Noční spánek. Někdo stejnou zkušenost?

martinatd
28. srp 2021

Ahojte, maly 5 M už mi měsíc hrozně spí v noci, porad se budi , někdy i co hodinu, občas pláče, někdy se jen vrti, porad chce prso nedávno se naučil pěkně nervovat když se mu někdo nevěnuje a tak to teď dělá i v noci..hrůza..jsem vystavena a zvládat pak dny je zahul... proto se ptám jestli má někdo taky takovou zkušenost ? Čím to může být a jak dlouho ještě?🥺😭😭potřebuju alespoň útěchu že nejsem sama 😭🙈😅

martinau5
28. srp 2021

Měli jsme to u staršího, trvalo to asi 3 týdny. Hodně nám pomohl dudlík. Dala jsem si prcka do postele a jen jsem ze spaní dávala dudlík do pusy a když dudlík nezabral, tak jsem nakojila a spalo se dále. Pak to přešlo a od té doby spal zase celou noc.

emillyhk
28. srp 2021

@martinatd Měli jsme totéž, v noci jsem nespala dýl než 55min. v kuse. Syn většinou ani nic nechtěl - poplakal, většinou ani nebyl vzhůru a za pár minut klidně spal dál. Trvalo to přes měsíc 🤦‍♀️ Ale přešlo to že dne na den a už spí zase hezky 😊 Přejde to, vydrž 🍀

martinatd
autor
28. srp 2021

@martinau5 dudlik pomáhá ale jen občas. Vím že to může být jen nějaké období, ale měsíc už je dlouhá doba a já padám na hubu..ale snad se to taky vrátí do starých kolejí jako u vás 🙏

martinatd
autor
28. srp 2021

@emillyhk jezis tak se budu modlit at je to tak i i nás a prejde to. Přesně jak píšete ,taky vlastně spí u všeho málo kdy se úplně probere ale je to šílené kolikrát, někdy se vzbudí i 2krat za hodinu a blbe je ze ja neumím spát přes den.. takže o to hůř se pak funguje. Budu se modlit at je tomu brzy konec 😔🙏děkuji 😊

fouskovi
28. srp 2021

@martinatd nepotěšim tě já nespím už 2,5 roků syn má zvětšené nosní mandle a v noci se furt budí na čaj a je slyšet jak polyká jak má sucho v ústech do toho vzteklý 6 lety a není žádná šance na odpočinek a ani na spánek

gbp
28. srp 2021

@martinatd dceri bude 16 mesicu a kdyz ji rostou zuby, budi se klidne 2x za hodinu 🤷🏼‍♀️ uspi ji jedine prso. a radu nemam. kdyz usne odpo, jdu taky. ale dost si zvyknes. kolem pul roku to zacalo, v 11 mesicich to byl velky zazitek, ted se to obcas trochu zlepsi. tak drzim palce, at to mate jinak.

klokanka31
28. srp 2021

@martinatd Je to jen období 🙂 čím je naše malá starší, tím je to lepší, ale taky má někdy ještě etapu blbýho spánku že se víceméně nevyspíme. Ale ona se většinou ani nevzbudí, ze spaní pláče tak většinou pomůže dudlík. Někdy ale má hysterák že jí musíme jemně vzbudit a pak třeba půl hodiny utěšovat.

sirinfirst
28. srp 2021

@martinatd syn měl období, kdy se budil co půl hodiny. Jako miminko spal jen na mém hrudníku, jinak byl neklidný. Nemít ho v posteli, nefungovala bych. Všechno přejde. Stačí si to udělat pro sebe co nejjednodušší - což je pro mne vytáhnout prso a spát dál.

moonulka
28. srp 2021

Dcera se v tomhle věku někdy budila i po 10 minutách 😬😬😬 Za nic třeba 10-15x. Nebyla teda vzhůru úplně, ale já jo. Nicméně jsem ji doteď mám v posteli a jen vytáhnu prso a spíme dál. Někdy ji tlačily prdy, takže jsem třeba hodinu musela masírovat, nosit na tygra a v klubíčku. Ale to nebylo každou noc. Takhle hrozné to bylo třeba měsíc nebo dva, teď v 15m už spí i 4 hodiny v kuse 😊

ondul
28. srp 2021

Myslím, že to je dost běžné a normální. U nás asi do 11 měsíců, postupně to vygradovalo až na co dvacet třicet minut.