Plenkové kalhotky. Odkdy?

optimistic
6. črc 2023

Dobrý den, odkdy měly vaše děti plenkové kalhotky místo klasických plenek? Chápu dobře, že se dávají, když už jsou ty klasické malé?

dyechampion
6. črc 2023

nemusi se davat, muzes porad zustat u klasickych, me osobne prijdou genialni, nas je mega neposedny a ty plenkove kalhotky nam udrzely vsechno 🙂 Nosili jsme je podle vahy asi od velikosti 3-4(7kg) do 5-6(14kg), ted uz jsme odplenkovani.

luhana
6. črc 2023

@optimistic
Začala jsem je dávat v době, kdy malý začal běhat a tak nějak se víc hýbat 😁 občas se stalo, že klasické v noci protekly jak sebou šil, ale u plenkových kalhotek se nám to nestalo.

palja
Autor odpověď smazal
Zobraz
cuuza
6. črc 2023

Ve chvíli, kdy dítko nechce u přebalování ležet a radši třeba někde stojí, třeba na lavičce 😉 (nejoblíbenější místo u nás)

michaela666
6. črc 2023

Dávala jsem cca od roku, protože přebalování bylo boj. Pokaždé jsem ji musela odchytit, skoro zalehnout a být sakra rychlá jinak v půlce akce odcházela za hlasitého řevu. 😃 Pak to občas někde uteklo z plenky a v té době jsem zjistila, že se dají koupit pants. Zůstali jsme u nich až do teď ( 2,5 roku je má na noc, přes den odplenkovaná).

inah91
6. črc 2023

A já třeba nedávala 😂🤷🏼‍♀️ protože jsou drahé...
Syn má 2 roky, už nějaký čas má plinku jen na noc, což používám stále obyčejné, dcera 9m, taky obyčejné
Ale uznám, že jsem kalhotky použila třeba na dovolené - tam to byl pomocník ☺️

emillyhk
6. črc 2023

Syn měl s přebalováním problém od miminka - řval, kroutil se, později zdrhal... Správně nasadit plenku byl boj. Na plenkové kalhotky jsme přešli tuším u velikosti 3. I tak je to často boj, ale odplenkovat se nám nedaří (syn nechce chodit bez pleny 🤦‍♀️).

veronicka89
6. črc 2023

Mam doma oboji ...kdyz vidim ze je v klidu davam klasicke ( jsou o polovinu levnejsi)

Venku taky ptz se mi nechce dite cele svlekat...

A kdyz jsme na koupaku davam zase pants

veronicka89
6. črc 2023

A ne neni to ze jsou male ...ty oblikaci dsvam tak od roka co umi chodit..a asi i casteji na noc....

bertik20
6. črc 2023

Plenkové kalhotky jsou nejlepší když se dítě učí na nočník. Jinak je to podle toho, co vyhovuje víc u přebalování

me_druhe_ja
6. črc 2023

Tak já jsem asi jedna z mála, ale mě ty pantsy nevyhovujou. Protože dítě musím celý svléknout, venku sundat i boty. Pořád jsem upřímně nepochopila tu výhodu. 😀 za mě je jednodušší jen stáhnout kalhoty ve stoje a dát normální plinku. Jde to úplně normálně ve stoje. 😀

ekou
6. črc 2023

Osobně jsem začala dávat jak potomci se už hýbali a klasické plenky nevydržely jejich pohyb. Takže u dcery někdy cca v 7 měsících a syna už ve 4,5 měsících a nebyla už žádná noc s mokrým pyžámkem.
Ono je to individuální, někdo používá a někdo vůbec ;)

pampeliska1313
6. črc 2023

Já proste nejsem asi schopna normální plínku zapnout poradne. Snad jen když byl miminko a v klidu.:D Už ani nevim jak dlouho má kalhotky. Vím ze na ne přešel ven chvíli, kdy mu plenky protekly třeba bokem a přitom ji mel novou, myslela sem ze je má velký, změnila sem velikost a stejně… protože jsem to proste asi málo utahla, někdy se mu zase povolily..atd. Takže od ty doby kalhotky a dobry. Ale nekdo je vůbec nepoužívá.)

95newmommy2020
6. črc 2023

My presli asi v 7 mesici, kdy se jen plazil a nechtel bejt na zadech. Bylo to praktictejsi

jana_zofie
6. črc 2023

@me_druhe_ja vyhoda je po plavani, kdyz potrebuju rychle nasadit plenku utikajicimu nahaci. A kdyz ted zacal na nocnik, jenom stahnu a kdyz je sucha, vytahnu pak zpet. Venku... podle situace, mam obvykle oba typy.

mama_mila
6. črc 2023

U obou dětí jsem začala dávat kolem půl roku, hned jak dosáhli váhy těch nejmenších 😄. Prostě se mi to líp nasazuje, nesnáším klasické plenky, připadá mi to i pohodlnější, jak je to pružné okolo bříška, lepší než klasické zalepovací plenky. Ale to je jen můj pocit a můj problém 🙂😄

elesse
6. črc 2023

Davala jsem hlavne na noc, neprotekaly jako normalni. A nejvic se mi osvedcily od lezeni do cca 1,5 roku, nez zase pochopi, ze se u brebalovani nikam neodchazi

veronicka89
7. črc 2023

@me_druhe_ja staci 1 stranu kalhot 😀 a 1 botu

eviicka
7. črc 2023

Nedávala jsem vůbec, pokud už jednorázové, tak raději klasické. Měla jsem jeden balík k učení na nočník a vadilo mi, že dítě se musí celé svléknout, navíc pokud je pokaděné, je větší riziko, že se při svlékání neco ušpiní.

malymax
7. črc 2023

Pantsy jsou pěkně roztrhnout na boku a synovi vyhovovali protože od porodnice spí na břichu a vydrželo mu to doteď. Klasické mu protekly, pantsy vydrží v pohodě celou noc 🙂

sorboni30
7. črc 2023

@optimistic já jsem kalhotky nedávala a to mám kluky a teď holky a taky dávat nebudu..

nikola1email
7. črc 2023

Já jsem koupila výhodné velké balení na zkoušku pro dvojčata 3,5 měsíční a jsem s nimi spokojená, dávám je hlavně na noc, během noci nepřebaluju a vydrží celou noc bez protečení. U běžných plenek se mi občas stalo, že protekli, nebo jsem je špatně zapnula, takhle jen navleču 🙂

katieku
7. črc 2023

@me_druhe_ja nemusí se dítě celé svlékat, dají se z obou stran roztrhnout a jsou jako klasické plenky … ale chápu, já těm kalhotkovým taky nepřišla moc na chuť 🤭😃

me_druhe_ja
7. črc 2023

@katieku to jo, ale když chceš dát nový, musíš svléknout. 😀 ale jak tu někdo psal tak na doma, kdy je dítě jen v plence a uci se na nočník, budou lepší. 🙂 Mě se kolikrát stává, že mám plínku celej den suchou, vždycky stihneme nočník, ale pak je stejně na vyhození, protože už nelepí 😀

michalusenka
7. črc 2023

@me_druhe_ja přesně, mě přijde daleko horší je nnadat a sundat když je pokakane

vevercicka
7. črc 2023

@optimistic začala jsem dávat až potom, co se malá naučila ty klasiky sundávat a jednoho krásnýho rána (na můj svátek) rozmatlala hovno všude po postýlce. Hned jsem na ně přešla pantsy sundat neuměla 😁🙏

drago49
8. črc 2023

@optimistic od ty doby co dorostl do velikosti a prebalit ho je jak prát se s chobotnici 😂

zuzkaasteli
8. črc 2023

My je pouzivaly az tak od 1,5roku,protoze jsme zacinaly odplenkovavat a bylo to jako klasicke kalhotky,v noci jsem pak jeste rok budila v noci a zas,fungovaly jako pojistka kdy se stahly jen ke kolenum spolu s pyzamovyma kalhotama a pak zas natahly..

jerrabina
8. črc 2023

@vevercicka Jee, mě takhle v roce dala dáreček na narozky 😂 ale narozky jsou víc než svátek, takže u nás byl vymalovaný celý pokojíček 😂😅 (měla svůj pokoj jako bezpečné místo a jen ve dveřích ohradku 😁) no, dostali jsme to i z koberce, takže dobrý 😄 ale muselo ji to hodně bavit, protože to bylo skoro všude 😂😂😂 a pak tam v tom seděla a když jsem přišla, culila se na mě jako by mi chtěla říct "krásné narozky, mami" 😂

jerrabina
8. črc 2023

My to používali jako klasické kalhotky na skoro odplenkovane dítě. Vysvětlila jsem, že to vlastně nejsou plenky ale kalhotky a sajou jen "kdyby náhodou". To nám fungovalo moc hezky. (akorát se k plenkam pak vrátila, ale to už je jiný příběh)