Polštářek v postýlce pro osmiměsíční dceru - mohu už dávat?

jana31990
8. pro 2018

Měla bych dotaz od kdy mohu dát dcerce za 10 dní 8 měsíců polštářek do postýlky? Četla jsem že je to dobry když děti hodně cestují v postýlce tak nevím co je na tom pravdy. Ale malá se nám v postýlce pořád točí do kola. A stejně ve finále má hlavičku na peřince kterou si jakobi pod sebe zmuchla. Tak jsem si myslela jestli by ten polstarek nebyl pro ni lepší. Mám takový ten skoro úplně placatý. Prosím poraďte přeci jen mám strach abych ji třeba neudělala něco se zadicky atd.

soleilll
8. pro 2018

@jana31990 Polštářek rozhodně ne - kvůli krční páteři. Klidně jí dej kojící polštář, případně válec nebo srolovanou deku podél, ale pokud cestuje, bude pořád. Řešením může být i fusak.

makronka222
8. pro 2018

Nase cestovala porad po posteli, mela tam takovou placku co jen vypadala jako polstar, kazdopadne vzdycky usla na namudlany perine pod sebou. Vzdycky, kdyz jsem se probudila tak jsem ji dala normalne a prikryla lehce (spi v overalu, jinak by ji zmrzli nohy) po chvili zas perina pod ni. Hele jsou ji 3 a porad stejny. Nema smysl resit, spis aby ji nebyla zima, tak dat pýžo :D

anna0306
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana31990
autor
8. pro 2018

@makronka222 tak to ona má taky na spinkani overal. Protože přesně jak píšeš taky by jinak asi zmrzla 😀 protože večer když usne tak ji prikreju a za hodku má celou deku zmuchlanou pod sebou a spí na ní. :-/ Ale právě že jsem myslela jestli by pro ni nebyl třeba lepší nizky polštářek než aby měla pod hlavou zmuchlanou pomalu celou deku. Protože hlavně když to z pod ní chci opatrně dostat tak se vždy hned vzbudí takže ji to tam občas raději nechám jelikož pak zas dlouho nechce usnout.

xkalisto
8. pro 2018

Děti do dvou let polštářek nepotřebuji a je to i nedoporučovalé kvůli riziku. Ona ta peřina taky není úplně ideální. Jestli se odkopáva zkuste třeba spací pytel.

kittyy17
8. pro 2018

@jana31990 já jsem dala synovi klasický péřový polštář. Spí na něm téměř celý a je spokojený

jana31990
autor
8. pro 2018

@xkalisto ten jsme zkoušeli a v něm zas nechce vůbec být. Ji právě že vadí i pitomej fusak protože nemá volné nožky ☹ Takže jediná u nás možnost byla ji pořídit právě že tu dětskou perinku

dadamatysek
9. pro 2018

Ahoj, 8měs děťátko je už myslím na fusak či pytel moc velké. Pokud leze, mohlo by se v něm po probuzení zbytečně uhodit o tyčky postýlky. Naše malá spí taky odkopaná, tak dávám teplejší pyžamko. A polštářek jsem koupila speciální pro malé děti, plněný jemným husím peřím. Není moc nadýchaný, aby se na něm mimi nedusilo při spaní na bříšku. Od té doby, co ho má, už po postýlce zdaleka tolik necestuje. Tak myslím, že se jí na něm spinká dobře. Už od narození měla zavinovačku, plněnou peřím. Načechrání pod šíji se naopak pro miminka vřele doporučuje. Názor, že by dětátko mělo spát na rovné podložce je ji přežitý a vrací se moudrost našich babiček. 🙂 Inspiraci a více info nalezneš třeba zde: https://www.kennyshop.cz/perovy-polstar-detsky-...

kittyy17
9. pro 2018

Můj starší kluk si cpal pod sebe deku ve spanku, když jsem ho spravila, tak se po chvíli začal nespokojeně vrtět, a znovu si pod sebe nahrnul přikrývku. Zkusila jsem tu přikrývku natáhnout do postýlky aby spal na ní, a přikryla ho jinou. Od té doby spal spokojeně celou noc.
Mladšímu jsem dala rovnou polštář, když začal spát na dece.
Asi chtějí spát na měkkém hrejivem, holá matrace jim nevyhovuje

jana31990
autor
9. pro 2018

@kittyy17 taky si myslím že holá matrace se jim moc nelíbí. Ze prostě pod sebou něco musejí mít a ve finále je jim jedno co to je. Jestli polštářek nebo deka. No já ho asi dneska večer zkusím dát do postýlky a uvidím jako podle mě by ji to snad nemuselo nijak uškodit jelikož je silný tak cca 2-3cm . A to když si pod sebe nehrne tu deku tak ta je pak vyšší