Permanentní únava - mám doma dvouměsíční miminko

nikitka2323
16. srp 2018

Mile maminky mam dvoumesicniho chlapecka a jsem porad strasne unavena. Se spánkem by ani problem nebyl..v noci naspim i 7 hodin ikdyz rozkouskovane a dopoledne kdyz usne tak si zdrimnu a nim a i odpo někdy. Jsem tak unavena ze az klepu jdou na me mdloby a mam hrozny hlad. Doma melu z posledniho nemam ani spetku energie. Nevim cim je to snad kojem? Ze me maly vysava? Máte některá podobnou zkušenost? Jsou nejake doplnky stravy nebo vitaminy co brat? Diky za rady a nazory

michaela_2
16. srp 2018

@nikitka2323 přerušovaný spánek + kojení zejména ze začátku, kdy se kojí fakt často - také jsem první měsíce byla jak chodící mrtvola ☹ Zlepší se to. Nějaké vitamíny pro kojící maminky určitě nejsou na škodu, já brala Mamavit. Hodně pij a pravidelně jez.

katka865
16. srp 2018

@nikitka2323 rekla bych ze pomuze cas. Clovek si na to vsechno musi zvyknout. Cela ta pece o miminko je strasna zatez pro cloveka ale bude lip!

michaela19911991
16. srp 2018

Moje rada je spousta cokolady a vydrzet. Ja si vubec nevzpomínám na prvni 3 mesice po porodu - jen na unavu. To se upravi neboj. Pak uz se miminko nebude budit tak casto a ty si zvyknes - je to sice neprijemny, ale neboj vetsina jsme si tim prosly.

bayt
16. srp 2018

@nikitka2323 Je to ten přerušovaný spánek. Malej má za chvíli 7 měsíců a stále se budí klidně co hodinu. On je asi extrém. Ale někdy na mě už jdou mdloby....

crejzy
16. srp 2018

Já mám skoro 11 měsíčního nespavce a jsem taky nonstop unavena a to nekojim. Aktuálně se budí co 30-60minut ( zuby) ale on nikdy nespal vic jak 3h v kuse, bohužel jsem si nezvykla. Píšu ne abych strašila, ale aby jsi vedela ze pokud malá spí bude to lepší a taky ze v energetickém stavu “zombie” nejsi sama.

verunkanatalka
16. srp 2018

Já taky bojovala s velkou únavou..Došla jsem si k mudr na krev,jestli je vše ok a zjistila mi strašně málo železa...Užívám ho cca 2 měsíc a jsem sama překvapená,jak mi to pomohlo..

zmrzlinka
16. srp 2018

Určitě zkus železo a hořčík.

kittyy17
16. srp 2018

U prvního syna jsem byla vyřízená půl roku, pak si tělo zvykne na přerušovaný spánek, u druhého mi to už nijak nevadilo. Určitě zkus vitamíny, hořčík a železo, hodně jíst a pít, poslat tatínka na dvě hodiny s kočárkem a psychicky si odpočinout, třeba s kamarádkou v cukrárně. Mě hodně nabijelo cvičení, dvakrát týdně vypadnout a vyčistit si hlavu...

evee24
16. srp 2018

Nemůže to byt štítnou zlazou? Já spim i ve stoje když mi to nesedelo

anetka1701
16. srp 2018

Jestli máš tak magnezko-sumak 😀 pomáhá zázračně. Taky jsem řešila. Já ještě beru kapsle z mořského lososa, ty taky pomáhají.

lolam10
16. srp 2018

@nikitka2323 urcite zkuste brat zelezo.a zvazila bych krevni testy u dr.a mozna vas posle i na tu endokrinologii ..

janaelia
16. srp 2018

@nikitka2323 Nějaké vitamíny na únavu by určitě nebyly na škodu, myslím že magnesium je na to dobré, ale možná bych zvolila nějaké široké spektrum něco pro maminky.

ela90
16. srp 2018

Uz to tu padlo, ale takybych doporucila krev u dr, at je jistota ze je vse ok. Ja mela malo zeleza a sestra po porodu problem se stitnou zlazou.

martinka_33
16. srp 2018

Dojdi si k obvodní doktorce, udělá krevní obraz a zjistí, jestli ti něco nechybí, mě takhle zjistila problém se štítnou žlázou, jinak to je i rozkouskovaným spaním a teda napsat, že spim 7 h to bych za dost taky nepovažovala, já takhle na kousky potřebuju 10 h, ono je něco jinýho jednou za čas nebo pořád

nikitka2323
autor
16. srp 2018

Diky moc damy zitra bezim pro to zelezo 😀