• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy jste začli dávat mimča do chodítka?

4. února 2013 
kdy ste začaly dávat mimča do chodítka?
17. dub 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikdy, chodítka nejsou podle pediatrů a ortopedů právě zdravá :frowning2:. Takže moje děti se prostě plazily, pak si u nábytku stoupaly, pak ho obcházely a připadně chodily za ručičky a pak chodily do prostoru bez chodítka, když se na to cítily. Každej jinak, dcera chodila ještě před rokem a syn se na 11 měsících teprve postavil, takže i do chodítka to bude individuální, když už...........
17. dub 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
nikdy, ja jsem silne protichoditkovsky zamerena... :wink:
17. dub 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (41)
nepořizuji vůbec chodítko, nejsem proti tomu vyloženě, ale máme hopsadlo - sedák ja ne stejném principu jako chodítko a myslím, že bohatě stačí když je pár minut denně v tom, ještě chodítko by už asi bylo moc na její zádíčka :slight_smile:
17. dub 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodítko vubec nepoužívame a ani nebudeme :wink:
17. dub 2012 v 15:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Dnes se místo klasických chodítek dost využívají "chodítka" víceméně hračky, kterých se dítě přidržuje, aby udrželo rovnováhu. Koupila jsem kamarádce od FisherPrice a jsou s tím velmi spokojení a dítku to určitě neublíží. Je to takový vozík na kolečkách a dítě ho tlačí před sebou... no, my k tomu měly doma kočárek :wink:
17. dub 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Nikdy. Chodítko absolutně neuznávám, nespatřuju vůbec žádný smysl v používání tohoto vynálezu.
17. dub 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (29)
Též su proti chodítkům, ikdyž naše malá by v něm byla u vytržení a už bych ji asi nechytla,ale nic dobrý ho by jí to nedalo, Teď mi tu leze podél nábytku a to stačí bohatě nám oběma :grinning: :grinning: :grinning:
17. dub 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nikdy. K čemu to má vlastně sloužit? Také v tom žádný smysl nevidím.
17. dub 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Chodítko je nesmysl, tahač na peníze. Dítě v tom nemůže být víc jak několik málo minut denně. Není to vhodné na záda. Bortí se jim při tom páteř. Dítě samo pozná kdy už je připraveno chodit a chodit pak začne. A to už chodítko nepotřebuje. Do té doby mu chodítko z fiziologického hlediska jen ubližuje. S chodítky zásadně nesouhlasím..
17. dub 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
otázka zněla jinak ne??? to je každého volba, zda dá nebo nedá dítě do chodítka.....malý měl chvíli chodítko od 10 m myslím....a byl v něm spokojený, mohl se pohybovat rychle po bytě a líbilo se mu to, žádné následky nemá. , používal ho cca 2 měsíce než začal chodit a samozřejmě v něm nebyl celý den...ted u druhého již používat nebudu,ale ne kvůli názorům "lidí" nebo pediatrů.....myslím, že netřeba zas tolik přehánět kvůli všemu.......a to jsem jedna z "pečlivých a opatrných matek,které dodržují snad vše co se má......kromě tohohle tedy....klidně mě ukamenujte :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (10)
@mmmiska83: úplně souhlasím, nevím proč se tu vyjadřují všichni k něčemu, na co se jich nikdo neptal: Když jsem proti chodítkům, tak neodpovídám.
My chodítko měly, malá stála v 6měsících sama v ohrádce,ale za chvíli jipřevrátila a utekla z ní, takže jsem neměla, ani vteřinku, kam jí dát, aby si neublížila a já mohla třeba jen na záchod. V chodítku bývala pár minut denně a hrozně se jí tam líbilo, byla tam od začátku 7.měsíce (výrobce doporučil od 6.měsíců) někdy ho jen tak před sebou tlačila opřená zvenku, od začátku 8.měsíce chodí sama takže doba v něm ztrávená byla minimální,ale nám pomohla, při její bezpečnosti
17. dub 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Od nikdy, protože jsem od rehabilitační a doktorky souhlasně vyslechla, že chodítko (míněno takový to, kam dítě posadíte a ono klátí nohama) jen škodí. Když už chodítko, tak takové, které dítě před sebou tlačí a musí jít, ne jen camrat nohama. Ta sedící chodítka prý jen škodí páteři a klenbě nohou.
17. dub 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
chodítko v žádném případě.. a bez ohledu na to, jak zněla otázka odpovídám, že i podle pedagogů a dětských psychologů je to jenom mor... aby se obě mozkové hemisféry rozvíjely správně a hlavně rovnoměrně, je třeba dodržet posloupnoust vývoje, tedy neposazovat, dokud si dítě SAMO nesedne, nepostavovat, dokud si SAMO nestoupne a i chodit musí začít jen a jen SAMO, ne v nějakým vehiklu..ani vodit dítě za jednu ruku se nedoporučuje.. za ty peníze doporučuju koupit si něco jinýho....
17. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (20)
Sam má 10m a zatím jsem chodítko nepotřebovala, a jak tak na to koukám, tak myslím, že ho ani potřebovat nebudu. Máme upravený celý obývák tak, aby se v něm mohl volně pohybovat a mimo něj se sám nedostane. To je podle mě nejlepší a doporučuju to tak nějak udělat, v ohrádce by mi nevydržel, je to pro něj moc malý prostor, ale v celém pokoji už se celkem vyblbne :slight_smile:
17. dub 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neměla jsem ani na jedno dítě, nejdřív je na to moc malý a potom už si chodí (leze) samo, pro mě vyhozené peníze :slight_smile:
17. dub 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já chodítko pořídila z nouze - malý mi do 8. měsíce brečel skoro pořád když byl vzhůru a spal hrozně málo. Pořídila jsem ho v 7 měsících, ale byl tam jen, když jsem si potřebovala skočit na Wc a nebo když jsem potřebovala volné ruce. Byl v tom tak max. 20 minut denně a cca měsíc. My jsme na tom vyrostli taky a je nám něco? Většina doktorů v nich vyrostlo také. Takže za mě, ano, ale ne na dlouho a určitě tam nedávat dětičky, co ještě nelezou a nesedí.
17. dub 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Do chodítka? Ani omylem!!! Chudáci děti, co tam visí. Pořídila jsem takový ten vozíček o který se dítě opře a tlačí ho před sebou.
Padají tu názory, že jsme na nich taky vyrostli a je nám něco? Ano je, problémy s páteří má snad každý druhý člověk a základ se utvořil už právě v dětství.
17. dub 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Já začala až po roce, ale to jen proto, že Sof už byla těžká a neuměla chodit sama do 15ti měsíců, abych mohla aspoň uvařit, jinak na ven měla taky to "tlačítko" je to bomba.... Jinak znám holky co dávají mimina do chodítek i od čtyř měsíců, to už je extrém, dala bych až samo sedí :wink: :wink: :wink:
17. dub 2012 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně jak to většina píše. Klasické chodítko, do kterého dítě "vsuneš" rozhodně ne. Ale taková ta, která dítě tlačí před sebou jako vozík proč ne. Nám ho dokonce v Podolí doporučili na rehabilitaci. Hodně dětí má tendenci před sebou tlačit židle apod., což je to samé.
17. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Svoje děti zatím nemám ale jedno vím zcela jistě ... nikdy žádné chodítko !! :grinning:
17. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Nikdy, je to hnus. Viděla jsem nedávno fotky dětí v chodítku, které mělo super vychytávku. Polštářek na hlavičku pro děti, které ji ještě sami neudrží. Nechapu, proč bych do něčeho takového měla dítě dávat a ničit mu záda a nohy (děti se neučí chodit přirozeně, odráží se špičkama a pak logicky chodí po špičkách).
17. dub 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nikdy
17. dub 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nikdy.Leda vozítko,které tlačí před sebou,pokud na to má.Jak se zvedne a jde,ať klidně tlačí i kočárek,ale něco,čím je tlačeno,nebrat!
17. dub 2012 ve 20:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Je každé ho věc jestli dá dítě do chodítka nebo ne. U syna jsem chodítka měla a díky bohu za chodítko. Jinak doma neudělala vůbec nic a na záchod bych se taky nedostala. Dávala jsem ho na krátkou dobu a byl v něm spokojený. za vozítkem nechtěl chodit vůbec. U dcery jsem chodítko pořídila, ale nechce v něm být ta zase upřednostňuje vozítko. To že my dospělý máme problémy z páteří za to nemůže jenom chodítko ve kterém jsem byli i my. V dnešní době kdy každý většinu času tráví u PC a má sedavé zaměstnání se ní čemu divit že mají problémy s páteří.
17. dub 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Nikdy :unamused: :wink:
17. dub 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Navrhuji všem ženám, které se tu rozhořčují nad vším co se týká chodítka ať si založí vlastní diskuzi s názvem třeba "Fuj chodítko" a tam si můžou stěžovat nad funkcí tohoto pekelného stroje. Autorka otázky se ptá "Kdy jste začali dávat..." a to logicky znamená, že otázka je určena pro maminky, které chodítko používají.

Jinak mimi může do chodítka od doby kdy samo rovně sedí a hezky drží zádíčka. Nenechávala bych ho tam dlouho, prostě jako vše - přiměřeně :wink:
17. dub 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
Proč do chodítka ? Tím mu nepomůžeš, je to zbytečné.
17. dub 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@micka1 na tohle se nedá reagovat... Jsi z oboru, že tomu tak rozumíš? jsem fyzipoterapeutka a děti , které ke mě chodí na terapii se skoliózou tak zatím mám u každého v Osobní anamnéze předčasné posazování či používání chodítek... Víš jak se cítí 17-ti letá slečna že neche jít na maturiťák, protože se nevleze do plesových šatů s korzetem ??? a jedinná věc která u ní hraje je od 9ti měsících chodítko prý 40 min denně....
Jinak u počítače moc nesedí a jako malá měla pohybu dost... Takže vliv chodítko má...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
toto je medicínská databáze a je to potvrzeno!!!! Vývoj neovliníš, kdyžtak jen !dítěti! zmaříš celý život....
17. dub 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (16)
Nikdy. To se ještě vůbec prodává a někdo to kupuje?
17. dub 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ježiš ženy zakladatelka se ptá od kdy jste dávali do chodítka - tudíž se to týká jen maminek které dávali :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a šup hned je tady hejno vos kterých se to vůbec netýká :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: založte si vlastní diskuzi a dejte pokoj :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
Tvůj příspěvek