsících. Nech ho se vyvíjet podle svého tempa, už není tak nejmladší, si vem že za 3-4 měsíce ti může už běhat 😊

martulka88
1. čer 2023

@ondul My jsme synovi nechali volný ruce. Jak v lezení, sezení, tak chození. Den před 1.narozeninama začal chodit a v 15měs. mi doma už i běhá 😊 U přetáčení jsme ho motivovali, ale na nic jsme netlačili. Ale co jsme korigovali u tchánovců, posazování. To jsme s mužem vždy vyletěli, že nesedí sám a ať ho tak nedávají ani na klín.

ondul
autor
1. čer 2023

Diky moc! Ja tak mela pocit,ze se ma samo dite posadit ze se zvedne o ruku nahoru, z vysokeho sikmeho sedu, ne ze se vlastne usadi z vyssi polohy dolu. Prvni mi jel zcela tabulkove, podle nakresu Kiedronove a vsech manualu, a druhe detatko ma vsecky tydle tabulky na parku a dela si to pres fyzio konzultace, cviceni atp. uplne jak chce :D