Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nedonošené miminko. Kdo je na tom podobně?

jasemin26
2. čer 2021

Ahojky,je tu nějaká mamina které se taky nepovedlo donosit miminko do termínu? Nám se narodil syn ve 34tt s váhou 1500g. Je tu někdo kdo je na tom podobně a rád by si o tom pokecal a podpořil? Hezky den

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 leží v HK na Jirpu, bohužel tam opravdu můžeme být jenom hodinku, asi kvůli Coronaviru 🤷... Můžeme za ním jen my jako rodiče, zbytek rodiny na návštěvu nemůže.

jasemin26
autor
2. čer 2021

@margie to gratuluji, kéž by to u nás šlo taky takhle hezky rychle😉

jasemin26
autor
2. čer 2021

@fouskovi bohužel na dětské klinice na Jirpu to není možné, jak píšu pouze 1 hodinu😟

jasemin26
autor
2. čer 2021

@emamaira děkuji moc za odpověď😉, tyo takhle maličký chudáček na operaci 😟, je to opravdu velký bojovník a já mu přeji už jen to dobré, držte se a hodně zdravíčka 🍀👍

jasemin26
autor
2. čer 2021

@dominge velká gratulace, takže taky prdelky leželi na Jirpu? Pokud ano mohu se zeptat jak dlouho? Než vás přeložili na nedonošená oddělení? Přeji ať hezký rostou a hodně zdravíčka 🍀👍

jasemin26
autor
2. čer 2021

@zelenaesmolda děkuji moc za odpověď, určitě mě to uklidnilo😉🍀

keksik002
2. čer 2021

@jasemin26 to me mrzi, ze je to takto omezene.. Ale zase, vy se alespon date dokupy a miminko je tam skvele postarano. Brzy urcite budete uz spolu 🍀

dominge
2. čer 2021

@jasemin26 no u nás v Teplicích je jip spojeny s nedonosenci. V inkubátoru byl jeden 5 dní a druhý asi 14. Jinak v nemocnici celkem měsíc. Za tu dobu krásně probrali a vyrostli a do malička jin dávali fortifikaty na růst a posílení, protože mě mlíčko jim na zesílení nestačilo. Ale teď už to jsou krásná miminka 😉

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 děkuji.. ano doufám že brzy budeme spolu.. je to zvláštní pocit vědět že jsem po porodu ale prdolku u sebe nemám😟

jasemin26
autor
2. čer 2021

@dominge no to jsou krásný bobanci 😍...jinak moc děkuji za odpověď 😉.. v HK to mají právě rozdělené. Moc moc přeji ať krásně rostou a dělají jen samou radost

dominge
3. čer 2021

@jasemin26 já tobě držím palečky a neboj, všechno zvládnete 😉🍀🍀🍀 kdyby něco, klidně napiš

jasemin26
autor
3. čer 2021

@dominge děkuji moc, moc si toho vážím 😉

klea81
3. čer 2021

@mimi1004 tak to je pokrok, kamarádka má z 27 tt velmi postiženou dceru, ale je to už 20 let

luciaanaa
3. čer 2021

@jasemin26 Syn se narodil taky brzo 36tt a měl 2790kg teď už mu je 20m a dle MUDr by nikdo nepoznal že je,, nedonošený,, a jinak je úplně v pořádku. 2 dny byl v inkubátoru na dopečení a 10 dní na antibiotikach, prý se nalokala plodové vody takže jsem si tam pěkně poležela, jinak to je pěkný 😈🤣🤣

mimi1004
3. čer 2021

@klea81 To je vždy vabank. Buď bude miminko v pořádku nebo ne. I dneska bohužel zůstávají některá miminka brzo narozena s nějakým postižením 😔 Lékaři umí zázraky, ale někdy jsou i oni bezmocní...

bessinka
4. čer 2021

@jasemin26 neboj,vše bude dobré.držím palce.Syn narozený 36+1tt.měl 2,9kg a 48cm.kromě toho,že cvičíme Vojtovku,je šikovný 👍a nic mu nechybí.teď jsou mu 2roky a 1měsíc a má 93cm a 13kg.myslím na vás.

jasemin26
autor
4. čer 2021

@bessinka děkuji moc😉.. to měl syn krásnou váhu 😉.. je moc dobře že je v pořádku 👍. Snad bude náš prdolka taky 🙏😉

jasemin26
autor
4. čer 2021

Poprvé jsme klokankovali 😍😉

bessinka
4. čer 2021

@jasemin26 jo měl váhu hezkou.dr.říkal na kontrolách,že je o 2týdny větší.syn měl asi slitování,a nechtěl ať rodím 4kg dítě😀
to je nádhera❤ještě doplním,že švagrová rodila v 7.měsíci,dcera měla ani ne 1,5kg a taky vše dohnala.teď v létě ji budou 2roky.
vše uteče a za chvíli jste doma.držte se.

jasemin26
autor
4. čer 2021

@bessinka to je hodný že se syn slitoval a nechtěl aby maminka rodila 4kg dítě 😂😉... Co já bych dala za to aby byl o 2 týdny větší, my byli o 4 menší 😕, ale to doženeme😉. Moc děkuji za podporu 😉

suzzikk
5. čer 2021

@jasemin26 Já mám dvojčátka kluky narozené v březnu 2020 ve 24+5tt s váhou 785g a 790g,vše díky bohu v pořádku 💙💙

sasiii
5. čer 2021

@jasemin26 syn 31plus5 1330g a vse uplne v poradku a je mu uz 3,5 roku 🙂

merope
5. čer 2021

Snad jí nebude vadit - @tynka2904 tu má hned vedle podobnou diskuzi - https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/porod-cca-v-35-tt-mate-zkusenost-kvuli-spatnym-prutokum/?page=2#post-80824660

Ale teda to, že tam můžeš být jenom hodinu denně, to jako obhajují čím? Já rodila předloni na Bulovce a naopak maximálně podporovali, aby tam rodiče s dětmi byli co nejvíce. Dokud jsem byla hospitalizovaná, chodila jsem i 4x denně, potom když už jsem byla doma, tak typicky jsem chodila 2x denně - vždycky změřit teplotu, přebalit, nakrmit, dát ho spát, sama odstříkat mlíko, ven na procházku po areálu a za cca 2 hodiny zase zpátky a nanovo. Malý byl taky na JIRP v inkubátoru, maximální podpora, ať si matky o děti pečují samy. Dle dohody jsme chodily i na koupání a koupaly. Takže když jsem pak nastupovala na oddělení k malému, už jsem tu péči v podstatě uměla a jenom pocvičila.

Matky mohly chodit dle dohody kdykoli, otcové měli nějaké návštěvní hodiny, ale bylo to vše jen o dohodě (jen prostě mimo ty otcovské návštěvní hodiny šlo o to, že některé holky se stydí a aby měly klid na kojení) - když jsme jednou čekali na chodbě "na čas", tak si nás všimli a ať jdeme dovnitř, že stejně koupeme a bude líp, když tam budeme dřív než přijdou všichni ostatní.

Jen teda na čas, kdy děti spaly, to nás vyhodili ven a 9-12 měli vizity, tak na 9 jsme ani přebalovat nechodily. Kdybychom moc chtěly, asi by to taky šlo, ale tam těch možností bylo tolik, že to vůbec nevadilo.

jasemin26
autor
5. čer 2021

@suzzikk ty bláho to byli drobecci 😮, díky bohu že je vše v pořádku 🍀👍, jen ať dělají samou radost. A moc děkuji za zprávu 😉

jasemin26
autor
5. čer 2021

@sasiii děkuji moc za zprávu, opravdu mě uklidňuje že i při tak malé váze jsou miminka ok😉👍... Syn ať dělá jen samou radost

jasemin26
autor
5. čer 2021

@merope ahojky, tak to jsi měla fajn, to bych taky takhle brala kdybych tam mohla být s malým déle, když počítám že tam jedeme dvě hodiny a pak hodinku s malým je to mazec, obhajují to tak že je Corona a že to takhle kvůli tomu mají 🤷, dnes jsem se zkoušela zeptat jestli by jsme tam aspoň tu hodinku nemohli být s manželem spolu aby jsme se nemuseli po půl hodině střídat, tak to prý bohužel není možné 🤷

jasemin26
autor
5. čer 2021

Aspoň už nejsme na Jirpu👍, už máme 1540g😍

merope
5. čer 2021

@jasemin26 No, jako jet 2 hodiny tam a 2 hodiny zpátky kvůli 1 hodině... to je opravdu tak trošku myslím i proti všem zákonům a opatřením. Kdyby ses chtěla moc hádat, tak vyhádat by to určitě šlo. Chápu, že přijdeš, opečuješ dítě, to pak dáš spát, počkáš venku a zase přijdeš, když je dítě vzhůru. Jezdit 4 hodiny denně kvůli hodině návštěvy ještě takhle sekané? A kvůli covidu, na který jste určitě testovaní + když už tam jste, tak kdybyste byli nakažení, tak tam stejně tu nákazu šíříte?

pinika
5. čer 2021

U nás 29+3 a malá byla menší než by v tomto termínu měla být, 880 g ... teď 5 let, zdravá jako rybka a zvědavá jak opice 🙂.
Návštěvy to je těžké. Věřím, že díky Covid je to o dost složitější. Já i tehdy měla ruce rozežrané dezinfekcí a na Aro nás rozhodně nepouštěli o moc víc. Jen když už šlo klokánkovat tak nás nechali déle, to se naopak optimálně mělo 2 hodiny v kuse.

jasemin26
autor
5. čer 2021

@pinika tak to byla malička, a je moc dobře že to dohnala a je šikovná a hlavně zdravá 👍, já doufám že se to pak trochu s těmi návštěvami zlepší 🙏😉. Jinak moc děkuji za zprávu😉