Pitný režim miminka. Kolik by mělo vypít 6měsíční, plně kojené a s příkrmy?

raffal12
21. únor 2021

Ahoj všichni 😊
Kolik tekutin by mělo denně vypít 6ti měsíční miminko ,které má 7 kilo ,je plně kojena se zeleninovým prikrmem na oběd a občas kaši v podvečer ,trápí nás zácpa ,takže kojení nejspíš nestačí (po prikrmech vždy dokojim )

michaela1990xx
21. únor 2021

Nás malý vypije zhruba 150ml vody nebo čaje. Během dne a během podávání prikrmu. Ale nekojim.

krupka3
21. únor 2021

Kdyz ma prikrmy, tak neni plne kojena, ale pouze kojena. Dokud kojis, tak 6m diteti mimo kojeni nemusis davat jine tekutiny. Zacpa bude zpusobena spis nevhodnou stravou (napr tou kasi, pripadne treba pokud ji davas kukuricne krupky apod.). Nase ma ted 8m, 3 jidla denne a mezitim jen kojim. Prvni tekutiny mimo kojeni se chystam podavat cca v roce, vychazi nam to akorat na cerven - zacatek leta, vyssi teploty, vyssi potreba tekutin.

klokanka31
21. únor 2021

Moje malá vypije většinou 500 ml. V 6 měsících to bylo asi 350-400ml. Ale to už nebyla kojená. Jinak tady se můžeš kouknout. https://www.maminkam.cz/pitny-rezim-kojencu-a-b...

rejalin
21. únor 2021

U nás vypije pouze zanedbatelné množství, podle mě mu to počítat nemusíš, kojení by mělo stačit. Ta zácpa je spíš, že si tělo zvyká na jinou formu stravy, plus některé příkrmy ji mohou způsobovat (např mrkev, u nás brambory a batát). Zkus buď přidat do přikrmu olivový olej, nebo více ho naředit vodou. Já jsem nakonec dala švestkový příkrm a po tom se krásně vykakal. Švestky jsou na tohle fajn 🙂 vím, že ještě někdo dával vločkový odvar, slyšela jsem i o lipovém čaji. A zkus vysledovat, jestli to není po určité potravině a to chvíli ještě nedávat 😉

jjasmina
21. únor 2021

V půl roce jsem často kojila ve dne i v noci, více ředit třeba příkrm, davala jsem máslo. Kaši bych nedávala, může betonovat. Jinak mrkev může stavit, začínala jsem vodnatou zeleninou

veru181
22. únor 2021

Po prvním příkrmu by snad mělo být 200 ml denně, ale podle doktorky stačí dokojování po příkrmu. U nás pomáhal heřmánkový čaj a později se to srovnalo samo.

moonulka
22. únor 2021

Dcera má 9m, kojím před příkrmem, který má 3x denně. Nabízím po jídle vodu v panákovce, protože se mi sápala po sklence. Většinou dělá blbosti, pokud něco vypije, tak možná hlt nebo dva 😁 Pokud je dítě kojené, tak netřeba klidně do roka. A jak už bylo zmíněno výše, zácpa může být ovlivněna spíš stravou, např. ta kaše.

konidana
22. únor 2021

Dokud jsem kojila dcera nevypila skoro ani deci. V pul roce tak malou lzicku vody, v roce maleho panaka vody max 3x za den. Kojeni jí stacilo.

lenatko91
22. únor 2021

Zácpu můžou způsobovat příkrmy, například mrkev nebo maso. To kojením podle mě nebude. A pokud kojîš na požádání, voda navíc je zbytečná, někde jsem i četla, že to takto brzo zatěžuje ledviny. Z mm a příkrmů má tekutin dostatek

aneta_v
22. únor 2021

@raffal12 kaše je na půlroční dítě opravdu velmi velmi brzo, kaše se zavádí tak kolem 9m a navíc dopoledne, nikoliv v podvečer. Zácpa při zavádění příkrmů značí spíš to, že trávicí systém ještě není na příkrmy připraven, takže já bych je klidně na 2 týdny zrušila úplně, jen kojila a po 2 týdnech zkusila znovu zeleninu - dýni, brokolici apod. Mrkev staví
Jinak voda se u kojeného dítěte zavádí kolem 8/9m právě kvůli zátěži ledvin, jak je psáno výše

paja26
24. únor 2021

Zkus napsat přímo odborníkovi do poradny dětského lékaře zde na MK nebo tam projdi již položené otázky, jestli nenajdeš odpověď. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

normalnimatka
24. únor 2021

plně kojený dítě potřebuje jen mlíko. proč dávat ještě něco jinýho jako? jeho tělo si řekne, kolik toho potřebuje.
jinak už tady vše bylo řečeno.