Po očkováníní Hexou se propíná do luku

ljusli
11. čer 2017

Ahoj maminky,

Ono to tu uz asi bylo ale jsem opravdu nestastna. Minuly tyden jsme byly na ockovani hexavakxinou. Do te doby mala krasne prospivala a byla klidna a spokojena,hrala si s hrackami a hezky na ne mluvila a cvicila.

Po ockovani mam uplne jine dite. Je.nervozni, hrackam nadava, vyska (coz predtim.nedelala), zacala se desne casto propinat d luku, breci kdyz ji pokladam. Kdyz jen tak lezi na.podlozce taky se propina. Ale tohle nikdy predtim nedelala :(

Co mam delat?? Je to na rehabilitaci? Jsem z toho nestastna.

Mala ma tri mesice.
Dekuki za.nazory

ljusli
autor
22. čer 2017

@ellive ahoj ano mas pravdu ani mne se nelibila. Ale uz je pozde, ockovani je.v ni a moje dite je hypertonicke. Skoncili sme s diagnozou F82 a mame zacit chodit na rehabilitace. Jsem.z toho nestastna. Umite mi rict co znamena hypertonie u ni do budoucna? Ctu ma.netu, ze deti by aji postizene. Plus pridavam info ze do vakcinace byla v poradku,pasla koniky a ted se vali po brisku. Umela se otocit a.uz se neumi. Je nervni a ma porad krece. Jo nejsou to infantilni spasmy nastesti ale stejne mam dite co breci v kreci a je zrazu vyvojove pozadu

jullli
22. čer 2017

@ljusli takze vojtovka? No kazdopadne proste spoustec bylo ockovani dalsi ockovani posunuj a odkladej

ljusli
autor
22. čer 2017

@jullli ja jeste nevim, protoze ted jsme v systemu. Dite ma jit na.rehabilitace ale nikde mi ji nechteji vzit protoze je plno a jdou prazdniny. Prvni terminy mi.nabizeji 19.7?!!!!

luckylee
22. čer 2017

To mne mrzi.A co Bobath?To jsem slysela ze je lepsi nez Vojtovka ale vubec nevim ty indikace tak nebudu kecat...Nicmene ted uz bych zmenila svou odpoved a dal bych neockovala nikdy a snazila se vydupat kontraindikaci.Budete makat s reahabkou,mala se da dokupy a pak treba nanovo a ucit se vic veci?To si muzou nejake ockovani strcit za klobouk.😕 Drzim pesti at je to brzo poradku.

ljusli
autor
22. čer 2017

@normalnimatka urcitr budu.zadat o rozdeleno vakcinace. Ale priznam se,ze se v tomto tematu az tak nevyznam takze na sukl urcite psat budu. Pak bych mela psat jeste nekam a zadat aby moje dite bylo vyjmuto z n ormalni ockovaci procedury. Ale nevim kam:(

ljusli
autor
22. čer 2017

@luckylee zatim co me informovali tak na hypertonii ti daj automaticky vojtu. Co je paradox jelikoz u vojty se deti vzdy rozbreci co u moji vyvolava zaskuby. Tak nevim... ted nemuzu predbihat a uvidime so nam reknou na rehabilitacich.

luckylee
22. čer 2017

@ljusli no jasne.Hele na FB je skupina Informovane ockovani a muze se hodit .Jestli to tu uz nekdo nepsal.Tam je spousta lidi co maji zkusenosti a poradi ti co a jak.☺

normalnimatka
22. čer 2017

@ljusli no cože? jak můžou jako diagnostikvat opoždění a hypotonii, dyž do teď byla dcerka v pořádku? jako fakt úplně normálně pásla atd? to je docela síla.... bejt tebou neočkuju už nikdy nic. první očkování dopadlo, jak dopadlo... podle mě dost jasnej signál se na to radši vysrat...achjo:( je mi to líto. ale i kdybych byla očkující máma, aspoň bych všecko odložila co nejdýl to jde. nevim, proč se do toho každej hrne.
co na to pediatr? nahlásil to na súkl a uznal, že to má souvislost?

ellive
22. čer 2017

Záleží na konkrétním stavu dítěte, Vojtovka to jistí ale ja jsem osobnější příznivec Bobatha. Takhle na dálku lze těžko odhadnout jak se bude dítko vyvijet. Každopádně než najedete na rehabku okamzite začnete s detoxem, někomu pomaha homepatie někomu joalis, ihned kontaktujte terapeuty metod. Trvejte na zapsání od praktické Mudr. O zavazne reakci, kontraindikaci by měl vystavit neurolog. Přeji pevne nervy, mate před sebou dlouhou cestu ...

normalnimatka
22. čer 2017

taky bych nasadila brutální detox... doporučuju najít nějakýho alternativce, kterej se zabejvá čínskou medicínou. v tomhle vám už doktoři nepomůžou. takle to prosím chodí.
teda to F82 vůbec nezní hezky...co ti k tomu řekli? takže prostě to holčičku poškodilo neurologicky..?

linee
22. čer 2017

@ljusli drze se.Ale urcite uz nikdy neockujte.

normalnimatka
22. čer 2017

jinak moc vám přeju aby se to srovnalo.... průser je na světě a zdravotnictví umí jen nabídnout vojtovku, která původně byla vymyšlená na úplně něco jinýho, a ne na každý vývojový opoždění motoriky... určitě bych se informovala o Bobath konceptu. vojtovka působí přímo na CNS a nikdo s jistotou neví, co všecko to kromě stimulace vývoje taky dělá...
a kromě súkl bych napsala i sem https://www.poockovani.cz/pribehy a určitě budou i nějaký FB stránky, vypusťte do světa svou zkušenost. těžko si může u takovýhleho případu někdo říct, že je to jen hysterická matka a může to bejt úplně něčím jiným. ne, jako jeden den se naočkuje a nastane totální obrat ve výoji - to opravdu není náhoda.
aby bylo tvoje dítě vyjmutý z očkování, je potřeba mít potvrzení od neurologa. ale dělaj z toho problémy často i oni. nikdo si to nechce vzít na triko, je to pěknej absurdistán. ale i kdyby vám kontraindikaci nepotvrdili,myslim, že dítě vám ji potvrdilo nedostatečně a rozhodně neočkujte. a neříkej si, co když chytne to a to...buď úplně v klidu, očkování stejně tak úplně nefunguje:D takže se starejte o imunitu dcery celkově a hledejte způsoby, jak z toho, co se napáchalo, vybruslit co nejvíc.... je to fakt smutný...:( snad se všecko brzo srovná! držim palce!

korin
22. čer 2017

Kamarádka měla hypertonické dítě, propínání se do luku bylo u nich na denním pořádku. Hodně klubíčkovali, cvičili vojtovku a srovnalo se to.

anushka111
22. čer 2017

Moc mě to mrzí. Taky jsem slyšela o kolik je Bobath šetrnější. Možní i někoho zaplatit. Já už bych do dalšího očkonešla. To přece není žádné opoždění, když do očko byla vpořádku. Můžeš to vyřešit i přejitím k pediatrovi který je proti očkování. Kvůli tomu bych klidně a brala dlouhé dojíždění. Jinak většina doktorů očkování podporuje i po dlouhodobých hospitalizacích po očko, SUKL spoustu reakcí neuznává, že to z očko nemůže být a předseda české vakcinologické společnosti popřel 2/3 toho, co je v příbalovém letáku. Takže doporučuji hledat a zjišťovat na vlastní pěst.

versku
22. čer 2017

@ljusli hypertonie se zbytečně neděs, i náš prcek byl dost hypertonický jednu dobu a teď to trochu odeznívá. Samozřejmě to může něco znamenat, ale ve vetšině případů se to srovná, kor jestli budete cvičit. Nám teda napsali Vojtu až když jsem se ozvala na ortopedii, že se mi nelíbí jak pase. Syn měl od porodnice frejkovu peřinku a teď má třmeny. Na očkování jsem podepsala revers. Chtěla jsem také kontraindikaci - ale jelikož u nas na pozorování nic nevypozorovali tak mam smůlu. A to že je už teď pozadu nikoho nezajímá. Jee fakt žeOčkovat bych chtěla, aby jednou mohl na školy v přírodě, tábory, cestovat ... ale prostě ne teď. Mám z očkování respekt. Po vaší zkušenosti bych já osobně pravděpodobně už neočkovala. Vám moc držím palce, ať se vše brzy srovná.

kackacka37
23. čer 2017

Vcera jsem náhodou cetla tuto diskuzi, protože se taky chystame na prvni hexu, mam čtyřměsíčního, spokojeneho, vysmateho chlapečka, zatim nam hexu dr odkladala, protoze byl dlouho zlutej, dnes jsem ze čtyřměsíční prohlidky taky odnesla diagnózu F82, protoze pri paseni koniku hodne záklaní hlavu (me jako lajkovi to prislo v poradku, rehabka na plavani taky rikala., ze dobrý) naštěstí mam rozumnou dr a ockovani zatim odložila sama, Myslim, ze si za to muzu trochu sama, do.mesice jsem.ho hidne nosila ve vzprimeny poloze, a i ikdyz lezel v naruci nebo v postylce, hlavu hodne zaklanel, ja mu v tom blba nebranila, az v tom.mesici jsem to začala řešit, protoze se hodne zacal.propinat do luku, byl neklidnej, nespokojenej, ručičky v pěst, pritom od narození je mel uvolněný, tak ted nosim jen v klubicku, kdyz si ho nekdo půjčí a bere ho do vzprimeny polohy tak je opravuju a jsem za "tu matku co to přehání ", no nosí takhle hodně lidí vidim to denně, mame taky chodit na rehabilitace a verim, ze bude vse v poradku u nas i u zakladatelky 😘

anushka111
5. črc 2017

@ljusli Jak to s vámi vypadá teď ? Kolikrát už jsem si na vás vzpomněla ...