Přestala jsem kojit a je to horor

mischel9
10. zář 2017

Ahoj potrebuju poradit a podporit. Prestala jsem kojit v 19.mesicich kvuli zdravotnimu stavu. Celkem se mi to hodilo protoze jsem se k tomu nedokazala odhodlat sama. Prestala jsem ze dne na den. Maly byl sileny zavislak presto to zvladnul naprosto v pohode. Dva dny se pred spanim vzdy ujistil ze je stale "bebi" a bez problemu usnul. Akorat odpoledni spani uplne zrusil. Myslela jsem ze se k nemu vratime az si poradne zvykne usinat bez prsa ale on byl akorat uz druhy den odpoledne silene unaveny ale spat nechtel. Presto vecer vydrzel a sel spat az o pulnoci (u nas naprosto normalni od narozeni chodi spat mezi 21-24, podle aktualni situace a spanku pres den.) Vstal druhy den kolem devate stale unaveny. Odpoledne usnul na hodinku v aute a vecer opet vydrzel do 23 hod. A tuto noc zacaly silene revy v noci. Vzbudil se v jednu rano a silene plakal, chtel chovat a asi po hodine opet usnul a spal do asi do sesti kdy se to opakovalo. Od te doby je to uz 9 dni a je to noc co noc horsi a horsi. Na prso uz si ani nevzpomene. Odpoledni spanek bojkotuje, jen obcas v kocarku usne na hodinu. Usne mezi 20-21 protoze uz je silene unavenej ale s pulhodinovym silenym revem kdy se spanku brani, az usne v sede. Do hodiny je vzhuru znovu s jeste horsim brekem. To trva treba hodinu kdy na nej nesmime sahat on jen sedi a rve az se ke me najednou prituli a opet usne. Spi 6-7 hodin jako spalek a opet se vzbudi s revem. Kdyz se uklidi tak se nasnida a do dvou hodin opet usne treba do 11dopoledne. Chvili jsme si mysleli ze to jsou zuby ale ani po nurofenu to neni lepsi. Nicni desy taky ne protoze je naprosto bdelej a vi co dela. Vylozene vypada ze je vzteklej kvuli tomu ze je unavenej a brani se spanku. Uz jsem z toho hotova nevim jak mu pomoct a bojim se dalsiho vecera. Nezazila kste neco podobneho nektera? Myslite ze je to jen unavou? Ze je pretazeny? Omlouvam se za silenej roman

teresa1
10. zář 2017

Ahoj, jsem v podobné situaci, ale jedná se o odpolední spaní. Přestala jsem kojit a po obědě syn nechce spát a kolem čtvrté, páté hodiny už je unavený, protivný a pak nastane šílený řev, nesmím ho hladit, utesovat, zpívat, protože pak mě odstrkuje, křičí ne a řve ještě víc než usne. Když se pak vzbudí, tak řve znovu. Když se pak uklidní, tak je v pohodě a večer dobrý. Kdybych byla duslednejsi (ale netuším, jak ho přinutit po obědě usnout), tak si myslím, že bych toto nemusela řešit. Jsou prostě pretazeny, unavený a toto je reakce.

sara84
12. zář 2017

A co dusledne kazdy den v 11h jit na prochazku s kocarem- klidne s revem.pripnuty a ty 2-3h chodit? Spal by a vecer mozna klidneji .fakt dusledne treba tyden za sebou?

hofida
12. zář 2017

Zkoušeli jste dát do lahve s dudakem teplý čaj s medem nebo nějake UM? Asi se potřebuje ududat jestli dřív usínám po kojení nebo přímo tu prsa. Vím, že UM už nepotřebuje, a k e kdyby měli pomoct, tak bych ho dávala a postupně přešla na hrníček místo kojenecké láhve

naste
12. zář 2017

Já bych určitě zpravidelnila režim dne a dodržovala ho. Dopoledne už asi v tomhle věku moc spát nebude, ale odpoledne bych ho uložila, nebo jela na procházku s kočárem, aby usnul. Do 20 hodin vykoupat, večeři a spinkat. Určitě bych ho nenechávala chodit spát o půlnoci. On si na ten režim zvykne, jen to chce dodržovat. Až půjde do školky, tak také nebude moct chodit spát o půlnoci.

ladyhacek
12. zář 2017

zaveď pravidelný režim. Nejen ohledně spánku, ale po celý den. ráno se vstane nasnídáe třeba poklidíte nebo si hrajete, svačinka a pak jděte na hoďku ven pak oběd a spánke nebo odpočívání. třeba si sním sedni k TV a pusťte si pohádku (nebo vytáhni kočár nám se odpoelndí spaní v kočáru podařilo odbourat snad až nějak po 2 roce).
Když nesne nevadí - bude ale vědět, že je klid. Pak svačinka harnaí a pak zase na 1-2h ven, večeře, koupání, přečetení pohádky a spaní. Ze začátku asi u něj budeš muset být ale nepolevit a nechat ho v posteli.
režim - dodoržovat časy a o to min 1-2 týdny pak by se měl pomalu začít aklimatizovat a režim si osvojovat, ale může to být i déle - každé dítě je jiné. co kdyby uspával manžel? Nám to strašně pomohlo.

http://kouzelnavychova.cz/spanek-aby-netrpelo-d...

držím palce

verinikki
12. zář 2017

@naste
Pravidelný režim je super, souhlasím se vším, co navrhujete nicméně některé děti holt toho spánku potřebují méně a opravdu chodí spát později. Naše dítě již do školky chodí a stejně s ním nic nehnulo, prostě usne až v deset a vstává tak či tak o půl sedmé🙂 Mohli jsme dělat co jsme chtěli...
@mischel9
Přidávám se k ostatním - zavést pravidelnost a po obědě donutit usnout - ať už nosítko nebo kočárek, případně zalehnout s ním v ložnici a povídat mu, vyzkoušet na odpolední usínání cokoliv🙂 My jsme jednu dobu uspávali odpo v houpačce, v hacce, v manduce, něco bylo funkční déle, něco jenom chvilku... každopádně jsme se pomalu dostávali až k postýlce a teď už je to fajn. Každopádně radím důkladně si promyslet, jaké uspávání Vám bude vyhovovat nastálo a to si ustanovit jako cíl. My jsme třeba z manduky přešli k posteli (nejprve jsme s ní chodila, pak už jenom seděla, pak si sedla do postele a pak už jenom ležela chvíli na mě a pak už jenom vedle mně a teď už popovídám pohádku - tu povídám od začátku a spíme obě, za chvíli budem přeučovat že na chvíli odejdu a vrátím se a pak už se nevrátím, je to fakt pomalý proces, ale nám se to tedy osvědčilo)
Jinak s večerním spaním jsme bojovali dlouho a dostali jsme se od dvou ráno až k desáté večer a s tím už asi nehnem🙂 Píšete, že ale spí až do deváté - to bych tedy asi zkoušela budit a posunout celý režim postupně vždy o půl hoďky, ať se dostanete večer aspoň k té desáté, deváte.
Jinak za chvíli bude změna času...tak aspoň o hodinku půjdou spát dříve samovolně🙂

mwkaty
12. zář 2017

@mischel9 U nás to bylo hooodně podobné. Syn od mala špatně spal i usínal, bránil se spánku a vždy před usnutím a po probuzení hysteráky. Snažili jsme se o pravidelnost, nikdy nic nepomohlo. A přesně, jak píšete. Já se na něj nesměla ani podívat, promluvit, pohladit. Bylo to ještě horší. Ječel jak smyslů zbavený. Vždycky se probudil se strašnou náladou a já se děsila, co zase přijde. Chodil spát taky mezi 23:00 a půlnocí. Někdy i déle a vždy to doprovázelo scény. Spí s námi v posteli od mala, prošli jsme si snad všemi uspávacími metodami,...něco chvíli fungovalo a najednou přestalo,...takže moc dobře chápu, jak vám je. Některý děti jsou prostě jiný. Mám teď druhé dítě a je to neuvěřitelný povahový rozdíl, u něj jde všechno jednodušeji, snadno. Takže maminky, které takové děti nemají tohle nikdy nepochopí. Synovi toto nejhorší období "přešlo" kolem 2,5 let, takže za mě to chce jenom čas a zatnout zuby. Jedno období chodil manžel odpoledne se synem spát do auta, protože spát potřeboval a doma nikdy neusnul, jen hrozně plakal, kočárek taky žádný efekt, jen pláč☹ Takže několik měsíců s ním manžel každý odpoledne jezdil v autě, hrůza. Pak to samovolně skončilo...teď už ho odpoledne nedáváme spát, docela se nám ulevilo. Chodí spát dřív, ale večerní usínání je pořád boj. On na nás prostě začne křičet, že je ráno, že svítí slunce, přitom je tma a noc jak vyšitá. A ječí,...v paneláku je to velmi nepříjemné. Snažíme se dělat vše pro to, aby bylo ticho, ale nejde to nijak. Po dobrým, po zlým,...je prostě komplikovaná povaha. Tak snad to u vás bude jen tím přerušeným kojením, že mu to chybí, ale neumí si to ještě pořádně uvědomit. Tak či tak přeji pevné nervy,..

bethys
12. zář 2017

co ho zkusit odpoledne uspávat v hacce? dcerka i když byla vyspaná, tak ji to houpání tak uklidňovalo, že by usnula znovu

mischel9
autor
13. zář 2017

@bethys hacku mame a pouzivali jsme asi do ctrictvrte roku. Zkusila jsem ji ted povesit ale nedostala jsem ho tam a kdyz jo tak proste vylezl😁 jinak je to ale super vec. Nemusela jsem u nej lezet a kojit celej den

mischel9
autor
13. zář 2017

Tak je to 4 dny co jsem se ptala amusim rict ze to bylo unavou. Dalsi den jsem ho uspala v kocarku po obede a vecer uz tak silene nevyvadel i kdyz jeste plakal. Ted spi kazdy den o neco dele a najednou mame zpatky toho naseho dablika. Ale presne jak pise @mwkaty rezim se mi nepovedlo nastavit od narozeni. Ma svoji hlavu a ja ho nedokazu bezduvodne nechat jecet do bezvedomi. Takze ted usne tak v 23-24 vzbudi se v sest rano chce jist,dve hodky si hrajem a pak usne klidne v sede v pokojiku na zemi a spi tak do 11 dopoledne. Tak jsem myslela ze odpoledne uz spat nebudem ale prej jo😁 dnes si dal i odpo jeste dve hodky. Vim ze je to spatne ale taky je mi jasny ze za dva mesice to muze byt zase vsechno jinak. Vzdycky si najdem nejaky rezim ktery nam tak nejak vyhovuje a pak prijde neco (ockovani,zuby,nemoc) co nam ho otoci uplne na ruby. Hlavne ze je zase pohodovy usmevavy mimco.
Tohle me desilo protoze takovy zachvaty nekolikrat za den i noc mi uz neprisli normalni. Tak vam hrozne moc dekuju vsem a zavidim tem s pevnym rezimem😉

mischel9
autor
13. zář 2017

@mwkaty dekuju za vas prispevek moc me potesilo ze je taky nekdo s takovym zlobidlem😀ja kdyz nekomu reknu co vsechno delame proto aby v klidu spal (jako to vase denni jezdeni autem) tak na me koukaji jako na blazna. Proste u nas nikdy nefungovalo to "proste ho uloz a hotovo jde se spat". Dokaze se i v posteli skvele zabavit a kdyz nechce tak proste nespi. Vypada to na tvrdohlavce po rodicich😀 tak hlavne ze s druhym si vyzkousite i tu druhou stranu

mwkaty
14. zář 2017

@mischel9 Jo, zlobidlo je to doteď🙂 Nám se taky lidi smáli, že jsme blázni, ale já prostě cítila, že tak je to správně, že je v tomhle jinej a nebudu to lámat přes koleno,..dcerka je naopak anděl. Tu dám do postele a usne sama,...je spokojenená, ráda spí. Pro mě neskutečný rozdíl,...

Ale to noční pozdní usínání nás hodně vyčerpávalo, ale samo od sebe se to změnilo a co nechodí přes den vůbec spát, tak teď usíná mezi 21-22, což je super🙂 Takže bude líp, chce to jen čas 🙂 Některý děti jsou prostě náročnější,....