Skoro 3měsíční spí přes den na rukou nebo jen 20 minut

jangela
4. únor 2017

Ahoj holky,
moc rada bych pozadala o radu ty rozumne matky...Mam skoro trimesicni miminko doma a potrebuji poradit,jak se spankem pres den....Kdyz mi usne,tak na rukou a kdyz ho pak polozim,tak je hned vzhuru a nebo spi 20 minut a budi se uplne unaveny a uplakany a place a place,ze ani pak jist nechce...V noci spi krasne,ale pres den nevim jak ho naucit,aby se vyspal,tak jak potrebuje,aby se vzbudil.spokojeny...nebo myslite,ze se to jeste upravi?

alcar
4. únor 2017

@jangela urcite se to upravi. Mne mala taky v tomhle veku spavala nekolikrat denne po 20 min, pak kolem 4 mesicu uz mela vice aktivity, zacala se otacet na brisko, tak se intervaly postupne prodluzovaly a vydrzela i dele spat. Kolem 6 mesicu uz spavala tak 2-3x za den treba 3/4 hodky. Nam v tomhle obdobi pomohlo hodne houpatko od Bright starts, dala jsem ji tam a vydrzela tam spinkat i hodinu, to milovala. Zadna nositka apod. se u nas neujaly a ani jsem ji nechtela porad nosit, takze u nas takto.

luj89
4. únor 2017

@jangela co satek nebo nositko?

petrasipkova1
4. únor 2017

Co kocarek,dcera skoro jinde asi do roku nespala, bud auto,kocar,manduca.

nafuka
4. únor 2017

jak ho večer uspáváš?Možná potřebuje mámu vedle sebe.Kojíš ještě?jinak stránky prosimspinkej.cz jestli chceš mrkni na to.🙂

jangela
autor
4. únor 2017

@nafuka vecer je to v pohode,asi je za cely den utahany,ze mu dam mlicko,brkne si,pilozim a spinka...bohuzel uz nekojim....proste pres ten den ty oci zavrit za boha nechce....

jangela
autor
4. únor 2017

@petrasipkova1
Kocar je super,jen v tom smogu a nebo v mrazech ven nechodime,tak tam neni a mam druhe dite 2 roky a taky se musim i povenovat mu....jinak bych ten spanek neresila prave,to bych ho klidne nosila 24 hodin 😀

jangela
autor
4. únor 2017

@alcar mame houpatko doma,ale maly v nem nechce byt,nic ho nebavi,protoze je unaveny a uplakany ☹

alcar
4. únor 2017

@jangela a co poustet bily sum nebo takove ty ukolebavky, co jsou na youtube? Mala mi u toho taky vzdycky vytuhla.

jangela
autor
4. únor 2017

@alcar muj prvni syn taky,ale tadyten druhy na to vubec nereaguje,jeste vice zacne hystercit,je to mazec,jak je kazde dite uplne jine...

jangela
autor
4. únor 2017

@alcar nebo ja prave nevim,jak zrovna u neho mam poznat ten spravny moment na spani,at uz neni pretazeny

petrasipkova1
4. únor 2017

@jangela Ani nevím proč, já nějak automaticky předpokládala, že je první 😀 Tak to se nedivím, že to řešíte. Vidíte, tohle je právě důvod, proč pořád odkládám otěhotnění, protože si říkám, jak to zvládnu, co budu dělat s tim starším, když vím jak miminko umí být náročný, s dcerkou to právě bylo šílený 😀 A ve slabé chvillce si říkám, že to zvládnu, že už vím jak na to, haha, u vás vidím že to tak není, takže se bojím oprávněně 😀 Tak držím palce, ať si to brzy sedne a vše se otočí k lepšímu.

slimacikmia
4. únor 2017

Skúšala si biely šum? Z netu, alebo sú na to aplikácie v mobile, mohlo by mu to pomôcť ukľudniť sa a pospať si. Inak super, že spinká v noci.

alcar
4. únor 2017

@jangela a ma na spani klid nebo ho rusi ten starsi? Davas ho na spani do jine mistnosti? A co ho vystrcit ven na vzduch do kocarku? Tam by nespal?

jipe
4. únor 2017

do nosítka nebo do šátku a máš volné ruce pro staršího, případně doma uspat v kočárku

tery_s
4. únor 2017

Kočárek je super přes den jen co vyjedeme spí, potom nechám s chuvickou na zahradě, když je větší mráz dám do garáže, abych nemusela vysvlekat to by se ve chvíli vzbudila 🙂 a když chci uspat doma nakojim, nechám odrihnout, kolem hlavičky si mudla plenku nebo usinacka, pustím uspávací melodii a chvíli placam po zadečku za minutu je tuhá a to jsem v sestinedeli pronosila i hodinu než usnula. Když to tak vezmu v leze se jí musí usinat lépe než na ruce nesnáší šátek od 5. týdne ani zavinku, takže to prostě není mackaci ty chce mít volnost a pohodlí. Není to univerzální rada, každé mimi je jiné a může mít nějaké trable, potom se špatně usíná a budi snad to brzo vychytate 😉

jangela
autor
5. únor 2017

@petrasipkova1 Proc?Protoze druhirodicka by si uz mela vedet rady 😀 mam rozdil mezi detma dva roky a opravdu jsou oba uplne jini 🙂 Ale az na ty problemy ted s tim spanim,tak to opravdu neni tezke.Ten starsi miminko prijal,chova se k nemu hezky,bohuzel je na.prd,ze nam to ted kazi to pocasi,ze nemuzeme chodit na cele dny ven,to by bylo super,protoze ted se nudime 😀 Treba dneska maly spal od 7 do pul 7,tak uvidime co pres den.Mozna ho ted treba vice boli brisko,kdo vi no....ale dve deti jsou fakt super,ten starsi se strasne zklidnil jakoby vedle miminka vice dospel,red je to mozna malinko tezsi,ale pak budou partaci,az se maly zacne vice hybat...jdi do toho

jangela
autor
5. únor 2017

@slimacikmia zkousela,ale vubec na neho nepusobi.A jak se jmenuje ta aplikace v telefonu?

jangela
autor
5. únor 2017

@alcar ma uplny klid,prave.Davala jsem ho v kocarku na balkon a tam spaval i 4 hodiny a najednou uplna zmena...jako ja bych s nema rada chodila ven,vsem by nam to prospelo,ale tady je takovy smog,ze by se dal krajet a kdyz nebyl smog,tak bylo minus 20.....😈

slimacikmia
5. únor 2017

@jangela ja mám baby sleep sounds

monula82
5. únor 2017

Jedině v satku bude miminko spokojene 😉

jangela
autor
5. únor 2017

@slimacikmia dekuji👍

slimacikmia
5. únor 2017

@jangela nz. Je to taká zelená ikona s tváričkou mimča a nápisom "FREE" v červenom rámečku ;)

jangela
autor
5. únor 2017

@slimacikmia to je uplne super,skoda,ze jsem to nevedela driv....u prvniho jsme to pousteli z youtube dokola,jak blazni 😀

karlajasmine
5. únor 2017

@jangela Dala bych ho do satku at proste spi na tobe a budes mit volne ruce. Syn mel taky takovehle obdobi a nic jinyho, nez spani na me, proste nezabiralo... je to moje prvni dite, tak jsem si sedla do kresla, dala si ho na sebe a cetla si nebo se koukala na televizi, dokud se nevyspal.. Pro druhe dite mam vyhlidnuty elasticky satek, dokud nedoroste do Manducy...

racerunner
5. únor 2017

@karlajasmine muzu mit dotaz k tematu? Resim podobnou vec, ale s uvazama bojuju. Kdy ditě dorusta do Manducy? Pisou u ni, ze je vhodna od narozeni, ale je mi jasne, ze asi uplne ne. Diky. /Je nam 7t a motoricky je na tom super/

lucizal
5. únor 2017

@racerunner ja v manduce malyho nosila o 4 tydnu a uplne v pohode. Vse mel spravne - nozicky,zada i hlavicku 😉 Chce to poradne nastelovat popruhy a pak tam mimco zapadne paradne 😉

alcar
5. únor 2017

@monula82 moje teda ne. Ta se mohla urvat a uvztekat, jak jsem ji tam uveznila. Kazde dite neni nosici a ne kazda maminka holduje noseni cely den, kdyz ma jeste k tomu jednoho prcka.

Mam pocit, ze nositko ci satek je na koniku takova univerzalni rada na vsechno. 🙂

nafuka
5. únor 2017

@alcar moje se nosit nechtěla, tak jsem ji nenutila, to nemá smysl.

karlajasmine
5. únor 2017

@racerunner můj syn v ní byl spokojený až od 4 měsíců.. Ale některym dětem ta novorozenecká vložka nevadí.. Bez novorozenecké vložky je vhodná až tak od těch 3,5-4 měsíců 🙂

jipe
5. únor 2017

@racerunner tak třeba caboo - to je vpodstatě předvázaný šátek, vhodný cca do 3 měsíců