Pláč v autě. Jak jste poznaly, že je malinkým dětem v autě špatně?

arwen666
19. čer 2022

Ahoj holky mám 5 měsíční dceru a když někde jedeme autem je to horor většinou rve celou cestu ani vyčerpáním neusnu někdy usne ale to málokdy jsem z toho nešťastná. Jak jste poznaly že je tak malým dětem třeba špatně v autě? Nebo nějaký trik co zabral u vašich dětí 🤷‍♀️zkousela jsem dát sedacku dopředu dozadu už aji po směru ale nic se nezmenilo

betysch
19. čer 2022

Já tě asi zklamu.Starší i mladší přestaly v autě rvát až když šly z vajíčka do pokračující sedačky.Mladší to ještě občas chytne i dnes, ta je teda schopná se uřvat tak až se pozvrací.Naštěstí nikdy neřvali souběžně🙂

betysch
19. čer 2022

Jo a jak se ti podařilo vajíčko dát posměrně?Ja bych si to teda nelajzla ale to snad ani technicky nejde,ne?

jjasmina
19. čer 2022

@arwen666 zkus plenku přes okno

arwen666
autor
19. čer 2022

@betysch no nemá se to jen jsem ji obrátila a jela jen kolem vesnice

tasimia
19. čer 2022

@arwen666 u nas to samé. Přestalo to, až když šla z vajíčka do normální autosedačky.

arwen666
autor
19. čer 2022

@tasimia
@betysch no to se mám na co těšit já jsem za tím volantem vždy nervózní jak tak moc pláče žalostně starší byl na to úplně v klidu

zelenaesmolda
19. čer 2022

@arwen666
A neni ji treba horko?Ty deti v tech sedackach byvaji dost zpocene.
Jak jsi to vejce po smeru pripoutala kdyz vajicka posmerne pripoutat nejsou?Je ti uplne k nicemu to vubec zkouset protoze ji tak stejne vozit nesmis.

arwen666
autor
19. čer 2022

@zelenaesmolda já vím kdyztak bych koupila posmernou sedacku. Teď jezdi jen v body a spocena je vždy strašně ale to z toho pláče jsi myslim

petulkadodo
19. čer 2022

@arwen666 U nás hodně pomohlo zastínit okna, malému vadilo, když na něj svítilo oknem slunce. Kdyby jí bylo špatně, tak to poznáš, zvracela by. Když nezvrací, tak se jí jen něco nelíbí.

michaela666
19. čer 2022

Napadá mě plínka přes okno, zpívání, oblíbená hudba, pověšená hračka na opěradle sedačky tak, aby na ni viděla ( mohla sahat nebo kopat), zrcátko.
Některé děti to tak bohužel mají. Rozhodně bych, ale takto malé dítě nedávala do posměrne sedačky. To raději omezit jízdu autem na nejnutnější minimum.

arwen666
autor
19. čer 2022

@petulkadodo to naštěstí ne 🙏 zkusím to stínítko a momentálně ji rostou zuby tak i to může mít spojitost ale řve mi tak už 2 měsíce

sirinfirst
19. čer 2022

Řvaly mi v autě dvě ze tří... Jak píší ostatní, přešlo to až přechodem do větší sedačky.

betysch
19. čer 2022

@arwen666 u nás byl muž vždycky na nervy.Původně jsme chtěli jet někam dal na dovolenou ale po minulém hysterickém záchvatu a zvracení mi řekl že neexistuje.Tak budu doufat že příští rok.Ale starší si cestu autem užívá a na větší vzdálenost usne.Tak třeba to budeš mít stejně.

zelenaesmolda
19. čer 2022

@arwen666
5 mesicni dite nesmis vozit v posmerne sedacce!

arwen666
autor
19. čer 2022

@zelenaesmolda tak kdyby se to nesmělo tak nedělají sedačky 0-13kg třeba které jdou dát i po směru na isofix a jdou sklopit 🤷‍♀️ale nejsem znalec syna jsem v 9 měsících dala do poměrně sedačky a byl spokojen

michaela666
19. čer 2022

@arwen666 V zájmu tvého dítka to prosím nedělej. Než koupíš sedačku tak si zjisti potřebné informace. Ani 9 měsíční nemá co dělat v posměru.
V tom lepším případě bys při nehodě nebo prudkém brzdění poškodila páteř, v tom horším by si zlomilo vaz.

ada22
19. čer 2022

To si nejspíš pleteš se sedačkou 0-18, které jdou časem otočit po směru, ale rozhodně do určitého věku by se mělo vozit v protisměru. Jinak zkoušet rady co píšou holky, ale některé děti prostě v autě pláčou a časem se to zlepší.

kkacca
19. čer 2022

Obe moje děti proste nějakou dobu rvaly jako krávy a pak přestaly, v protisměru jezdí od zacatku a i teď ve 2,5letech, takže směr jizdy na ro vliv nemel..

betysch
19. čer 2022

@arwen666 to neokecáš.Dítě ve vajíčku má jezdit v protisměru.A ve vajíčku vydržet co nejdéle.Když se podíváš jak tam sedí-je krásné obklopeno a chráněno ze všech stran .Při nehodě je v největším bezpečí(pokud to do vás nenapálí kamion).Já chápu že tě ten řev štve-ale v tom případě to chce eliminovat jízdu v autě nebo to přetrpět.

zelenaesmolda
19. čer 2022

@arwen666
sedacka z kategorie 0-13 jsou vajicka a ty jsou POUZE PROTISMERNE!
9 mesicni dite nema v posmeru co delat,deti by mely jezdit do 4 let v protismeru.

arwen666
autor
19. čer 2022

@betysch nechci nic okecavat v těch sedačkách se nevyznám a rada se poucim vím že je protisměr bezpečnější syna jsem vozila ve vajicku a pak byl spokojenější posmeru ve velké sedacce nastetsi jsem nikdy nebourala 🙏

arwen666
autor
19. čer 2022

@zelenaesmolda v mém okolí tak dlouho nikdo dítě v protisměru nevozil takze mě nenapadlo se nad tím pozastavovat🤷‍♀️ člověk se pořád učí

arwen666
autor
19. čer 2022

@zelenaesmolda u všech jsem viděla že jakmile jim dítě sedělo tak bylo v normální sedačce 🤷‍♀️

tasimia
19. čer 2022

@arwen666 v pohodě, vždy se něco naučíš ;). Zkus skupinu dětí proti směru na fb. Tam ti hodně poradí.
Ano je spoustu lidí, co vozí jako ty, ale vždy je lepší vajíčko ;). Co nejdéle.

zelenaesmolda
19. čer 2022

@tasimia
Tedka uz spis skupinu autosedacky-bezpeci pro deti

@arwen666
Napisu ti k tomu vic az mi usne dite 🙂

tasimia
19. čer 2022

@zelenaesmolda Jasný, ale poradi ji i v té.

mishulka26
19. čer 2022

@arwen666 kvůli tomu pocení zkus dát na jízdu body z merina v tom se nepotí

arwen666
autor
19. čer 2022

@mishulka26 kupuju od Little angel oblečení mám s ním dobrou zkušenost od staršího

arwen666
autor
19. čer 2022

@zelenaesmolda super budu ráda dekuji

zelenaesmolda
19. čer 2022

@tasimia poradi ale vzhledem k tomu,ze ve skupine uz nejsou prodejci tak je to jenom mama skupina