• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po operaci se nemůžu ohýbat. Mám 2,5 měsíční dítě

30. května 2011 
Ahojky,chtěla bych se podělit o svůj nelehký úděl a to,že jsem se právě dnes vrátila z kliniky,kde jsem byla 4dny a prodělala jsem operaci krční páteře. Mám teď zákaz zohýbání se a nosit těžká břemena. Jenže já mám 2,5 měsíčního chlapečka a jsem z toho na nervy. Nesmím ho ani krmit,protože nesmím ohýbat hlavu,jen lehce,což se při krmení z lahve nedá dodržet. Pomáhá mi švagrová a tchýně,ale nevím,jak to budeme provozovat v noci,muž pracuje v lese a vstává ve 4h ráno a musí se vyspat a s malým mi tedy nepomůže...je to velmi složitá situace a já tím psychicky trpím. Ale musím být v pořádku,prý se musím hlídat 2měsíce,málem jsem skončila na vozíku,nemohla jsem pomalu chodit,ochrnula mi skoro celá pravá strana,noha i ruka. Ještě teď to není ono a bude to prý trvat půl roku,než se dostanu do původního stavu...nikomu to nepřeji zažít! :frowning2:
28. kvě 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Jemi lito, ze jsi musela prodelat neco takoveho. Moje rada je, nastehujte si k sobe na nejakou dobu tchyni nebo k nim odjedte vy sami. Ja mela v maleho 3m akutni slepak, takze zvedani naseho (tou dobou 7kg) kluka neprichazelo v uvahu. Takze hnedka po prijezdu z nemocnice prijela tchyne a strala se o me a o maleho. Ty samoze mas omezeni vice, tim spis bych proste jednoznacne zajistila peci nekoho dalsiho. A presne jak pises, hlavni je, at se ty das dohromady. Mas 2 deti a ty te budou jeste dloooooouho potrebovat, takze nejake 2m v peci babicky urcite v pohode zvladnou :slight_smile:
28. kvě 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
....souhlasím s předchozí paní a co límec?zabrání trochu pohybu.... nedalo by se ho přes den nosit? a při kojení si dát židli před zrcadlo - uvidíte na dítko bez ohybu hlavy..... držím pěsti...

28. kvě 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji,já nekojím,jsme na UM....límec mi doktor nedoporučil,protože pak ochabnou svaly, a to nechtějí....prý je to bez límce lepší v hojení,alespoň tak mi to tady v Řecku vysvětlili....volal mi brácha,že asi dojede jeho žena s malou dcerkou (3roky),tak uvidím! :wink:
28. kvě 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A neměla bys aspoň částečně nárok na ošetřovatelku? Něco jako že v ČR ti pojišťovna zaplatí návštěvu PA po porodu doma.
Držím moc place!
28. kvě 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anicka164 ne,tady v Řecku nic takového není.....představ si,že mě operace stála skoro 4000euro...bylo to totiž na soukromé klinice,ale operoval mě dost špičkový lékař,do nemocnice bych si tady v této složité situaci netroufla jít. Tam bych čekala na řadu třeba i měsíc a tady mě vzali přednostně,protože se to muselo hned řešit,aby to nemělo horší následky.
28. kvě 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uff, to je fakt dost hrozný...
Tak to jedině ty příbuzný, ještě, že je máme, viď?
Na tu noc mě napadlo, jestli by s tebou nemohl malý spát s tebou v posteli a v noci bys mu jenom podlala um z ohříváčku. Ale nevím, jestli můžeš aspoň tohle, u takhle malých broučků je všechno strašně složitý, vím.
28. kvě 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anicka164 co je to ten ohříváček?
29. kvě 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to vlastně taková nádoba, do které dáš vodu a do toho lahev s mlíkem. Udržuje ti to teplotu, kterou potřebuješ. Takže to jenom vyndáš a můžeš hned krmit.
My tam teda dávám jenom vodu, M. někdy prosí celou noc, tak aby to ráno nebylo zkažené. Prášek mám připravený už odměřený a když se probudí, tak to jenom nasypu do lahve a je to.
Nebo některý maminky si dávají vodu do termosky, ale mě to vždycky v noci přišlo jako hrozně zdlouhavý.
Ten ohříváček nejlevnější seženeš už tak za 300 Kč a fakt to ušetří spoustu práce. Když napíšeš do Googlu nebo na zbozi.cz ohřívač lahve nebo ohřívač mléka, tak ti to najde spoustu odkazů.
30. kvě 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek