S malým nechodíme do restaurací a na akce - je to normální?

tamdan8
23. črc 2018

Ahoj, jsem za MK ráda, protože tady je většina maminek normálních a upřímných oproti sociálním sítím. A ted k veci, jak moc je neobvyklé, kdyz se synem nechodime prilis do restauraci ( byli jsme asi 4x) a nejezdime na wellnesy a proste obecně se s manželem nechováme jako driv ( bezdětný) ? Ptam se, protoze to casto vídám a především moje nyní tehotna kamarádka to vubec nechápe.. nalomila me a rikam si, ze jsem špatná já. Syn 10 mesicu je spis narocňak, prave se začal zlepsovat ve vztekani 🤦‍♀️ A ja sem s nim radeji doma, na zahradě nebo mezi detma podobného věku, kde maminky jeho fnukani spíš chápou. I na rodiné oslavě je mi blbý kdyz půlku času probrečí. No a tak si o to min troufám ho tahat na akce mezi cizi lidi. ( samozrejme jdu s nim například na nákup, do parku) je to normální?

normalnimatka
27. črc 2018

jinak mě teda trochu děsí, že má někdo zkušenost, že to pořád nelze ani třeba s pětiletým dítětem...:D našich pár návštěv restaurací se omezuje jen na pár dní dovolený po čr. a vždycky si naivně říkám, že už příští rok to určitě bude fajn a užijem si to:D letos teda to vidim trochu víc realisticky a myslim si, že to bude pořád očistec, ale doufám, že už příští rok (přes 3 roky) by to jako mohlo jít nějako...:Dehm abych se nespletla zas...

cabadajovimah
27. črc 2018

@normalnimatka nemáme dokonale hodně dětí. Ani super klidne dne. Jen vedené ke slušnému chování a učené od mala společenským pravidlům. Třeba dnes nám na hotelové večeři udělala mala scenu kvůli dezertu. Nakonec se uklidnila a proběhlo to v pohodě. Ale nikam nechodit jen proto že mám dítě je konkrétně pro mě hloupost. Ale je to každopádně každého osobní vec

normalnimatka
27. črc 2018

@cabadajovimah jenže záleží, jak se s ním dá domluvit....jak asi můžu domluvit ročnímu, no pro mě i dvouletýmu prckoj, že se má chovat slušně a že má říct "normálně", co mu vadí? když třeba nemluví?:D a vyjadřuje se jen vztekem...? chce to jen trochu nadhled, že fakt záleží, co máš doma za materiál, a že to není vždycky tak jednoduchý a že to je tím, že je rodič debil a s děckem to neumí, že jako batole nenaučí společenskejm pravidlům....mně to spojení batole a společenský pravidla teda přijde vůbec dost komický... asi každej rodič se snaží, jak nejvíc umí a může, děti výst ke "slušnýmu chování"...ale každý dítě si taky jinak dá říct a po jinak dlouhý době vzdává to, co vlastně chce.

elleonorecka
27. črc 2018

Nečetla jsem komentáře přede mnou. No nicméně my máme dvě holky (4 a 2 roky) a bráváme je všude, jako samozřejmě když jdeme jen s manželem, tak si to více a v klidu užijeme. Ale v restauraci jsme byli několikrát, pravda, neusedí celou dobu, musí vše sledovat, mít přehled, ale zvládnout se to dá. Na rodinné akce je bereme samozřejmě, jsme rodina kde je plno dětí. Byli jsme s nimi i v Chorvatsku i na dovči v Praze... je to jiné než bez dětí, ale má to svoje pro 🙂, i proti samozřejmě 😀... no ale tím chci říct, že mám nejmladší sestru (bude mít 5 v říjnu... ano je to tak, mám hodně sourozenců 😀), no a naši s ní nechodí tak jak my a někdy je to dost poznat, protože není zvyklá, za to ty naše trošku ví o co jde a jak se tam chová... neříkám, že vždycky.. někdy si říkám, že to bylo naposledy.. ale myslím, že brát děti do společnosti má svůj smysl, i když je to někdy náročné a někdy i na roztrhání své ratolesti 🙂

denny27
27. črc 2018

@tamdan8 do restaurace jako takové si zatím s dětmi netroufame . občas se u stolu chovají jak neandrtalci(všechno jim pada z talíře), tak na to nemám nervy...ale do venkovních restaurací a zahradek si zajdeme... většinou na pizzu, hranolky, max. nějaký řízek...a wellnes u nás fakt neprovozujeme😁😁

denny27
27. črc 2018

I když výjimka vlastně byla, když jsme v restauraci slavili babičky 70 a tuším, o rok později znova 70 jejího přítele....ale naše děti nějaký dlouhý sezení u stolu nebaví..kousek od baráku máme třeba BBejby dětskou zahradní restauraci a tam jsou i herní prvky pro děti... takže, když už objednávame tu pizzu, tak děti nemusí sedět u stolu, ale můžou si v mezičase hrát na hřišti 😊😊

leneee
29. črc 2018

@tamdan8 ja s prvni dcerou take bylanejradeji doma-je hodne empatickaa emotivni a uz od miminka nemela moc rada zmeny,kdyz byla v nepohode,chtela byt jen u prsa... Takze jsme byly hooodne spolu, doma nebo na chate-tam klidek,pohoda,zadne stresy... Delejte to podle sebe. Vzdy se najdou lidi co budou mit jiny styl zivota, kdyz vam ho budou nutit,reknete jen,ze vy to mate takto a vyhovuje vam to tak 😉

michaela_2
30. črc 2018

@normalnimatka Já mám jedno dítě extrémně hodné a druhé úplným protikladem naprosto extrémně živé a neposedné 🙂 A jsem přesvědčena o tom, že děti to okolní prostředí do sebe nasávají jako houby, takže na tom, že pokud budou do restaurací, do divadla, na výstavy apod. - samozřejmě přizpůsobeno jejich věku, chodit a tím se naučí přirozeně se v daném prostředí chovat - tak na tom určitě něco bude 🙂, Stejně jako s jízdou v autě, oba naši skřítci se mnou jezdili často a odmala, známá se tomu hodně divila - kdykoliv to šlo, nechala děti spíš s babičkou - a jejich děti jízdu autem nesnáší nebo teda nejsou prý schopné vydržet delší trasu, ještě teď, v 8 letech (nedělá se jim špatně, ale prostě se nudí - nejsou zvyklí 🙂)

zuzineckah
30. črc 2018

To je kus od kusu. Se synem jsme se v tomhle věku restauracím také vyhýbali, prostě byl nervní, nerad seděl na místě, broukal, bylo to s ním o hubu. Tak jsme to na nějakou dobu prostě vypustili. Mnohem lepší to bylo jak začal mluvit. Pak nebyl problém. Nejmladší dcera byla a je pravý opak, vždycky je v pohodě. Takže si rádi občas někam zajdeme. Rozhodně se nedá paušalizovat co je a co není normální, nebo běžné. Myslím, že selský rozum každému rodiči napoví nejlépe👍