Sourozenecký kočárek na spaní staršího

marbuto
28. pro 2016

Dobrý den,
potřebovala bych radu ohledně sourozeneckého kočárku. Jedná se mi o polední spánek staršího - 28m, který pořád ještě potřebuje. Od narození malé - nyní 7m už ale nedokáže usnout doma a po 16 hod. s ním není řeč. Chtěla bych nafukovací kola, místa vedle sebe a aspoň trochu komfortní ležení, což tandem nesplňuje. Dívala jsem se na Easywalker duo a TFK Twinner twist duo. U Easywalkera mě odrazují zipy na polohování sporťáku. Máte někdo tyto kočáry? Nebo tip na nějaký podobný? Děkuji

lajla
28. pro 2016

Ja mela easywalker a byl dobry tak do dvou let...zipy byly ok...ale nema polohovani noh a mala mi pri jizde plandala nohama a kolikrat si je malem urazila kdyz jsme prochazeli dvermi...jinak ok kocarek
Mela jsem jich nekolik sourozeneckych a uplny top je bugaboo donkey ale taky jina cenova relace...a vyuzijete i jako mono.je skvely

calabasa
29. pro 2016

Taky jsem mela Easywalkera. Od 2,9 do 4 let starší. Zipy mi nevadily, to spíš ty suchace uvnitř. Ale překvapivě je to tolik nebudílo. Nožičky u nás nevadily, Jinak jede opravdu příjemně, kamarádka má monoverzi. Dobrý kočár. Hodně podobný je ještě Bumbleride, můžete kouknout.

dana3262
29. pro 2016

@marbuto easywalker nejlepší. Vyspí se tam k 5ti lety dítě. Pod nohy jsem dávala polštář prevazanej gumicukama.

kocour1
30. pro 2016

Mám jen dodatek, že v sourozeneckém kočárku vedle sebe je ale dobré, když jsou tam za jízdy obě děti - jakmile se tam dá jen mladší a starší chodí, tak se hrozně špatně ovládá...já to řešila ještě vloni taky pořád - měla jsem nakonec z bazaru za pár korun tandemový za sebou - starší chudák vždy zkroucená, nebo mladší - no jak u blbých🙂...vydržte ještě zimu a ono se to s jarem zlepší🙂

veruska007
30. pro 2016

@marbuto Za sebe bych už sourozenecký kočárek nekupovala, spíš učila staršího spát po obědě - do školky se to stejně bude potřebovat naučit. Anebo nějak suplovala "polední pauzu" společnou klidnou aktivitou (čtení pohádek vleže apod.), aby si dítko odpočinulo i bez spaní.

marbuto
autor
30. pro 2016

@veruska007 Synek je ale právě hodně živé dítě. I večerní uspávání je o tom, že chvíli lozí, pomalu dělá stojky, pak se zklidní a usne. V poledne už nedokáže usnout proto, že když vidí malou, tak leze za ní, dělá blbiny. Jinak by možná usnul,ale to v klidu nedokázal nikdy. Uspávala jsem buď v nosítku nebo pak v kočáru, když už jsem měla břicho. Malá donedávna zrovna přes poledne nespala, teď se to změnilo, kolem 11:30 usíná, my si dáme se synkem oběd. Zkoušela jsem si s ním lehnout ve vedlejším pokoji, i sám říkal spinkat, jenže si na chvilku lehnul, možná 2 minutky a pak zas vstával. Na sílu nemá cenu ho držet vleže, zkusila jsem párkrát v postýlce a byl z toho pěkný hysterák. V miniškolce, kam chodil teď 2 měsíce ( vyhodila jsem si koleno a chodila na rehabilitace) ho nejdří uspávali v kočáru venku a pak usínal na lehátku.

veruska007
2. led 2017

@marbuto Náš prostřední je hyperaktivní, tak si živé dítko dokážu představit... naopak si u něj nedovedu představit, držet ho v kočárku 😉. Mám děti po 2 letech a nejvíc se mi osvědčila dopo 3h procházka, dvouleťáka nakrmit a dát spát (nebo odpočívat, čtení pohádky, klidná hra, masáž - ta hodně zabírala). Navíc sestra má dvojkočárek a co má mladší 5 měs. a starší 2,5 roku, tak už ho sama skoro neutáhne.
Mně se víc osvědčilo starší dítě utahat, než ho znovu učit na kočárek.

astyna
2. led 2017

s manželem čekáme v létě prtě a to bude mít synátor asi 21 měsíců, od léta ho chceme učit na nějaké odrážedlo, aby kočárek pak mohl "okupovat" další prtavec. Nedokážu si představit táhnout dvojkočár, měla jsem dost co dělat se sportákem o váze 17 kg + váha dítěte + košík dole...

lajla
2. led 2017

@astyna záleží na kočárku.. .ty levné jsou opravdu katastrofa...ale donkey jede sám i se dvěma.. .a je to záchrana.. Každopádně když dítě nespí a nikam moc nechodite tak se to i bez asi dá.. .plus stupatko...kazdopadne já si to bez souroz nedokážu představit.. .a je i víc klid a bez vztekani atd

astyna
2. led 2017

@lajla

Já to na velké výlety bez muže nevidím 🙂 park a hřiště máme před domem, syn už vím, kdy chodí spát, takže vyspí a pošupačíme ven. Teda - zatím je to jen teoreticky - uvidím, co mě všechno překvapí 😀 Já už právě nový kočár kupovat nechci, máme doma 4 a už to není ani kam dát.

lajla
2. led 2017

@astyna tak to jsme na tom s tím počtem stejně 😂plus něco u babí.. Každopádně za donkey jsem bgb taaaak vděčná.. .vsak uvidíte.. je jich dost co to zvládly bez...ale já mám jen jedny nervy 😆

editah222
2. led 2017

Ja mela babyjogger city select a starší dítko tam do 3let krásně spalo. Taky spala jen v kočárku
Bože co ja se najezdila. 😃

lajla
2. led 2017

@editah222 ten je taky fajn, mono duo...ale trochu hůř ovladatelný.. .aspon pro mě v souroz verzi...ale jinak super

marbuto
autor
3. led 2017

@veruska007 to je asi pravda, i tak říkala kamarádka. Dopoledne utahat. Jenže my než se vykopem tak je skoro k jedenácté a je zvyklý kolem 11:30 jíst, v tu dobu se shání po jídle. Nějak ale nestíhám s tím vařením. Synek večer do devíti odpadne, ale dcerka je noční pták, chodí spát i v jedenáct. Přes den mě nenechaj a večer to nedávám.

veruska007
3. led 2017

@marbuto No jo, já mám skřivany. Promazávala jsem teď smsky a ještě před rokem mi všechny děti ráno vstávaly před 5.h. ráno. Teď vstávají před 6. Běžně jsme chodili od 7 do 10h ven, pak chvilka hraní doma, oběd, polední pauza 🙂. Zase na 2-3h ven. Prostřední je hyperaktivní, když se neucaprtal, bylo to psycho. Vařila jsem většinou až večer na druhý den nebo jsem o víkendu část zmrazila.
Nejstarší byl bez kočárku v roce, prostřední v necelých dvou, nejmladší ve 2,5 (kvůli operaci).
Upřímně si nedovedu představit, že by se děti neunavily běháním a pak spaly, zatímco já bych běhala s kočárkem.