Opruzeniny u 3týdenního dítěte. Prosím o rady a zkušenosti, co pomáhá?

vaseli16
4. říj 2019

Ahoj holky prosim jak bojujete s opruzeninou? Maly ma chudacek zadecek jak pavian a je to uz hodne hrube... Mam doma sudocream, rybilku, bepanthen... Zadecek omyvame, vetrame, mazeme... V lekarne jsme koupili i 100% rakytníkový olej a ten teda jen vyjmecne potirame, malemu jsou 3tydny,ale nic nezabira... Prosim o rady a zkusenosti co pomaha zmirnit opruzeninu dekuji moc.

andza
4. říj 2019

Ja používám zinkovou mast. A zkus změnit plenky.

zmrzlinka
4. říj 2019

Skus změnit plenky a skus mast neo- pythiol ( doufám že se to tak píše) . Držím palce 💙

suzanne_capulet
4. říj 2019

ahoj nám pomohl Imazol nebo od Weledy krém na opruzeniny. Kdyz už to mal hodne spatne, že mu to až mokvalo, tak nám predepsala lekarka Imacort. Zmena plenek muze taky pomoct. Držím pesti at je to lepsi 🙂

vecerinka
4. říj 2019

Určitě Imazol a Sudocrem je dobry. Omyvat jen vodou a žádné vlhcene ubrousky.

vaseli16
autor
4. říj 2019

Dobre holky moc dekuji,predne zacnu tema plenkama to me vubec nenapadlo 😞 a zkusim nejakou z masticek co pisete.Vlhcene ubrousky jsem uz stahla omyvame vodou,snad mu pomuzu je mi ho lito drobecka 😞

aktakd
4. říj 2019

@vaseli16 Nam nejvic pomohla Weleda.

krista25
4. říj 2019

@vaseli16 ahoj nám Imazol od doktorky nezabral tak nám pak napsala Fungicin, až ten zabral. A změnila jsem značku plenek, jak už se píše nahoře. 😊

vaseli16
autor
4. říj 2019

@krista25 no k doktorovi se dostanem az zas v pondeli nejdriv,tak zitra aspon vlitnu do lekarny pro neco.

vaseli16
autor
4. říj 2019

@aktakd dekuji,koupim a uvidime 🙂

jannym
4. říj 2019

Zkontrolujte jestli mu nerostou zuby nebo nezačal jist něco jiného co by ho mohlo dráždit, já mám už taky týden malého pavianka - kombinace zubu a červené repy, pokud už to má tři týdny kupte si v lékárně imazol a za par dni byste měli mít klid

cuuza
4. říj 2019

Na omyvání je dobrý řepík, když už budeš v lékárně. Fajn jsou také natural plenky z dm, je tam méně chemie a samozřejmě co nejvíc vetrat.

krista25
4. říj 2019

@vaseli16 malému se i udělali dva mokvave flíčky, ty jsem měla mazat jednou denně fialkou. A někde jsem četla že na to zabrala Ondřejova mast a kamarádka používá Weledu a nemůže si ji vynachválit. Hlavně na každé dítě zabere něco jiného no. 😁

patmouse
4. říj 2019

@vaseli16 Nam nepomohlo od doktora nic - Imazol,Ondrejivka,genciana... az Weleda. To s cim jsme se neuspesne prali asi 3 tydny,bylo behem 5 dnu pryc...

prejeta_zaba
4. říj 2019

No hlavně co nejvíc sušit a větrat. Po umytí klidně i fénem (na studený nebo střídat studený a teplý vzduch, zase ať ho moc nepřehřeješ). A jaké používáš plenky? Mně se třeba
opruzoval i po těch z Albertu a Lidlu, přitom parfémované nejsou, ale jsou takové hrubší a asi je dítě víc v mokru. 🤷 Ty masti jsou podle mě až druhořadé. Aby to obsahovalo zinek (sudocrem, imazol, zinková mast), ten vysušuje. Nějaké bepantheny jsou spíš jen tak, nevím na co, na zvlhčení? 🤷 To ti teď nepomůže, potřebuje to co nejvíc vysušit a pak případně promazávat jen to začervenání, aby ho to nebolelo.

prejeta_zaba
4. říj 2019

@patmouse co obsahuje Weleda tak úžasného, že jsou z ní všichni tak paf? 🤔

sudylichozrout
4. říj 2019

@prejeta_zaba Mne se obe holky opruzovaly z Pampersek. Z DM plen ci Albert sovicek nikdy. Zalezi na konkretni pokozce, jak ji co sedne.

andrisek123
4. říj 2019

Mě na syna pomohlo jediné sádlo. Žádné jiné masti a nic...
A nebo zkus změnit pleny 🙂

lennus
4. říj 2019

@vaseli16 Já teda už u druhého dítěte používám látkovky a opruzeniny minimální. Syn jednou ze zubů, to pomohl i černý čaj a dcera párkrát, na tu mám Weledu krém proti opruzeninám.

hanka_333
4. říj 2019

@vaseli16 Dobry je Infadolan. Osvedcilo se mi hodne vetrat a otirat zadecek perlanem namocenem v cernem caji.

vaseli16
autor
4. říj 2019

@jannym ne ze to ma tri tydny, ale ze mu jsou tri tydny 🙂

vaseli16
autor
4. říj 2019

@prejeta_zaba no ted jsem zkousela tri druhy plenem pemprsky, z lidlu a nejake z dm... Tak zitra zacnu nanovo a zkusim koupit nejake pokud mozno jemne.

vaseli16
autor
4. říj 2019

@hanka_333 zkusim dekuji moc 😊

prejeta_zaba
4. říj 2019

@vaseli16 Pampers v sobě mají spoustu chemie
- parfemace atd. To bude asi ono... U nás sedí dm (ty barevné babylove, jsou bez parfemace a jemné, jiné jsem pak ani nezkoušela, tak pozkoušej nějaké další, to ti každý doporučí něco jiného 😀)

editkaromana
5. říj 2019

Změn plinky, nezalezi jakou používáš znacku masti, muzes mit i imazol ale tvemu synovi to pomoct nemusi, pamatuj ze každému zabira uplne neco jineho, to same jsem mela s dcerkou jak byla miminko. Davala jsem ji různě znacky a nepomohlo nic. Nakonec zabral az obycejny pudr v sáčku aviril, ktery se dával kdysi pred 20 lety :D ale i změna plen. A taky nezalezi na ceně plen muzes pouzivat pampers, huggies,nebo jakekoliv jine drahe znacky ale tvemu drobkovi to muze delat neplechu. Ted mam syna 3 mesice a mu můžu dat jakekoliv plinky i ubrousky a jeste ani jednou se neoprudil a mazat ho nemusim vubec. Takze jak rikam nezalezi na znackach, musíš hlavne zkusit zmenit pliny. Na každého zabira neco jineho. To ze nekomu zabere ondřejova mast, nebo sudokrem, tak to nemusi nutně zabrat tvemu miminku 🙂

jannym
5. říj 2019

@vaseli16 aha tak to jsem blbe pochopila, to se omlouvám, mě se nejvíc osvědčilo po stolici umýt prdku, vysusit promazat bepantenem nebo klasickou calciovkou po dvou až třech dnech az se začala obnovovat kožní bariéra se to začne výrazně lepším, když jsem mazala něčím se zinkem bylo to hned do krve, ale já mám atopiky, takže tam to muže být trochu zkreslené tím ze jsou hodně citlivý na to co na ne člověk namatla

patmouse
5. říj 2019

@prejeta_zaba to netusim. Ja nejsem z tech co by pitvaly i slozeni pitne vody 😉 doporucila mi ji znama,tak jsem zkusila a ona pomohla.

kamila22877
5. říj 2019

@vaseli16 ahoj. Take jsme s malou bojovaly a jedna pani v lékárně nam doporučila zmenu plenek. To nezabralo tak nam poradila, tenkou vrstvu Bepanthenu nechat zaschnout a na to sudocream. Ze Bepanthen leci a sudo odvede vlhkost. Muzu rici, ze nam to ohrome pomohlo. A koupel v Řepíku uz od mimi (jeden vetsi salek na vanicku). A neutirat vlhcenyma ubrouskama, ale perlanem a cistou vodou.